Помощ за избор на лодка

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Киро глигана
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 6:40 pm

Помощ за избор на лодка

Мнение от Киро глигана »

Здравейте....новобранец съм в риболова от лодка,затова ще ви помоля за съвет...харесах си един куиксилвър 4.30(според мен в страхотно състояние)чувал съм че куиксилвър и зодиака били най добрите...че интересуваме , здрави ли са на вълна устойчиви ли са ...гледам че и голям мотор носят....а този мотор разхода му горе-долу колко е ....лодкадката я има в мобилето червен куиксилвър4.30 от Варна е 2300лв........не мога да кача линка,ако някой може ще му бъда благодарен
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на лодка

Мнение от КИРО »

Заслужава си лодката адаш. :wink:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Помощ за избор на лодка

Мнение от nabor4eto »

.че интересуваме , здрави ли са на вълна устойчиви ли са ...гледам че и голям мотор носят....а този мотор разхода му горе-долу колко е

Според мен, лодката която си показал е в доста добро състояние и си струва....да ли е устойчива на вълна - да устойчива е, не по-малко от останалите лодки, но зависи от вълната и от капитана, който управлява лодката...с морето шега не бива...мотора с който е на снимките е четиритактова Ямаха 25кс, много хубав двигател, но е доста тежък и няма да е удачно да го сваляш и поставяш при всеки излет в морето...за разхода на гориво са от значение много неща - тези мотори са икономични, но предполагам , че хич да не е едно 7-8 литра на излет ще ти ги изгаря, като пак казвам, че е много относително колко време ще си вътре, ще тролиш ли или само ще се предвижваш от едно място до друго и т.н...предполагам, че в интернет може да се намери данни за точния разход на час за този мотор

П.С ..пожелавам много хванати риби и само положителни емоции с новата придобивка
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Киро глигана
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 6:40 pm

Re: Помощ за избор на лодка

Мнение от Киро глигана »

Наборче...благодаря за отговора.....да аз данните на мотора мога да ги намеря и в Интернет,но е различно на надуваема ли е,на риб ли е, на стъклопластова ли е, че за това питам може някой да има същия мотор на надуваема.....поздрави
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на лодка

Мнение от КИРО »

Те ти куиксилвър 4.30 с 15к.с.
https://youtu.be/8XZMqJ06L5I
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Tarfa
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Авг 31, 2013 2:41 pm

Re: Помощ за избор на лодка

Мнение от Tarfa »

Темата е: Помощ за избор на лодка
Та моята помощ е: Не си купувай гумена лодка. Нито с твърдо, нито с меко дъно, нито Риб. Нито скъпа, нито евтина. Защото ще разбереш има ли гумена пръчка?
Написах какво да Не, а сега ще напиша какво Да си..
Купи си стъклопластова лодка 6,10- 6,40 с извънбордов двигател, четиритактов 50 коня, Хонда или Ямаха, не по-стари от 3 години или 400 часа.
Как да избереш тип корито: Отиваш на някой кей когато има вълнение и вятър. В морето ще има малко лодки, а на кей много. Тогава сам ще разбереш коя да избереш.
Ключовата дума в поста по-горе е "моята помощ".
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на лодка

Мнение от КИРО »

Tarfa написа:...........Написах какво да Не, а сега ще напиша какво Да си..
Купи си стъклопластова лодка 6,10- 6,40 с извънбордов двигател, четиритактов 50 коня, Хонда или Ямаха, не по-стари от 3 години или 400 часа.
.
ИзображениеАбе човека търси ЕВТИНО,
той ако има 40 000 свободни пари,хич няма и да ни пита.
И още,това дето го даваш за риболовна комбинация,е повече за пъчене,а не за риболов.
При тези 50кс,винаги ще търсиш още двама да си поделяте горивото - мерси от такава комбинация.
Никога в моята лодка не съм давал да ми плащат горивото,щом съм ги поканил,
то е за моя сметка.
Човека пита конкретно,отговаряме му конкретно.
А надуваемите лодки ВИНАГИ имат място в класацията за ползване в морето.
Всичко е въпрос на лични интереси и възможности.
За сведение,аз съм със сеферка,но никога не парадирам,че е най-добрата лодка.
Но на мен това най-ми допада на душата,и затова към края на септември сервиза ми
излиза в отпуск,почвам да си правя дървеняка.Изображение
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Tarfa
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Авг 31, 2013 2:41 pm

Re: Помощ за избор на лодка

Мнение от Tarfa »

