Помощ за избор на лодка

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

todor471
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 11:24 am

Re: Помощ за избор на лодка

Мнение от todor471 »

Много ми е интересно каква е лодката на Роналдо и компания, ако може снимки?
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Помощ за избор на лодка

Мнение от rikitikitavi »

Аз за сега съм с този комплект
Изображение

Изображение
Лодка Зандер-3.30м тегло 62кг. Алуминиево дъно. Надуваем кил. С две пейки. На едната пейка има две стойки за тролинг и стойка за чадър. Има транцеви лесно сваляеми колела. С тях сам човек спокойно я дърпа по пясък. 
 Двигател Геново 2,6коня четиритактов. Китайско пърпорче. Разход 0,8л на час на пълен ход. На тролинг 1литър за три часа. С тази лодка вдига с един човек 9,3км /ч, с двама при спокойно море 8,7км/ч. При насрещна вълна и силен вятър държи стабилните 7,2км/час с двама души.
  Сонар Гармин Ехо 150. Черно бял екран.

Ама да си призная ми идва голяма. Ще минавам на по малък и два пъти по -лек комплект.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Помощ за избор на лодка

Мнение от lozzy.68 »

Комплекта ти е супер!При положение ,че ловиш сам и то, често под вода съм повече ,от убеден,че ти върши перфектна работа.Малко тегло,малък разход ,все пак не си аджамия и знаеш кога да си биеш камшика ,ако хване време!Според мен.Наслука!!!
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на лодка

Мнение от КИРО »

Tarfa написа:Сега на Киро: Тенкс и на теб за делфините, радвам се че те разсмивам, а не ядосвам. Викаш 300-400 гумени лодки чакат за ремонт при теб и се жертваш. Добър човек си ти Микеланджело на гуминетките, вече разбирам откъде се познават всички собственици на гумени лодки- от сервиза при теб. Та да се върнем на основната тема/ забавлението де/. Повелителя на Глиганите, ако си купи оная лодка, ти като специалист с опит, за кога ще му препоръчаш да си запази ден за ремонт или направо да си прави абонамент по системата „ не пропускай месец без ремонт“. Вероятно така сте спретнали и форумчето от раздумки докато правите гумените. На мен плаването ми е 75% от кефа, 10% компанията и 15% риболова. Някой да не се заблуди- че тези 15% риболов означават малко риба. Но темата не е за риболов, а за избор. Макар и това да не е съвсем точно, защото „избор“ предполага и пари, избор без пари има друго име-компромис. Та може да се преименува тема на например: …“ Такава лодка ми е нужна, но направих компромис и сега горчиво съжалявам, но пък сме супер компания при Бай Киро в Кичево“. Повелителя на Глиганите да прочете пак поста на Киро. И пак.И пак.
Стана дълъг поста и хората погрешно ще помислят, че има повече за четене.
Айде сполай ви ….иначе съм добро момче.
Даааа,поредното тролче на линия.Да му мислят модераторите де.
Ся,точно куиксилвър в сервиза ми не е попадал за тези 4г,
затова му дадох мнение на колегата,че е читава лодка.
Отделно че с два такива съм бил в морето.
После,писал съм 30-40,не надувай цифрата за да си интересен.
И пак после,когато не ме познаваш добре,не мисля че имаш право да правиш
съчинения относно профила ми.
Който ме познава в този сайт,знае за какво иде реч.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Tarfa
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Авг 31, 2013 2:41 pm

Re: Помощ за избор на лодка

Мнение от Tarfa »

Щом ме смятате за Трол, млъквам, аз исках само да се забавлявам, без да обиждам никого. Явно съм прекалил, извинете ме. Сори ако съм засегнал някого, неволно е било. Няма да спамя темата.
vesko1234
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 9:41 pm
Местоположение: Варна

