Сонар с GPS

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

zliaster

Re: Сонар с GPS

Мнение от zliaster »

филма е с чертаенето на дирята .. Реймарина (поне моя) няма настройка на пунктира , с който чертае .. и не ми показва часове където съм бил .. много куцо .. докато софтуера има .. колкото по на гъсто са точките толкова по-реална изглежда описаната крива .. при поворот примерно изтича ваера .. спирам хода и бия точка .. знам , че на 200 м зад мен съм изгубил трал заедно с ваер .. и си гледам вече дирята .. Реймарина ми дава отклонение от няколко метра което е много .. и си личи в самата черта .. някак си по-права изглежда от действителната .. увеличавам мащаба почти докрай .. е не .. това не е поворота , който аз съм направил .. докато софта цепи координатите ..

чакам предложения .. как да си настроя дирята на Реймарина ?
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Сонар с GPS

Мнение от smel1968 »

zliaster написа:филма е с чертаенето на дирята .. Реймарина (поне моя) няма настройка на пунктира , с който чертае .. и не ми показва часове където съм бил .. много куцо .. докато софтуера има .. колкото по на гъсто са точките толкова по-реална изглежда описаната крива .. при поворот примерно изтича ваера .. спирам хода и бия точка .. знам , че на 200 м зад мен съм изгубил трал заедно с ваер .. и си гледам вече дирята .. Реймарина ми дава отклонение от няколко метра което е много .. и си личи в самата черта .. някак си по-права изглежда от действителната .. увеличавам мащаба почти докрай .. е не .. това не е поворота , който аз съм направил .. докато софта цепи координатите ..

чакам предложения .. как да си настроя дирята на Реймарина ?
Това е истината-дирята която сам си правиш при риболов и да може да се върнеш по нея след като си хванал риба,а не карта на която са написани дълбочини--че те си се виждат на сонара.Макар че при вас на РК може би ползвате карта/но съм сигурен че можеш и без нея,понеже познаваш морето до болка/,но за мен като любител е безполезна.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
zliaster

Re: Сонар с GPS

Мнение от zliaster »

абе и карта си трябва .. морето отравя и заравя нови закачки .. много е коварно .. истински слалом е между закачките .. на реймарина имам едни на софта имам други .. гледам и на двете места и ръката ми е на щамбайна .. че ако ударя някоя зверска може да потопя лодката .. както и грунта долу .. избягвам тинести места щото заоравам и няма вираене .. до 30тия метър тука на юг от тръбата е ужас .. а по същата диря много трудно можеш да се върнеш .. има много кофти течения , които карат лодката да не слуша понякога .. поворот правя 20 минути за да избегна едни закачки .. течението ме вре в други и така ;щ като цяло става мацаница от дири .. плътно една до друга и съм ги настроил на 24 часа да се трият от екрана .. но остават в логбук-а ;щ
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Сонар с GPS

Мнение от smel1968 »

GPS технологията има допустима грешка, като максималната точност е около 10 метра. Това е точност, която може да се постигне в идеални условия (на открито, без високи сгради, ясно време, изчакване повече време и други).
Ако искаш точност задължително до 1 метър, то ще се разочароваш. Възможно е точността на моменти да бъде и 3 метра, и дори още по-точно, но това не може да се гарантира, защото е свързано с много фактори. Това е така, защото GPS сигнала е радио сигнал, той се отразява от сградите, променя се от атмосферата и облаците, а също има и други фактори.При теб има кабина,лаптопа го махни далече от GPS-а и ако имаш СД-то също по надалче.Ако имаш изход за външна антена,задължително си купи и я монтирай вън от кабината.Ето ти таблица с точноста на измерване на двете системи за позициониране:
gps_glonass_tochnost.png
GPS/ГЛОНАСС обхвата-или работни честоти (1 570 – 1 610 MHz).
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Сонар с GPS

Мнение от КИРО »

zliaster написа:абе и карта си трябва .. морето отравя и заравя нови закачки ........
Тези новите според ,мен ги виждаш на сонара,не на GPSa.
GPSa ти чертае курса - ОК.
Но как той ти показва измененията на дъното?Веднага ли си ъпдейтва картата ?
Ако работиш в комплект с двата прибора - съгласен за всичко написано от теб.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
todor471
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 11:24 am

Re: Сонар с GPS

Мнение от todor471 »

Киро, какво става с твоята лодка?
zliaster

Re: Сонар с GPS

Мнение от zliaster »

не бе бат Киро .. гледа се картографа .. с години сме събирали закачки .. тук удариш .. там удариш .. всичко се отбелязва на картографа .. аз я усещам лодката .. дори и най-малката закачка .. примерно минават трите бушона през камък .. единия от тях закача и се къса .. и веднага си бия една точка да си знам , че съм късал бушон на тва място ;щ усещам и кога съм над мидено поле или тиня .. траловете ми почват да орат .. пада ми скороста примерно от 3 на 2.6 възела .. вдигам оборотите веднъж .. ако падне пак вече вирая ;щ не ми трябва сонар на мене докато съм за рапан .. както каза колегата по-нагоре .. познато ми е дъното от Емине до Калиакра че и оттатък ;щ тва мидени полета .. едра , дребна мида .. тинести места .. камънаци .. зони с постоянни течения .. забранени за риболов зони и т.н. .. ти дори да я видиш на сонара .. зависи траловете ти в кво положение са зад лодката .. може да правиш поворот и ваерите да са извън вантите .. на 200 м зад лодката и в страни .. и + тва между тях има 25 метра разстояние ;щ никога не могат да се закачат и двата .. филма както казах е в самата диря ;щ когато чертае картографа на гъсто няма отклонение .. а когато чертае на рядко ги прави като вектори .. и това те бърка яко .. в морето има една мерна единица казва се "МИЛЯ/СЕКУНДА" ;щ всяка една секунда е важна в морето !
todor471
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 11:24 am

Re: Сонар с GPS

Мнение от todor471 »

Какви за тия " бушони"?
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Сонар с GPS

Мнение от КИРО »

Вярвам ти ве злийййй,но при любителския чак такива параметри не търсим.
Това ми беше мисълта.
todor471 написа:Киро, какво става с твоята лодка?
Ще правя ракия от черници,сега ври материала,ама
Изображение
като погледнах днес,и материала се изпарил. :lol:
Тоше,изведнъж ме нападнаха надуваемите лодки,моята остава на заден план.
Не съм излизал в морето още тази година - това е цената на професията понякога.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”