Понтонни Модули за лодки,катамарани и др. Направи си сам

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Аватар
Genchoni
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 13, 2014 5:15 pm

Понтонни Модули за лодки,катамарани и др. Направи си сам

Мнение от Genchoni »

Pontoni3.pdf
Pontoni1.pdf
Pontoni2.pdf
Здравейте!

Занимавам се с ротационно леене на пластмаси ! Много отдавна имам желанието да сътворя понтонната модулна система с която всеки да може да си направи надежден плавателен съд с размери и форма каквито му подсказват въображението. И не само това, ами ако реши да уголеми това което е сътворил, просто да упгрейдава , като си купи нови модули. Едно голямо ЛЕГО , за големи момчета ! До 2 месеца съм готов с инструменталната екипировка и ще направя първи проби. Характеристика на модулите:
1. Носови и кърмови модул Конус
дължина - 470 мм
диам - 340 мм
обем 23 литра
2.Среден модул
дължина 1100 мм
диам - 340 мм
обем 100 л.
Изделията са с ресурс над 20 години. С резбови вложки за рамката.
Прилагам файлове на разработката.
Конструкцията на палубата може да бъде дървена, стоманена, алуминиева. Това което имате под ръка :)
Вижте подобни системи разработени от колегите на запад. Не се плашете от цените, моите ще бъдат за българи, така, че всеки средностатистичен мераклия може да си направи понтонна лодка с размери 4м Х 2м след като си продаде старата надуваема лодка :) .
http://www.flofiz.com/english.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.perebo.com/products/house-boats/" onclick="window.open(this.href);return false;
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
fossa
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 142
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 7:05 pm
Местоположение: гр.Свищов

Re: Понтонни Модули за лодки,катамарани и др. Направи си сам

Мнение от fossa »

Здравей Genchoni !

Поздравления за идеята и начинанието.Не съм се интересувал дали у нас се предлагат такива модули,но мисля че могат да им се измислят доста приложения.Аз живея до Дунава и съм виждал понтони направени от метални варели.Вършат работа,но са тежки,трудни за придвижване,неразглобяеми... Но пък варелите са без пари.:lol:

"Имам аз една мечта..." както пееше Лили Иванова.


http://snimki.be/view.php?id=82273" onclick="window.open(this.href);return false;


Що трябва да да го правя ,като мога от 6 или 8 парчета да си го сглобя! НО !!! Зависи колко струват.

Желая ти успех!
Аватар
Genchoni
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 13, 2014 5:15 pm

Re: Понтонни Модули за лодки,катамарани и др. Направи си сам

Мнение от Genchoni »

Здравей fossa,
Благодаря за коментара и за снимката. Този проект ми е от преди 3 години и съвсем на скоро се загледах в едно водно колело от типа Seacycle http://www.seacycle-canada.com/avantages.html" onclick="window.open(this.href);return false; с което правят най-различни трансформации и отделих бюджет за тази идея. Казах си, дори и един да не продам, поне за мен ще си направя една понтонна движеща платформа с една шатра на нея и ще си я сложа на някое от близките и красиви язовири до Пловдив. Удобството е , че няма да ми е необходим колесар и на есен мога да си я разглобя и прибера в гаража без да заема много място :)
А ако решиш да си направиш това водно колело, като първи коментирал публикацията, може да получиш модулите на производствената себестойност а ти да ми изпратиш после снимки за реклама в замяна :)
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Понтонни Модули за лодки,катамарани и др. Направи си сам

Мнение от starcho »

Не стърпях-едно тъпо водно колело върши същата работа,но за море е рисковано,там трябва доработка срещу стихиите.После това е засъсняла информация-модулите са приложими навсякъде само не и в забутаната България,руснаците отдавна ги ползват.Ние сме само да плащаме скъпо вносни стоки,а за понтони има тръби бол...
Аватар
Genchoni
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 13, 2014 5:15 pm

Re: Понтонни Модули за лодки,катамарани и др. Направи си сам

Мнение от Genchoni »

По принцип, starcho , моята разработка е за тихи води , реки, язовири, езера . Германците и руснаците имат за морско изпълнение, което и аз мога да направя. Относно "забутаната България" - за нея просто никой не е направил нищо. Аз го правя първи и ще видим за какво иде реч. Правя го за себе си, за българския потребител и за чужди фирми занимаващи се с лодки, колесари и т.н., които проявиха интерес към тази разработка. Благодаря ти за коментара . Ще се радвам ако има някакви идеи и предложения. А за първите десетина мераклии ще има сериозни промоции срещу обещание за снимки след тяхната реализация :) . Ще получат продукта на неговата производствена себестойност с цел реклама :)
Аватар
fossa
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 142
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 7:05 pm
Местоположение: гр.Свищов

Re: Понтонни Модули за лодки,катамарани и др. Направи си сам

Мнение от fossa »

starcho написа:Не стърпях-едно тъпо водно колело върши същата работа.......После това е засъсняла информация-модулите са приложими навсякъде само не и в забутаната България...........,руснаците отдавна ги ползват........ за понтони има тръби бол...

Здравей колега!

