Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Публикувай отговор
MaXo
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 11:04 am

Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от MaXo »

Имам Тохамаран 3.80 с твърдо дъно и надуваем кил, искам да тествам как ще се мести с 6 коня мотор, преди да си купя такъв.За съжаление не намерих някой да дава под наем 6-ца.Ако някой има такъв мотор и скоро ще ходи на някой язовир... бих платил 20тина кинта за тест, който сигурно няма да е повече от 30мин. Просто да засеча скорост с различно натоварване и гранични килограми за излизане на глисаж.Аз съм от София, но скоро имам път и към Бургас.Мерси в аванс, на който се отзове...
Biosihanie
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Ное 01, 2016 1:29 pm

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от Biosihanie »

I liked it very much for mentioning this.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от rikitikitavi »

Очаквай с двама към 12км/час.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kiril_bulgaria
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 404
Регистриран на: Съб Дек 01, 2007 9:56 pm
Местоположение: Царево
Обратна връзка:

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от kiril_bulgaria »

След 18.11 съм в България (Царево), за един месец.

Имам 5кс Ямаха, 2Т. Ако желаеш, може да пробваш лодката си с него, ако дотогава някой друг колега не ти предложи проба. Че то вече стана време за зазимяване на двигателчетата и все по-трудно ще се намери дв-л за опит. И аз, след като се завърна в Бг, след ден-два ще зазимявам и моят.

Помежду другото, вероятно, (ако стане далаверата), и ще го продам заедно с лодката или поотделно, на по-късен етап. Вземаме със съседа лодка, орташка, с лодкостоянка на пристанището. То основно той ще я използва, защото мене ме няма в Бг.

При водоизместваща лодка, около 100кг (виж снимката), двигател около 27кг с бензина, с 2 човека (110 +70кг), котва метална тежка, въже котвено - 50м, 4 ракети, 2 спасителни ризи, малък пожарогасител (дезодорант тип), 2 бут. вода, гребла, танк резервен гориво 5л, Каса хлебна, кофа, въдици, олово разни и други дребни неща - около 9 - 10км/ч, по спомен, по GPS. Но повтарям, лодката е морска за вълна, водоизместваща, 3,70м, пластмасова, около 100кг, виж снимката. При мене, на около 1/2 до 2/3 от газта на ръчката лодката се ускорява и достига до около 9-10км/ч, като скоростта си остава постоянна, независимо от подаваната повече газ. Помежду другото, при около 1/2 до 2/3 от газта на ръчката, двигателят само "подушва" бензина, а и звука му е кеф за ухото.

Във форума ба руснаците може да прочетеш много повече за Мотор Yamaha 5 и как се държи с гумена лодка. Братята руснаци сменят гребните винтове в зависимост от лодката, на която е монтиран двигателя и товара, който носи:
http://www.rusfishing.ru/forum/showthread.php?t=24277


PC050036.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение
Иво Андонов
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пон Яну 20, 2014 10:08 am

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от Иво Андонов »

Mercury 5 four stroke къс ботуш имам 2009год ако си навит и аз съм от софия 0889990742
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”