Re: Помощ за избор на лодка

Мнение от vesko1234 »

rikitikitavi написа:Аз за сега съм с този комплект
Лодка Зандер-3.30м тегло 62кг. Алуминиево дъно. Надуваем кил. С две пейки. На едната пейка има две стойки за тролинг и стойка за чадър. Има транцеви лесно сваляеми колела. С тях сам човек спокойно я дърпа по пясък. 
 Двигател Геново 2,6коня четиритактов. Китайско пърпорче. Разход 0,8л на час на пълен ход. На тролинг 1литър за три часа. С тази лодка вдига с един човек 9,3км /ч, с двама при спокойно море 8,7км/ч. При насрещна вълна и силен вятър държи стабилните 7,2км/час с двама души.
  Сонар Гармин Ехо 150. Черно бял екран.

Ама да си призная ми идва голяма. Ще минавам на по малък и два пъти по -лек комплект.
Надуваемия ми каяк helios 2 тежи 16кг и върви с 5-6км/ч. Мотора му е 95кг и харчи сандвич с бира за целия излет :)
За бързо влизане за сам човек е идеален. Седеше ми постоянно в багажника и да се пусне на вода отнема 10минути.
Киро глигана
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 6:40 pm

Re: Помощ за избор на лодка

Мнение от Киро глигана »

Здравейте отново.......днес сутринта се обадих на обявата с куиксилвъра и и се разбрахме да я пробваме.....иииии след обед имаше и проба.....по джи пи ес 44км в час ,стабилна е и наистина е запазена....и както каза бат Киро наистина си струва....въпросът ми е друг, намерих двигател 20хонда на добра цена ,но дълъг ботуш....има ли проблем да и сложа дълъг ботуш....поздрави
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Помощ за избор на лодка

Мнение от nabor4eto »

Има много колеги , които поради една или друга причина, използват мотор с дълъг ботуш, на лодки с транец за къс ботуш...лодката ще върви , но не можеш да използваш на 100% КПД-то на двигателя.....по-големия проблем е обратния вариант

П.С...честито за новата придобивка..
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на лодка

Мнение от КИРО »

Киро глигана написа:....въпросът ми е друг, намерих двигател 20хонда на добра цена ,но дълъг ботуш....има ли проблем да и сложа дълъг ботуш....поздрави
Понеже ще бързаш да влизаш в морето,търси си нормален мотор.
Иначе ти показвам как се повдига транец за дълъг ботуш
Изображение

само една молба имам,не ме търси да ти го правя - наистина нямам време,
давам ти идеята само,трябват ти 13см отгоре.
Дългия ботуш на този транец ще ти вкарва вода в лодката,понеже под водолинията на транеца
се намира кръгла част от ботуша на мотора,а не - айде сплесканата да я нарека - дето си реже водата.
При по-малки скорости няма да имаш големи проблеми.
Честито за лодката и от мен.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
krp
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 192
Регистриран на: Пет Окт 03, 2014 8:33 am

Re: Помощ за избор на лодка

Мнение от krp »

Tarfa написа:Темата е: Помощ за избор на лодка
Та моята помощ е: Не си купувай гумена лодка. Нито с твърдо, нито с меко дъно, нито Риб. Нито скъпа, нито евтина. Защото ще разбереш има ли гумена пръчка?
Написах какво да Не, а сега ще напиша какво Да си..
Купи си стъклопластова лодка 6,10- 6,40 с извънбордов двигател, четиритактов 50 коня, Хонда или Ямаха, не по-стари от 3 години или 400 часа.
.
Следя темата с интерес, защото и аз с идея да сменям моята 330 гуменетка с нещо, което да ми запази кръста по-дълго време, а и като излизам за целодневен или половин ден риболов да има къде да опъна гърба и да се облегна. Да можем да си правим екскурзии. Да не се къпя всеки път при малка вълна с вятър. Да мога да влизам с лодката на и без това малкото места.
За съжаление 6м лодка, не съм сигурен че ще може да влиза и да се транспортира от Варна до Болата да кажем...ако тежи 450кг+ и да я пускам сам и връщам сам. Въпреки че комфорта ще в най-добър.
Идеи за марки, които са на нашия пазар и решения с мотор. БГ решения?. Склонен съм даже и втора употреба до 2г.лодка също на прилична цена.
Гледам масово се ползват пластмасови и около 4.5 и риб 4,5-6м.
И интересното е че някои от нашия паркинг 6м.рибове си седят целогодишно под бризента...
Какъв е най-добрият избор за лодка за нашето море, за мен? Влизам 3-5 пъти седмично при възможност , но твърдо се уморих с гумената и дългото време на обслужване преди и след риболов. Особено ако трябва да отида някъде другаде..губя много време за вкаране и изкарване и кефа почва да умира...
Колата ми става склад вместо кола...и т.н. Решения от хора патили, имащи, с опит или които искат да се разделят с лодката си.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Помощ за избор на лодка