Темата е:" Помощ при избор на лодка". И който иска помага, колкото може, както е декодирал питането. Киро ти си старо куче и предпочитам да взимам акъл от теб вместо да споря. Вероятно си прав за всичко без 1 -"това дето го даваш за риболовна комбинация,е повече за пъчене,а не за риболов." Да вземем пример от живия живот, например: на кея където си държиш лодката колко от лодките купени след 2014 год. излизащи редовно от май до ноември са под 6.10 и под 50 коня двигатели/гумените не броим, нищо против тях просто не ги броим/. Извън темата искам да те попитам следното: Само на база на твоите субективни наблюдения и усещания през годините, в момента броя на делфините как го определяш?- голям влияе на любителския риболов, голям не влияе на риболова, нормален , няма значение колко са делфините. Месец октомври оставаш без лодка, това не се прави юли?
Поздрави
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Помощ за избор на лодка

Мнение от rikitikitavi »

Стана интересно, па и аз да се набъркам.
По темата : лодчицата е добра. Двигател към 20кончета отива. На транеца винаги пише какъв двигател да сложиш.

Извън темата : преди закупуване наа лодка трябва да си напише човек домашното. То в цялата си сложност се състои в честните отговори на следните въпроси :
Колко пари на излет си готов спокойно да даваш за -бензин, слип, стоянка
Колко души редовно ще аа с тебе -голяма лодка си тежи...много
На колко места ще риболовстваш и колко е растоя ието между тези меата.
Колко позиции имаш за пускане на лодка близо до избраните места.
Колко часа обикновенно ти са свободни за да отидеш за риба.
Превозното ти средство как се държи при каране по пясък.
Колко стотинки общо можеш да отделиш ....то само с лодка няма да минеш.

От моята камбанария нещата са така : обикновенно съм сам, имам време докъм обяд, ловя от емине до дуранкулак, тежки неща избягвам да дигам, повече от 8 к пари не бих дал за лодка двигател и сонар щот има и други точки за харчене. Превозно средство -проходимо.Слипове по изброения район 5.
При мен работата излиза на малка лодка с лек двигател и пускане със суркане по плажа.Червърта година сме заедно и рибки доволно има.

Киро си е харесал района на Галата и му пасва ...

Всеки си има негови си критерии...
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Помощ за избор на лодка

Мнение от rikitikitavi »

Пп да не забравя :да се вреш в морето за любителски риболов при вълни над метър и половина си е простотия и дърпане на Нептун за брадата.
2пп всяко нещо плуващо на вода ...клати. стигал съм до 250метрова лодка...и тя клати здраво.
3пп делфините със сигурност са повече и колкото повече делфин има толкова повече риба излиза
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Помощ за избор на лодка

Мнение от nabor4eto »

[quote="Tarfa"]Темата е: Помощ за избор на лодка
.................. Не си купувай гумена лодка. Нито с твърдо, нито с меко дъно, нито Риб. Нито скъпа, нито евтина. Защото ще разбереш има ли гумена пръчка?
Написах какво да Не, а сега ще напиша какво Да си..
Купи си стъклопластова лодка 6,10- 6,40 с извънбордов двигател, четиритактов 50 коня, Хонда или Ямаха, не по-стари от 3 години или 400 часа.

Моите уважения към мнението на колегата Тарфа...Не смятам да влизам в излишни полемики по въпроса кои лодки са по-добри - надуваемите, РИБ или стъклопластовите, защото има изписано доста по тази тема и всеки преценя сам за себе си. Моето скромно мнение е , че всеки вид лодка си има своите предимства и недостатъци спрямо останалите. Колегата беше попитал за конкретна лодка и аз изказах мнение конкретно за нея, тъй като от доста отдавна имам надувна лодка и малко или много съм натрупал впечатление от това как тя се държи на море.
По отношение на лошото време и лодките в море, мога да кажа, че ловенето на риба за мен е удоволствие и никага няма да си причиня неприятното усещане, да вляза в морето при щурмово време заради няколко килограма риба, с каквато и да е лодка.

П.С...с пожелание за много приятни маменти и емоции в морето
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Tarfa
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Авг 31, 2013 2:41 pm

Re: Помощ за избор на лодка

Мнение от Tarfa »

Почивен ден, морето кофти, риболовците скучаят и ровят в мрежата. Форума пък празен откъм дискусии като морето през юли. Явно е време и място за тема способна да нагрее минаващите. Очаквам хората с гумени лодки да вдигнат температура и температурата. Аз не питам нищо за лодки, но явно моя пост ще служи за носеща конструкция/засега/ на лодкарския въпрос от колегата с хибридния ник между човек и горско животно или най-вероятно на ловец –глиганотрепач. Темата ще бъде толкова четлива колкото са речовати участниците. Та нека има феърплей, без обиди add hominem и ако някой извлече полза да не отнесе плувката – добре дошло. Все пак това е форум за забавление, а не университет. Но стига приказки да започваме шоуто: от Варненци очаквах да са по морски настроени, но в море дълбоко 15-16м явно може и с плуване да ловите Каята та се чудя що са ви лодки-било то и гумени/ нали и те се водят лодки/? :wink:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на лодка

