газов или бензинов котлон

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

газов или бензинов котлон

Мнение от Dimy »

Колеги искам да взема по малък котлон, мислех за газов с капсулите , но казаха , че не били силни и бързо свършвали, а като всеки газов котлон вятара го ебава . От друга страна са бензиновити които не се влиаят от вятъра , но не съм наясно с тях , навремето дядо ми имахаи нам , че нещо го подгряваха след това беше много силен не го знам къде е но тледам един на Колеман доста компактен и му дават 2500вата , което ми се вижда добре ?
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: газов или бензинов котлон

Мнение от Don4o_62 »

Ако не вариш на язовира буркани с риба :D си вземи от тия с капсулите,за кафе,или нещо в тенджерка за храна е екстра,3 - 4 дена ще те изкара а и една капсула е лев и нещо да си имаш резерва
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: газов или бензинов котлон

Мнение от Dimy »

Това е нещото дето веднъж се прекарах иповече никога няма да правя .Консерви от платика и си отрепах цял ден с не задоволетелен краен резултат.
котлона ми трябва за готвене ходим на излети от по 2-3 нощувки до 10 :-) стига да съм си в Бг.
Аватар
SBANKOV
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 386
Регистриран на: Сря Апр 10, 2013 12:03 pm
Местоположение: София - Разград

Re: газов или бензинов котлон

Мнение от SBANKOV »

Тогава си вземи газов котлон с нормална бутилка. Доста по удобен е от малките газови котлони с патрочетата, по стабилен и не пуши като бензиновите, който всъщност са с газ за горене.
Детето в мен продълажва да си играе с кибрит, но – странно – вече иска и пура, и Chivas...
Juniur86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 182
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 8:30 am

Re: газов или бензинов котлон

Мнение от Juniur86 »

От седем години си използвам най-обикновен газов котлон. Бутилката ми е ако не се лъжа 10 литрова. Удобното е че мога да и сложиш различни приставки котлон, отоплително тяло за 5 дневен риболов ( 4 нощувки ) при ползване сутрин кафета чайчета, вечер пържолки цър пър, никога не съм преполовявал половината капацитет на бутилката и всеки път когато тръгвам я зреждам и се изумявам колко е икономично.Препоръчвам го като вариант.

А преди 2 години си купих от тези къмпинг фенерите със глупавите им патрончета ли са бутилки за еднократна употреба, ГОЛЯМА ГРЕШКА! Още съжалявам че си я купих.
Недостатъци:
1.Свети една нощ и газта свършва.
2.Ако ти остане газ и решиш да е ползваш на следващия излет след 15 дена примерно, в бутилката няма никой.
3.Адски некомпактно от гледна точка на многото резервни бутилчици, и не рентабилно като цена.
4. Все пак представляват и боклук за който също трябва да мислим.
Изображение
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: газов или бензинов котлон

Мнение от Dimy »

https://m.globetrotter.de/shop/coleman- ... rNo=101493" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аз голяма си имам , мъкнал съм я 1-2 пъти, но ми заема място . За сега съм се спрял на този
Манастира
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 253
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 7:15 pm

Re: газов или бензинов котлон

Мнение от Манастира »

Старите хора са казали:
Имаш крава-пиеш мляко.При теб е имаш пари-харчиш ги.
Отдавна съм изхвърлил уреди на бензин или газ за горене по простата причина че трябва периодично да се помпят за да има налягане за правилната работа на уреда било то за готвене или осветление.Аз съм с туристическа бутилка и някакъв котлон-турски.Издържа 3-5 дена.

п.п.Това на майтап:Махаш кучето от екипировката и ще имаш място и за 25 литрова домакинска бутилка или си земаш бус :) :D
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: газов или бензинов котлон

Мнение от Dimy »

Петкане аз знам на какво си , ма в послесно време се скатаваш и не мога да ти ползвам бутилката , а при мен няма място да я мъкна. За това намалявам обема . Че не само кучето , пък и жената :-) .
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: газов или бензинов котлон

Мнение от Don4o_62 »

затова препоръчах на колегата от най малките,слага си я в джоба и си свирка :D
а колегата дето е недоволен от малките и мъкне 10 л. бутилки на язовира,и малката му свършвала за 1 нощ....ами дали има логика да свърши с това малко патронче :wink: ,ами ще свърши,те не са за осветление по цяла нощ,ако се сметне колко часа издържа и се раздели на времето за приготвяне на кафе и някоя супичка или квото ще в тенджерка :D май ще изкара няколко дена :wink: имам по багажа една и седи по 2 г., пускам я за кафе и газта си седи вътре,но може би защото уплътнението ми е хубаво :lol: иначе за цър пър, по добре скара на жар :D :drinkers:
иначе екстрите ни станаха повече от въдиците и стръфта,та става малко изнервящо като почне да се товари :lol:
Последно промяна от Don4o_62 на Пет Май 15, 2015 11:21 am, променено общо 1 път.
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: газов или бензинов котлон

Мнение от chirusa_bg »

По-добре всичко да е на едно гориво.
Аз за сега съм на газ за светене, готвене, топлене и изстудяване.
Вижда ми се най-неангажиращо.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Herkules
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Чет Апр 02, 2015 6:37 am

Re: газов или бензинов котлон

Мнение от Herkules »

Малките сини бутилки на газ полските спирателен клапан отгоре навърташ, котлон, лампа,горелка к'вот ти е густо !
Иначе тея старите котлони с помпене бензин,газ за горене също са хубави баба ми готвеше
всеки ден на вилата с такъв котлон преди 22години !
Харесвам ретро купоните !
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: газов или бензинов котлон

Мнение от Don4o_62 »

Аз пък харесвам ретро чеверме :D
точно със тия сините бутилки съм си решил проблема,колега ми прати чупеща врътка за плоча,искаш печка - изправяш,искаш да готвиш - сваляш
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
nicko67
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 201
Регистриран на: Вто Апр 21, 2009 10:15 am
Местоположение: ГАБРОВО

Re: газов или бензинов котлон

Мнение от nicko67 »

Абе за вас дРъва няма ли ами с тия котлони се занимавате?Една опушена тенджера в багажа и сте готови.Аз ползвам това:
IMG_7310.JPG
Не съм закъсвал за гориво още по язовирите.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: газов или бензинов котлон

Мнение от Don4o_62 »

Така де,нали и аз това виках,кафенце на газ, месце на жар :D
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
bacho acho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Чет Фев 28, 2013 3:22 pm

Re: газов или бензинов котлон

Мнение от bacho acho »

От месце на жар по хубаво няма.
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”