газов или бензинов котлон

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Аватар
naB4o
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Яну 22, 2012 7:49 pm

Re: газов или бензинов котлон

Мнение от naB4o »

За осветление имам един стар акумулатор с диодна лента, свети подобаващо добре, за отопление огъня от дървата, но иначе газовия котлон е перфектен, за готвене, кафенце, и за светлина става. Лошото е, че нямам време за такива изпълнения...
:)
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: газов или бензинов котлон

Мнение от Dimy »

bacho acho написа:От месце на жар по хубаво няма.
Е да ма 10 -15 дена на пържоли ми писва , трябва си чурбичка , яхнийка . Че жените ще забравят да готвят . Руските бутилки и котлони стават но заематтвърде много място , а аз гледам да свия максимално багажа 2 ма човека + багаж + 60 кг куче и легасито започва да ми се вижда като смарт ;-)
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: газов или бензинов котлон

Мнение от КАЯ »

Не знам каква големина те устройва. Преминал съм през всякакви прибори -примуси, бензинови разни големини, руски и немски и др. По удобни от газовите няма. Има малки варианти с бутилки като за пълнене на запалки до такива от 0.5 - 1 литър. Зависи за какво ти трябва и колко смяташ да го употребяваш.
Ма като гледам си само за една сглобяема печка на дърва хем не заема място, хем горивото без пари. Може да минеш и на по-евтин и не заемащ излишно място вариант. Купуваш консерва /грах, фасул или нещо подобно/ на място изсипваш съдържанието в тенджерката за готвене, а от кутията си правиш мини печка.
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: газов или бензинов котлон

Мнение от Dimy »

Малко да събудя темата , най -накрая си купих котлончето. Добре се представя , пробвах го да пържа риба и мекици при ветрец и се получи добре и е доста компактен т.е горивото заема повече място от него в багажа ;-)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: газов или бензинов котлон

Мнение от КАЯ »

Със здраве да си го ползваш. На мен ми е по-удобно на газ. Имах такъв бензинов и го подарих като минах на газ. Минали са ми през ръцете няколко вида бензинови с различни големини, дори и един примус на светилна газ. Сега ползвам за един-два дни малък газов около литър бутилка. Горелката прибрана е колкото два кибрита. За повече време два, три или пет литрова бутилка със стандартна горелка.
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”