мнение за deeper smart fishfinder

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: мнение за deeper smart fishfinder

Мнение от КАЯ »

Има и две-три други подобни предложения, като двете от тях са почти три пъти по-евтини. Едното има и по-голям обхват и работи и с карти на Навионикс. Дипера се различава по сонда с две честоти и ъгъла на обхвата, но при риболов от брега /хвърляне с въдица/ това едва ли е предимство.
да добавя и няколко със собствен приемник и възможност за обхват до 300-400 м. идеални за монтаж на корабче за захранка, при това още по-евтини, като има и варианти с по две сонди.
mirogti1983
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Окт 10, 2010 9:37 pm
Местоположение: пловдив

Re: мнение за deeper smart fishfinder

Мнение от mirogti1983 »

Най-накрая се реших и го купих . Deeper . Дано да ми върши работа а не само да го подмятам из куфарите . Смятам през уикенда да го пробвам .
Еиии ,на тия чисто нови чорапи двамата с батко майката им е..хме за две години
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: мнение за deeper smart fishfinder

Мнение от КАЯ »

Да повдигна малко старата тема.
Кой какво си купи от сонарите за замятане и колко е доволен за придобивката си?Вече се появи и модел на Дипер с възможност за картографиране от брега,като цената на предишните модели леко спадна.
Някой замислял ли се за възможността да се пригодят по -евтините модели от други производители за подобни цели, ако не от брега то поне от лодка.
vopxxxx
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 11:16 am

Re: мнение за deeper smart fishfinder

Мнение от vopxxxx »

Здравейте,
Мога да направя сравнение между два сонара за замятане които съм използвал
1. Лъки фф718
Когато работи се справя прилично но забелязах следните недостатъци които драстично затомозяват работата с него
- много бързо яде батерията на сензора и връзката с приемника започва да пропада непрекъснато. За изтощаването на
тази батерия няма никаква индикация и можем само да гадаем какво става
- закрепването на батерията на сензора е много неподходящо и много често при удара във водата тя се изважда.
Този проблем донякъде реших с пружинка между батерията и сензора
- Сензора се включва от проводимоста на водата между две пластинки на корпуса. Но или настройката му е калпава или
проводимоста на водата в различните водоеми силно се различава - това води до резултат че в някои язовири сензора не се включва.
Това аз избягвам като лепя проводима лентичка върху сензора преди всяко хвърляне.
Сами разбирате че когато тези неща започнат да се случват ми идва да го счукам с някой камък.
Когато не се случват показва всичко доста добре

2. MadBite® FX3000 Fish Finder with Wireless Sonar Sensor
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01 ... UTF8&psc=1
Това нещо го имам от 2 месеца и с класи над горното.
Като оставим настрана цветния дисплей с голямо разрешение и значително по добрата чувствителност
и детайлност има няколно неща който премахват недостатъцити на лъкито
- литиево-йонни акумулатори , които са капсуловани в сензора . Може цял ден - 10-12 часа да шляпаш във
водата и не се разреждат. Сензора изпраща състоянието на акумулатора си на дисплея така че знаеш
кога да го зареждаш. И двете устройста се зареждат от ЮСБ зарядно за телефон. Приемника е водоустойчив-
изпробвано е с изпускане във водата. И последно - адрес на производителя

KastKing Fishing Tackle Inc.
425 Oak str. , Garden City NY11530
Това май не е в Китай
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”