Акумулатор за Електрически двигател на 12V

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Публикувай отговор
Аватар
kiril_bulgaria
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 404
Регистриран на: Съб Дек 01, 2007 9:56 pm
Местоположение: Царево
Обратна връзка:

Акумулатор за Електрически двигател на 12V

Мнение от kiril_bulgaria »

Всичко за акумулаторите.

Препоръчителен акумулатор за Електрически двигател.

Кой модел бихте си купили?

Модели, Видове, Ач, цени, тежина, откъде може да се закупи.

Препоръки какво да се гледа, тежина.

Всякакви съвети са от полза.
Изображение
Аватар
dako71
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1311
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 3:14 am
Местоположение: Фидер отбор Пирдоп
Обратна връзка:

Re: Акумулатор за Електрически двигател на 12V

Мнение от dako71 »

За целите на риболова се ползват т.н. тягови акумулатори. https://www.google.bg/?gfe_rd=cr&ei=AyD ... 1%80%D0%B8 Почти същите са като тези за автомобилите но са предназначени за повече и по големи цикли заряд-разряд.
Казано по просто тяговия ще изкара по дълго от стартовия.
За малка лодка до 3 м. един 60-70 амп/ч ще си бута цял ден на тролинг. За марки няма да споменавам. Има си доста в нета.
За ел. двигател можеш да ползваш и гелови акумолатори каквито се слагат на инвал. колички, скутери, и др. Те са по скъпи но все пак на достъпни цени.
Няма да обяснявам за такива като НМ или Лит йонни защото те изискват по сложни ситеми и въпреки че са леки и малки цените са им :smt118 :smt119 :smt120
Напоследък много хора си взимат фотоволтаични панели за зареждане на акумолатори на каравани и стават независими от елмрежата.
pescadilla
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Мар 04, 2017 8:04 am

Re: Акумулатор за Електрически двигател на 12V

Мнение от pescadilla »

Аз си купих миналата година Banner EnergyBull 80ah тягов уж, ама нещо не съм доволен. Използвам го за ел. двигател Minn cota 34-36lb и лодка колибри 2,80м с транец, и твърдо дъно. Последния излет с двама човека на лодката изкара 3 часа само на трета скорост. Винаги съм го зареждал с микропроцесорно зарядно.
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”