Сонар с GPS

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

sub_eleven
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Фев 12, 2014 11:24 am
Местоположение: София / Китен

Сонар с GPS

Мнение от sub_eleven »

Спрял съм се на hook 5

http://gps6.bg/lowrance-elite-5-chirp-gps.htm

Модел 2016 е и предполагам малко хора го имат. Интересуват ме мнения за него, както и относно вградената му карта на черноморското крайбрежие - струва ли си?
Аватар
prokop4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 592
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 9:17 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Сонар с GPS

Мнение от prokop4o »

http://gps6.bg/lowrance-elite-4-chirp.htm
аз не виждам каква е разликата м/у двата освен е цената.
аз съм със същия, но без gps.
п.п. вземи си хюменбърд.
sub_eleven
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Фев 12, 2014 11:24 am
Местоположение: София / Китен

Re: Сонар с GPS

Мнение от sub_eleven »

колега, някаква обосновка нещо?
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Сонар с GPS

Мнение от smel1968 »

И аз работя с 4 инчовия елит-чирп,но сега смятам да рискувам с този нов модел на GARMIN-по евтин доста,два пъти по добра резолюция/по детайлно изображение/ малко по ниска честота на сондата-чирп.Не знам,още се колебая,но май ще рискувам скоро.Карта на Черно Море ме ми трябва-кво ли да и гледам-дълбочини ли кво ли-там не пише къде е рибата,Имам си точките на друг GPS,и само си ги нанасям на новия.Ако някой го ползва нека сподели.
>>http://gps6.bg/%D1%81%D0%BE%D0%BD%D0%B0 ... er-5dv.htm
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Сонар с GPS

Мнение от Vid »

За парите де си наготвил, погледни и този: http://www.morskimagazin.com/index.php? ... &view=2319
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Сонар с GPS

Мнение от smel1968 »

Vid написа:За парите де си наготвил, погледни и този: http://www.morskimagazin.com/index.php? ... &view=2319
Съгласен съм с теб,но този е почти 2 пъти по скъп.Garmin-а е 750 лв.,а този почти 1300лв.А и на мен ми трябва за малката лодка/4.10 м./ с която влизаме само по нашето крайбрежие.На другата има HUMMINBIRD 999 CI HD COMBO.
Не знам още,но нещо вътрешно ми подсказва,че този ГАРМИН ще върши добра работа-дето се вика шесто чуство.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
sub_eleven
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Фев 12, 2014 11:24 am
Местоположение: София / Китен

Re: Сонар с GPS

Мнение от sub_eleven »

Vid написа:За парите де си наготвил, погледни и този: http://www.morskimagazin.com/index.php? ... &view=2319
И един познат ми го препоръча. Само въпрос на вкус ли е избора между lowrance и raymarine или има нещо отвъд това?
sub_eleven
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Фев 12, 2014 11:24 am
Местоположение: София / Китен

Re: Сонар с GPS

Мнение от sub_eleven »

Взех си хуук 4 на Лоуранс, нямаше хуук 5 наличен. Разцъках хуук 4 и установих, че ме устройва във всяко отношение. Изпробвах го вече онзи ден. Сонар с джипиес си било друга бира. Връщането на пасажа е детска игра.
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Сонар с GPS

Мнение от smel1968 »

И аз ще изкажа мнеие след тестове на garmin-striker 7sv-----сравнен с няколко различни марки и модели на еднакви места по едно и също време.
В този ценови клас-1500 лв. просто ги превъзхожда по всички показатели и екстри.Мисля че изобщо не съм сбъркал в избора,жалко че няма 9 или 12 инча от този модел.Единствения недостатък/не и за мен/ е че няма за сега карта на Черно Море-която продължавам да твърдя че е безполезна.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Сонар с GPS

Мнение от tiho_roev »

smel1968 написа:И аз ще изкажа мнеие след тестове на garmin-striker 7sv-----сравнен с няколко различни марки и модели на еднакви места по едно и също време.
В този ценови клас-1500 лв. просто ги превъзхожда по всички показатели и екстри.Мисля че изобщо не съм сбъркал в избора,жалко че няма 9 или 12 инча от този модел.Единствения недостатък/не и за мен/ е че няма за сега карта на Черно Море-която продължавам да твърдя че е безполезна.
Kолега не можах да разбера защо картата на БГ черноморието е безполезна :?:
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Сонар с GPS