Мнение от rikitikitavi »

Що не погледнеш към алуминиевите лодки. Смятам, че 4,20-5 м ще ти заспи с 15 тина кончеа подпряна. И колесар си трябва де ама сам човек спокоино ще я пуска на вода
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на лодка

Мнение от КИРО »

krp - сериозна задача даваш бре.
Няма лоша лодка,за всеки модел си има мераклия.
Мънцата примерно не можеш да го убедиш,че има по-хубаво от РИБ.
Тихо Роев пък е твърдо за стъклопластовата лодка.Даже две има. :lol:
Аз си държа на дървеняка.
Предлагам ти,до края на сезона да намериш начин да излезеш
къде с познати,къде с приятели с различни модели лодки,но по няколко пъти
ако имаш възможност.
Предварително си набий в главата какво търсиш от една лодка,и като влизаш
си отговаряй сам на въпросите.Която лодка ти отговори на най-много от критериите ти,
е твоя модел.
Иначе и РИБ,и Олимпик (примерно),все на колесар се карат.И алЮмин де. :D
Ама Никито дава много добър съвет,не го подминавай с усмивка.

Виждал съм и така наречените собствено изработени "корита".
Въпреки че много колеги се кръстят като ги видят,бих казал
че са много удобни за риболов.

Така че,изтърви сезона,но намери правилното решение за теб.
Успех.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
todor471
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 11:24 am

Re: Помощ за избор на лодка

Мнение от todor471 »

Идеална лодка няма, всяка лодка си има предиствата и недостатъците, взимай каквото ти е на сърце и според възможностите. Важното е да си в играта.
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Помощ за избор на лодка

Мнение от nabor4eto »

......губя много време за вкаране и изкарване и кефа почва да умира...

По мое скромно мнение, каквато и лодка да си купиш, ще се наказваш по същия начин АКО колесара , не е подходящ за лодката която е на него...лодка - каквато и да е тя РИБ или Стъклопластова ако е поставена на колесар направен за нея се пуска на вода от сам човек и не изисква никакво усилие. Та с две думи ....колесара е по-важен от колкото лодката за лестно пускане и изкарване от водата :smt026
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
krp
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 192
Регистриран на: Пет Окт 03, 2014 8:33 am

Re: Помощ за избор на лодка

Мнение от krp »

Да, съгласен с всички....само ми се иска още споделен опит от вече каращите... Основно за мнение след като имат возилото, какво им харесва и какво не, разбира се честно. Удобства и неудобства в последствие след ползване в реални условия. ..
Примерно имам риб 5.5 марка.. с 60кс. Харесва ми еди какво си, купих щото очаквах еди какво си. Мотора е еди какъв с разход еди какъв си в разл.режими... снимки са добре дошли.
Багаж, пространство...екстри полезни и не.. всичко е полезно за мен от реален опит в нашето море..

Аз харесвам лодки 5+м.и свободно място да имат и да не броят вълните и ако може да не горят 50л./час.хахаа..
Гледам много интересни решения по света, но за съжаление са далече от бг портфейлите..особено моя
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”