Ама дай го по оптимистично. :-D Човека има идея и е на път да я осъществи.Не си е казал.."това го има,що да си губя времето и парите,като може и да не стане..." Той ИСКА да прави нещо.И го прави(силно се надявам).

Водно колело или катамаранче- с педали,гребла или двигател.Така го виждам като приложение за мен.Големия плюс-разглобяемо.

Щом споменаваш рашките,би трябвало да знаеш колко много са напред.

И от PVC тръби се правят не само понтони.


http://prikachi.com/images.php?images/408/7666408D.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Понтонни Модули за лодки,катамарани и др. Направи си сам

Мнение от starcho »

Съжалявам ако съм прозвучал песимистично,но бедния българин може само да зяпа и мечтае...ако вече и това е спрял.Аз го виждам като едно универсално лего с много възможни конструкции и представете си по-евтино от бидон за зеле...
Аватар
Genchoni
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 13, 2014 5:15 pm

Re: Понтонни Модули за лодки,катамарани и др. Направи си сам

Мнение от Genchoni »

Здравей приятелю starcho ! Всичко е въпрос на свободен избор в този живот (пък и в другите:) ) Ние не сме жертва на обстоятелствата , а техните творци . Нашият ум е доказано, че има изключителната способност да материализира мислите ни. Така, че ако имаме мечти, те ще се сбъднат , ако мислим за бедност то-все по-бедни ще ставаме. Имай мечти приятелю . Те са като пера и ако имаш повече , можеш и да полетиш . Българинът е велико нещо и се справя чудесно когато правилно е насочил енергията на мислите си - Е тук се отклонихме от темата рибаро-лодкарство , но и малко спиритуализъм за повдигане на духа не е излишен :)
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Понтонни Модули за лодки,катамарани и др. Направи си сам

Мнение от Тедо »

Имам интерес, ако може, да дадете цени?
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Понтонни Модули за лодки,катамарани и др. Направи си сам

Мнение от КИРО »

Изображение

Genchoni,
Виждаш мостчетата между лодките.
И моето е такова,интересува ме при дължина десетина метра,
широчина 80 - 90см,какви финансови затруднения можеш да ми създадеш?
После ще мисля за закотвяне на "понтона",че там понякога водата се
вдига и до 50-60см.
Бордовете на лодките ни са около 30-40см от водата,значи горе долу
и това да е височината на самия понтон над водата.

Дано се сетя,при следващото влизане да ти направя едни снимки,
на цяло "пристанище" от подобни неща.
РИБ 3.60 директно си го качваше на ход отгоре.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
Genchoni
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 13, 2014 5:15 pm

Re: Понтонни Модули за лодки,катамарани и др. Направи си сам

Мнение от Genchoni »

Здравейте!

Занимавам се с ротационно леене на пластмаси ! Много отдавна имам желанието да сътворя понтонната модулна система с която всеки да може да си направи надежден плавателен съд с размери и форма каквито му подсказват въображението. И не само това, ами ако реши да уголеми това което е сътворил, просто да упгрейдава , като си купи нови модули. Едно голямо ЛЕГО , за големи момчета ! До 2 месеца съм готов с инструменталната екипировка и ще направя първи проби. Характеристика на модулите:
1. Носови и кърмови модул Конус
дължина - 470 мм
диам - 340 мм
обем 23 литра
2.Среден модул
дължина 1100 мм
диам - 340 мм
обем 100 л.
Изделията са с ресурс над 20 години. С резбови вложки за рамката.
Прилагам файлове на разработката.
Конструкцията на палубата може да бъде дървена, стоманена, алуминиева. Това което имате под ръка :)
Вижте подобни системи разработени от колегите на запад. Не се плашете от цените, моите ще бъдат за българи, така, че всеки средностатистичен мераклия може да си направи понтонна лодка с размери 4м Х 2м след като си продаде старата надуваема лодка :) .
http://www.flofiz.com/english.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.perebo.com/products/house-boats/" onclick="window.open(this.href);return false;[/quote]
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Понтонни Модули за лодки,катамарани и др. Направи си сам

Мнение от КИРО »

За нещо такова питах по-назад
Изображение
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
Genchoni
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 13, 2014 5:15 pm

Re: Понтонни Модули за лодки,катамарани и др. Направи си сам

Мнение от Genchoni »

Това е по системата EasyDocks. Американска . Предоставиха я на една турска фирма PMS да я работи, но на скоро видях руснаци и други са копирали системата , въпреки, че е патентована. Това на снимката също не е оригинала на EasyDocks. Имам мощности и капацитет да я направя и аз, но ми трябва и мераклия който да я продава и да инвестира в нея :)
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Понтонни Модули за лодки,катамарани и др. Направи си сам

Мнение от КИРО »

Даааа,сложно става.
Ще пусна приказка на стоянката,ама като си знам хората,
не вярвам всичкото дядо да се навие.
Все пак,да видим кога ще се съберем,ще им кажа идеята.
Поне ще стане по-красиво и практично на стоянката.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
Genchoni
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 13, 2014 5:15 pm

Re: Понтонни Модули за лодки,катамарани и др. Направи си сам

Мнение от Genchoni »

Ето още малко подробности към темата в прикаченият файл.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”