Въпрос за глисиране !

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Аватар
vladkooo
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Нед Май 11, 2014 9:51 pm
Местоположение: Varna

Re: Въпрос за глисиране !

Мнение от vladkooo »

Добре де .. явно конете са малко .. мотора се мъчи с двама ... ако се намери или казано по точно - Има ли начин да се пооблекчи за сметка на максималната скорост ако се смени винта с по малка стъпка за да може да се развърта мотора или не си струва гимнастиката ? Или разните хидрофойли било то и по скъпи ...?
Аватар
Анатоли Стоименов
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Чет Фев 05, 2009 11:09 pm
Местоположение: Варна

Re: Въпрос за глисиране !

Мнение от Анатоли Стоименов »

Аз имах идентичен проблем,като твоя...........Сложих хидрифойли и сега при правилно разпределение на товара с двама по 90кг. и багаж лодката ми излиза на глисаж.Моята е 3.30 и незная при теб дали ще се получи :!: Мотора ми е 8кс. двутактова Ямаха.В моя случай лодката се държеше на ръба да излезе на глисаж с двама души......трябваше и съсвсем,ама съвсем малко............
vakril.k
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 172
Регистриран на: Нед Авг 08, 2010 1:40 pm

Re: Въпрос за глисиране !

Мнение от vakril.k »

Ако двигателя ти е реални 8к.с. в никакв случай не е слаб.Пробвай с повдигане на двигателя,подложи на транеца под стойката на мотора летвичка 2см.Хидрофойлите също би трябвало да помогнат.
Аватар
bananaman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 263
Регистриран на: Вто Фев 15, 2011 7:07 pm
Местоположение: Най-големото село, София

Re: Въпрос за глисиране !

Мнение от bananaman »

vakril.k написа:Ако двигателя ти е реални 8к.с. в никакв случай не е слаб.
абсолютно! аз с тохамаран 3.20 и Merkury 4hp (два такта) , 85 килограма тежа, глисирам!

Поздрави!
За 1 ден НАРИБА Господ два дена дава :)
Там, седнал на един нос, Дарий I огледаждаше Понта (Черно море). В действителност, това море заслушаваше възхищението му, тъй като то е най-прекрасното от всички морета.
"История" , Херодот , 5в.пр.Хр.
Аватар
vladkooo
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Нед Май 11, 2014 9:51 pm
Местоположение: Varna

Re: Въпрос за глисиране !

Мнение от vladkooo »

Чакам уикенда да изкарам лодката и ще направя тестове с повдигнат мотор ... определено нещо не е в час цялата работа. Дано времето да е хубаво!
ЖАБИ-2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Юли 26, 2011 2:11 pm
Местоположение: Варна

Re: Въпрос за глисиране !

Мнение от ЖАБИ-2 »

Като се отсеят и систематизират фактите описани в мненията по-горе ще се получи отговора на въпроса защо лодката не глисира. Теоретично отнесено теглото на лодката към мощността на мотора може и да стане, но... Лодката е гумена и много къса - по лесно глисират дългите лодки. С такъв мотор оборудван с хидрофойли двама по 80 кг на надувна лодка 330 си глисирахме с 30 км/ч без проблем. Продадохме го на приятел с лодка 360 см и при него няма проблем за двама души. Моят съвет е не да се пробва друг винт а да се пробва мотора на по-дълга лодка.... намери някой познат с лодка 320-360 см и ако излизате двама на глисаж - сменяй тази 290... много е къса!
И най-лошия ден на риболов е много по-добър от най-добрия ден на работа!
Аватар
vladkooo
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Нед Май 11, 2014 9:51 pm
Местоположение: Varna

Re: Въпрос за глисиране !

Мнение от vladkooo »

Жаби - 2 Аз тъкмо ги взех :D няма да сменям сега :rolleyes: надявам се да стане.. ще пробвам в събота
ЖАБИ-2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Юли 26, 2011 2:11 pm
Местоположение: Варна

Re: Въпрос за глисиране !

Мнение от ЖАБИ-2 »

Успех... и пиши какви са резултатите - все пак всички тук даваме акъл и споделяме личен опит, но все още се учим :idea:
И най-лошия ден на риболов е много по-добър от най-добрия ден на работа!
Pavel Qnakiev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 226
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 4:08 pm
Местоположение: Варна

Re: Въпрос за глисиране !

Мнение от Pavel Qnakiev »

Здравей Владко ,ако нещо не се получат пробите драсни някой ред може да сложим твоя мотор на моята лодка или моя мотор на твоята моя е 15 кс и ще видим за какво иде реч.
пс: ако има нещо драсни на лични :)
Аватар
vladkooo
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Нед Май 11, 2014 9:51 pm
Местоположение: Varna

Re: Въпрос за глисиране !

Мнение от vladkooo »

Pavel, ще видя сега съботата как са нещата и ако не върви може да направим това, което предлагаш. Аз така като гледам събота май сам ще си плавам и освен снимки и малко да вдигна мотора други тестове няма да се правят че трябва живо тегло а май ме отсвириха всички дето агитирах :lol: ама и сам войнът е войн !! Поне глисажа ми е в кърпа вързан 8) да си начеша мерака че цялата работна седмица ме човърка ... а и сонара тепърва ще инсталирам ... мани мани
Pavel Qnakiev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 226
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 4:08 pm
Местоположение: Варна

Re: Въпрос за глисиране !

Мнение от Pavel Qnakiev »

Добре ако има нещо се обади няма проблем но да е поне ден по рано че аз и двата дена почивам ,но ще ходя да търся сафрида и двата дена така че не се притеснявай .Ти къде живееш ? Ето ти и един тел 0897 86 33 20 .И успех .
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Въпрос за глисиране !

Мнение от КИРО »

Ейййй,направете и по някой клип,да видим за какво иде реч. :wink:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Pavel Qnakiev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 226
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 4:08 pm
Местоположение: Варна

Re: Въпрос за глисиране !

Мнение от Pavel Qnakiev »

[quote="КИРО"]Ейййй,направете и по някой клип,да видим за какво иде реч. :win








Ще направим клип само колегата да се обади .
Аз с моята лодка с 2 ма човека по 80 кг гориво 20 литра багаж около 20 кг и имам ракла вътре в лодката която е към 15 кг и излизам на глисаж от 5-тия до 10-тия метър когато тръгна :)
Аватар
vladkooo
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Нед Май 11, 2014 9:51 pm
Местоположение: Varna

Re: Въпрос за глисиране !

Мнение от vladkooo »

Яздих здраво по вълните днес ! Аспарухово- Паша дере и после от Галата се метнах до Ной да видя как е но слабо дава .. няколко сафрида .. на чепарето и няколко попа .. това беше. Иначе мотора го вдигнах с 2 см и карах с удължител от пейката на носа . Вдига на глисаж моментално .. Мисля че помогна това повдигане и може би предните 2-пъти не сме седели правилно в лодката .. така като приятелката ми ( която я правя рибарка сега) я е страх да седне на балона на носа.а аз нямаше как да се изнеса по напред без удължител.. :lol: мисля подредиха се нещата.. следващото излизане ще взема живо тегло с мен :)
Аватар
vladkooo
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Нед Май 11, 2014 9:51 pm
Местоположение: Varna

Re: Въпрос за глисиране !

Мнение от vladkooo »

Ето го возилото ми ! Ако ме видите да се мотая сам свиркайте, ще се радвам да се запознаем ! :drinkers: малко съм си хванал и пръста в кадър ама то е защото се бях запъхтял от мъкнене докато се пусна на вода :rolleyes:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”