ПОМОЩ: ПРОМИВКА НА ДВИГАТЕЛ

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Публикувай отговор
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

ПОМОЩ: ПРОМИВКА НА ДВИГАТЕЛ

Мнение от nabor4eto »

Колеги , имам следния проблем. Двигателя ми е Ямаха двутактов 6кс...При работа от време на време спира да хвърля охлаждаща вода и като бръкна с някаква телчеца, отново започва. Предполагам, че вътре в системата има отлагания , които запушват канала. Та въпроса ми е имали някакъв препарат или какъвто и да е друг начин с който може да се промие и изчисти системата от вътре, без да се разглобява мотора?
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
trustworthy
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 10:26 am

Re: ПОМОЩ: ПРОМИВКА НА ДВИГАТЕЛ

Мнение от trustworthy »

Като бръкнеш с телта, излиза ли нещо? Тая пръскалка е само за да се вижда, че върти помпата. Може да има нещо по каналчето само, а самото охлаждане да си върти нормално.
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: ПОМОЩ: ПРОМИВКА НА ДВИГАТЕЛ

Мнение от nabor4eto »

излиза нещо като пясък и после отново започва да пръска силна струя вода....за това искам да промия с препарат цялата система , който да разтвори котления камък, но не знам има ли такъв ...
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
fishmaster_M
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 7:27 pm
Местоположение: Варна,Шкорпиловци

Re: ПОМОЩ: ПРОМИВКА НА ДВИГАТЕЛ

Мнение от fishmaster_M »

ако влизаш и излизаш от брега със сигурност ще излиза пясък,при мен поне е така и трябва да почиствам маркучето,понеже е затлачено.То затова е и направено да имаш наблюдение върху системата за охлаждане,според мен от препарат за почистване няма смисъл,трябва да се следи,това са малки частици, които застават на изхода,без да пречат на охлаждането
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: ПОМОЩ: ПРОМИВКА НА ДВИГАТЕЛ

Мнение от nabor4eto »

трябва да почиствам маркучето,понеже е затлачено

къде са тези маркучи :smt017 .......на моя двигател не съм виждал да има или не съм обръщал внимание
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: ПОМОЩ: ПРОМИВКА НА ДВИГАТЕЛ

Мнение от bobo_33333 »

nabor4eto написа:трябва да почиствам маркучето,понеже е затлачено

къде са тези маркучи :smt017 .......на моя двигател не съм виждал да има или не съм обръщал внимание
Там от където излиза водата,от вътрешната страна ,като махнеш капака,там трябва да е маркуча.
Инъче мисля с оцет се промива ,за котлен камък,ама няма смисъл.
Аз там съм пораснал...
bigfut
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 4:50 pm
Местоположение: Добрич

Re: ПОМОЩ: ПРОМИВКА НА ДВИГАТЕЛ

Мнение от bigfut »

Маркучето е под капака на двигателя,излиза от мотора и отива в дюзата,продухване само в тази посока!Това е сравнително лек мотор,защо не опиташ преди да си заорал дъното да освободиш скобата за вертикалното застопоряване и да повдигнеш на ръка двигателя до равнището на транеца и като лодката излезе го закопчаваш в горна опора.Между другото,като си промиваш мотора със сладка вода можеш по-внимателно да наблюдаваш работата на импелера на тихи обороти,може да не е виновен само пясъка.Като откачиш горивния маркуч от двигателя остави го да си изгори бензина в карбуратора,ще изкараш повече без профилактика.
Ако не можеш да помогнеш,не пречи.
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: ПОМОЩ: ПРОМИВКА НА ДВИГАТЕЛ

Мнение от nabor4eto »

Благодаря на всички ...ще проверя за такова маркуче и дано има, щото нямам спомен да съм го виждал, и ще пиша какво е станало
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
trustworthy
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 10:26 am

Re: ПОМОЩ: ПРОМИВКА НА ДВИГАТЕЛ

Мнение от trustworthy »

fishmaster_M написа:ако влизаш и излизаш от брега със сигурност ще излиза пясък,при мен поне е така и трябва да почиствам маркучето,понеже е затлачено.
Пясък е силно противопоказно да се оставя да засмуква, защото ще се прецака импелерът. По-добре на гребла, докато стане достатъчно дълбоко и после без много газ, дакато е сигурно, че няма да вдигне пясък от дъното.
Аватар
fishmaster_M
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 7:27 pm
Местоположение: Варна,Шкорпиловци

Re: ПОМОЩ: ПРОМИВКА НА ДВИГАТЕЛ

Мнение от fishmaster_M »

trustworthy написа:
fishmaster_M написа:ако влизаш и излизаш от брега със сигурност ще излиза пясък,при мен поне е така и трябва да почиствам маркучето,понеже е затлачено.
Пясък е силно противопоказно да се оставя да засмуква, защото ще се прецака импелерът. По-добре на гребла, докато стане достатъчно дълбоко и после без много газ, дакато е сигурно, че няма да вдигне пясък от дъното.
ами при излизане на вълна????който не действа бързо със сигурност ще заоре дъното,а за гребла въобще не става на въпрос....който излиза директно на брега да му мисли,като няма буна,залив и т.н.На Шкорпиловци е така-при вълна излизаш на скорост,пък после му чистим системата....дивашка работа!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”