Мнение от smel1968 »

Ами дай ми пример какво конкретно видя на тази карта/аз също ползвах такива/ което да ти е помогнало или завело при рибата?Винаги се движим на сонар и търсим риба.Гармина си има GPS и си чертае маршрут,бележи си точки,навигира-но липсват дълбочините от Черноморската карта която и без това е вярна само 70%.Та повечето от нас познават акваторията от Обзор до Болата почти наизуст-затова казвам че за мен е безполезна .Пак подчертавам-ЗА МЕН-всеки си има мнение и начин на работа с електронните очи в морето.Сега се убедих,че супер детайлната картина на сонар със CHIRP/и сонда CHIRP/.DownVü.SideVü и Fish Vertically with Built-in Flasher за джиг,с дисплей с два пъти по голяма резолюция си е голямо предимство-а не картата.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Сонар с GPS

Мнение от tiho_roev »

smel1968 написа:Ами дай ми пример какво конкретно видя на тази карта/аз също ползвах такива/ което да ти е помогнало или завело при рибата?Винаги се движим на сонар и търсим риба.Гармина си има GPS и си чертае маршрут,бележи си точки,навигира-но липсват дълбочините от Черноморската карта която и без това е вярна само 70%.Та повечето от нас познават акваторията от Обзор до Болата почти наизуст-затова казвам че за мен е безполезна .Пак подчертавам-ЗА МЕН-всеки си има мнение и начин на работа с електронните очи в морето.Сега се убедих,че супер детайлната картина на сонар със CHIRP/и сонда CHIRP/.DownVü.SideVü и Fish Vertically with Built-in Flasher за джиг,с дисплей с два пъти по голяма резолюция си е голямо предимство-а не картата.
До колкото разбрах имаш GPS гармин а карта имаш ли на него :?: .Защото аз също имам Гармин и картата е доста точна и съвпадат дълбочините измервани от сонара . Зависи какъв риболов практикуваш , но без карта все едно си в едното нищо един син екран не знаеш примерно че наблизо има шкарп с денивилация 2 м и тн да не говорим за Аладжа банк със скали дето излизат почти до повърхноста и в следващия момент става 13м дълбочина :drinkers:
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Сонар с GPS

Мнение от smel1968 »

Този гармин е много нов модел и все още няма карта.Не знам при следващия ъпдейт на софтуера може и да има,но...А за шкарп и Аладжа банк не се притеснявам изобщо защото страничното му сканиране на дъното/ляво и дясно от борда/е 200 метра в посока-общо 400 метра.Там си рисува камъни,шкарп/от коя страна на лодката са и на колко метра са,колко са високи/на вертикалното сканиране/,даже се вижда много ясно котвената верига на поворотния буи.И преди навигацията съм я ползвам само в мъгла,или маршрут за тролинг/линията на която съм хванал риба/ и точки за нещо си....Никога не ми се е налагало да търся дълбочини по картата/освен в Гърция/
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Сонар с GPS

Мнение от tiho_roev »

smel1968 написа:Този гармин е много нов модел и все още няма карта.Не знам при следващия ъпдейт на софтуера може и да има,но...А за шкарп и Аладжа банк не се притеснявам изобщо защото страничното му сканиране на дъното/ляво и дясно от борда/е 200 метра в посока-общо 400 метра.Там си рисува камъни,шкарп/от коя страна на лодката са и на колко метра са,колко са високи/на вертикалното сканиране/,даже се вижда много ясно котвената верига на поворотния буи.И преди навигацията съм я ползвам само в мъгла,или маршрут за тролинг/линията на която съм хванал риба/ и точки за нещо си....Никога не ми се е налагало да търся дълбочини по картата/освен в Гърция/
За този модел ли ми говоришhttp://www.garmin.bg/?s=5&i=1034
или за някоѝ друг защото на този модел не може да се слага карта
а както казва един приятел без карта не виждаш шкарпа и не можеш
да караш по ръба когато тролиш :drinkers:
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Сонар с GPS

Мнение от smel1968 »

Да за този модел.Но както казах не ме интересува карта изобщо.По принцип знам как да си направя маршрут за тролинг,а съм работил и без GPS на тролинг,както и много други работят.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”