избор на сонар

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Публикувай отговор
Аватар
az1972
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 11:24 pm
Местоположение: Поморие

Re: избор на сонар

Мнение от az1972 »

Честито!
Много и едра риба да хванеш!
Видяла жабата ,че подковават коня и тя вдигнала крачето !!!!
georgebg
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2010 10:28 am

Re: избор на сонар

Мнение от georgebg »

az1972 написа:Аз Имам Garmin Striker 7SV
Вчера го монтирах и утре ще го пробвам.
Сонара дойде от щатите и има БЪЛГАРСКО меню и метрична система.
Почти 99% съм сигурен че и при 4dv ще е така.https://goo.gl/photos/RpVbwTnjRSwDML1T7
колега, сподели откъде го купи, може и на съобщение :)
Аватар
az1972
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 11:24 pm
Местоположение: Поморие

Re: избор на сонар

Мнение от az1972 »

Донесоха го от щатите с личен багаж, не по пощата или куриер.
Така спестих малко мита и акцизи..........и човешка алчност (имам предвид цената на вносителя)
Видяла жабата ,че подковават коня и тя вдигнала крачето !!!!
iulian92
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2016 10:17 am

Re: избор на сонар

Мнение от iulian92 »

todor471 написа:Вчера ми пристигна сонара.Garmin striker4 dv За моя радост има българско меньо и метрична система, резолюцията е много добра,сондата е доста голяма(около 20 см дълга). Тия дни ще го мотнирвам в лодката.
колега как се справя сонара показва ли добре какво минава питам понеже и аз мисля да си го взема :fishing12:
iulian92
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2016 10:17 am

Re: избор на сонар

Мнение от iulian92 »

някой има ли наблюдения върху този сонар lowrance hook 4 chirp двoyмя се между двата модела
todor471
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 11:24 am

Re: избор на сонар

Мнение от todor471 »

Колега, без да съм имал hook 4 и нямам база за сравнение ще кажа , че striker 4 dv е много добър за парите си, показва пасажите и дъното перфекно, резолюцията е много добра и в комбинация с gps e перфектен за парите си. Много ми харесва че чартае следа, което е предимство при тролинг. Даже си поръчах още един за по малката ми лодка , само че без dv-то.Моя съвет е: взимай го.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: избор на сонар

Мнение от Vid »

Лично, бих предпочел Лоранса пред striker 4 dv .
Ама, тия са всъщност от различна ценова категория и не разбирам базата за сравнение? Просто, параметрите на първия са по добри, оттаме и цената...
Всеки от двата, мисля би си свършил работата в зависимост от нуждите и възможностите на съответния ползвател....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
iulian92
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2016 10:17 am

Re: избор на сонар

Мнение от iulian92 »

ще го ползвам главно в района за северното черноморие замислих се за Лоранса заради по големия екран ,но щом колегата Тодор е доволен от striker 4dv май ще избера него тази технология DownVu май е добра
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: избор на сонар

Мнение от st_beer »

iulian92 написа:някой има ли наблюдения върху този сонар lowrance hook 4 chirp двoyмя се между двата модела
Аз ползвам в момента lowrance hook 4 chirp. Преди него бях с Lowrance Elite 4 chirp. За това за което го ползвам сонара и двата ми вършат една и съща работа и не мога да открия някаква разлика. За това за което мислиш да го ползваш ще ти върши прекрасна работа и мисля няма да съжаляваш за покупката си. Има си доста гъдели като опции и доста помага в риболова както и да го ползваш като GPS да те изведе ако падне мъгла в морето.
П.п
Lowrance Elite 4 chirp не съм го сменил,че не ми е вършил рабата ами влезе вода вътре и ми го смениха в гаранция с lowrance hook 4. Просто вносителите bulstar.bg са много коректни и държат на клиента. Направо останах много изненадан като ми се случи това и без някакви увъртания и т.н ми го замениха с чисто нов и последен модел в класа си.
Hobie Mirage Outback
iulian92
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2016 10:17 am

Re: избор на сонар

Мнение от iulian92 »

реших ще вземам Сонар Lowrance Hook 4 но се чудя от кой сайт да го поръчам предпочитам да е български някой имали наблюдения за добри търговци аз ги гледах тук http://pluvka.com/sonari-fishfinders/so ... 00khz.html и тук http://gps6.bg/lowrance-elite-4-chirp.h ... 0wod29sPFg
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: избор на сонар

Мнение от Vid »

st_beer написа:Lowrance Elite 4 chirp не съм го сменил,че не ми е вършил рабата ами влезе вода вътре и ми го смениха в гаранция с lowrance hook 4. Просто вносителите bulstar.bg са много коректни и държат на клиента. Направо останах много изненадан като ми се случи това и без някакви увъртания и т.н ми го замениха с чисто нов и последен модел в класа си.
Не разбирам за какво се чудиш и кВи сайтове ходиш да ровиш?
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: избор на сонар

Мнение от st_beer »

Vid написа: Не разбирам за какво се чудиш и кВи сайтове ходиш да ровиш?
Aз щях да му препоръчам да си го вземе от булстар,но отворих сайта им и го нямат наличен. Освен да им се обади и да запита и ако разполагат направо да си го поръча от там. Там поне хората са изключително коректни и държат на клиента както и ако има проблем признават гаранцията без увъртания. Иначе от която и от другите фирми го поръча ще получи един и същи модел сонар .
Hobie Mirage Outback
iulian92
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2016 10:17 am

Re: избор на сонар

Мнение от iulian92 »

st_beer написа:
Vid написа: Не разбирам за какво се чудиш и кВи сайтове ходиш да ровиш?
Aз щях да му препоръчам да си го вземе от булстар,но отворих сайта им и го нямат наличен. Освен да им се обади и да запита и ако разполагат направо да си го поръча от там. Там поне хората са изключително коректни и държат на клиента както и ако има проблем признават гаранцията без увъртания. Иначе от която и от другите фирми го поръча ще получи един и същи модел сонар .
така и направих колега поръчах го от булстар сега остана да го инсталирам на лодката и да го пробвам
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: избор на сонар

Мнение от st_beer »

Да ти е честит колега и да ти носи много слука.
Hobie Mirage Outback
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: избор на сонар

Мнение от Vid »

Честито...
Колега, да имаш само в предвид, че сонар риба не лови, той е не само полезна, а и задължителна добавка към останалото....
Навремето, кога си взех сонар си мислех, че вече всяка риба е моя, ама не се оказа точно така... :lol:
Оказа се, че през летните месеци ми е почти безполезен, ама през есенно-зимните ми качва успеваемостта в пъти..., това при риболов на джиг де.. :D
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”