Мнение от КИРО »

Tarfa написа:Темата е:" Помощ при избор на лодка". И който иска помага, колкото може, както е декодирал питането. Киро ти си старо куче и предпочитам да взимам акъл от теб вместо да споря. Вероятно си прав за всичко без 1 -"това дето го даваш за риболовна комбинация,е повече за пъчене,а не за риболов." Да вземем пример от живия живот, например: на кея където си държиш лодката колко от лодките купени след 2014 год. излизащи редовно от май до ноември са под 6.10 и под 50 коня двигатели/гумените не броим, нищо против тях просто не ги броим/. Извън темата искам да те попитам следното: Само на база на твоите субективни наблюдения и усещания през годините, в момента броя на делфините как го определяш?- голям влияе на любителския риболов, голям не влияе на риболова, нормален , няма значение колко са делфините. Месец октомври оставаш без лодка, това не се прави юли?
Поздрави
Ши ма умираш от смях бре човече. :lol:
Тъй,на нашата стоянка има закупени не повече от 5-6 лодки,основно стъклопласт до 4,50.
Най големия мотор по тях съм виждал 20к.с.
Делфините ли? - да,много влияе на любителския риболов.
Ако не са те,няма кой друг да набие пасажите в брега. :wink:
Последното малко не разбрах за моята лодка ли говориш,или по принцип?
Ако е за моята,има причина за да не я правя сега.Ако не си запознат,ремонтирам точно
надуваеми лодки,та предпочитам да дам шанс на колегите да влизат,отколкото да откажа на
30-40 човека,за да мога аз да влизам в морето.Моя риболов съм го направил като бях по-млад,
сега пак си влизам,но рядко,като се налага да се съобразявам с много неща.
И пак ще си влизам,догодина като си направя лодката,обичам да се разхождам в морето,
и не напирам да излизам задължително с пълна кофа с риба. :wink:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Tarfa
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Авг 31, 2013 2:41 pm

Re: Помощ за избор на лодка

Мнение от Tarfa »

Благодаря Ви за отговора за делфините, полезни те за мен са. За да вкараме цвят в темата с уважение ще отговоря на включилите се: На рибарят Отшелник от север вероятно фен на Барса- тики-така/рикитикитави/: бавна игра, много пасове, дребни риби много на брой. А леферите на аватара са като купите на Барса. Ще кажа, че аз по-скоро клоня към Реал: звездна селекция, отворени пространства, бързи атаки, победи над трудни противници. С твоя начин на риболов започва да ми става ясна фразата:…“ то риболова не е лесна работа“, но щом те кефи... За лодките разбрах, много разум има в теб Отшелнико, усетил си и меда и жило на лодките Ти. По-интересно е, че може да си Меси на леферите. Та за леферите кажи Отшелнико- какъв ти е стила, кога се открива първенството, от колко часа са мачовете, какви звезди/ или май бяха воблери/ пускаш в игра и т.н.. И тъй като всеки голям отбор си има втори отбор, включи и втория отбор - лавраците.
Комплименти от мен.

Сега на Киро: Тенкс и на теб за делфините, радвам се че те разсмивам, а не ядосвам. Викаш 300-400 гумени лодки чакат за ремонт при теб и се жертваш. Добър човек си ти Микеланджело на гуминетките, вече разбирам откъде се познават всички собственици на гумени лодки- от сервиза при теб. Та да се върнем на основната тема/ забавлението де/. Повелителя на Глиганите, ако си купи оная лодка, ти като специалист с опит, за кога ще му препоръчаш да си запази ден за ремонт или направо да си прави абонамент по системата „ не пропускай месец без ремонт“. Вероятно така сте спретнали и форумчето от раздумки докато правите гумените. На мен плаването ми е 75% от кефа, 10% компанията и 15% риболова. Някой да не се заблуди- че тези 15% риболов означават малко риба. Но темата не е за риболов, а за избор. Макар и това да не е съвсем точно, защото „избор“ предполага и пари, избор без пари има друго име-компромис. Та може да се преименува тема на например: …“ Такава лодка ми е нужна, но направих компромис и сега горчиво съжалявам, но пък сме супер компания при Бай Киро в Кичево“. Повелителя на Глиганите да прочете пак поста на Киро. И пак.И пак.
Стана дълъг поста и хората погрешно ще помислят, че има повече за четене.
Айде сполай ви ….иначе съм добро момче.
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”