Въпрос за двигател 5 кс

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Публикувай отговор
Аватар
atanas7711
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 1:30 pm
Местоположение: ПЪРВОМАЙ

Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от atanas7711 »

Привет! Знае ли някой, дали 5 кс мотор може да стане на 6 кс? Преди време четох някъде, че има такава опция, но не съм сигурен от 4 кс на 5 кс или от 5 кс на 6 кс ставаше това. Ако някой е запознат с тези неща нека сподели.
Аватар
levski
новобранец
новобранец
Мнения: 81
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 10:07 am
Местоположение: София

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от levski »

При четиритактовите на Сузуки ,4,5и6 коня мисля, че разликата е само във жигльора на карбуратора. За други марки не мога да кажа.
d.dim
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 9:06 pm

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от d.dim »

atanas7711 написа:Привет! Знае ли някой, дали 5 кс мотор може да стане на 6 кс? Преди време четох някъде, че има такава опция, но не съм сигурен от 4 кс на 5 кс или от 5 кс на 6 кс ставаше това. Ако някой е запознат с тези неща нека сподели.
За можене... може. Най-лесно е като смениш лепенката. Нещо като "пернишки гоуф тюнинг". А иначе е добре да уточниш модела и производителя. И не, при Сузуки не е само жигльора май.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от lozzy.68 »

Като например ,,Тохатсу,, 4 ,5 ,6 коня.............?!?! :D Четири такта! :wink:
Аватар
atanas7711
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 1:30 pm
Местоположение: ПЪРВОМАЙ

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от atanas7711 »

За четиритактов двигател става дума Парсун 5 кс.
promarine
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 367
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 8:51 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от promarine »

Парсън 5 коня няма как да стане 6 коня защото той е идентичен с 4 коня (с обем 112 см3).
Т.е. Парсън 4 коня може да стане 5 коня но не и 6 коня. Единствения вариант е да го продадеш и да си купиш Парсън/Женово 6 коня (с обем 148 см3).
Нашите реформи са като да ви заменят якето за тениска и да ви кажат: честито ви палто!
Аватар
atanas7711
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 1:30 pm
Местоположение: ПЪРВОМАЙ

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от atanas7711 »

Благодаря за отговора!
Аватар
borislav_v
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Пет Май 24, 2013 9:29 pm
Местоположение: с.Житница

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от borislav_v »

А за Тохатсу 2007г. 5 коня каква е процедурата да стане 6 коня на скоро купих един за които продавача твърдеше че са му сменяни жиглиорите и вече бил 6 коня но аз не съм много сигурен и имали начин да проверя дали е вярно,до колкото знам 5 коня е ограничен и на по малко обороти от 6 коня
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от lozzy.68 »

При,,Tohatsu,, 4,5 и 6 коня, диаметъра на буталото е 45 мм.хода е съответно 59 мм.!!! И трите са 123куб. с винтове 6-9 инча!Предавателно число 2.15към 1 !!! Разликата е- 4 коня-2.9кв. , 5к. -3.68 кв. , 6 к. -4.4кв. !и теглото им е 26 кг. !!! Знам,че ги ,,подобряват ,,и то успешно .НО не ме интересува и няма да правя опити 4 коня да станат 6 ?!?!?Разликата, ще е в харча на гориво -Основно !!! :wink: Ако съм бил,ясен... :drinkers: Успехи в ремонтите и много слука !!! :D
d.dim
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 9:06 pm

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от d.dim »

lozzy.68 написа:При,,Tohatsu,, 4,5 и 6 коня, диаметъра на буталото е 45 мм.хода е съответно 59 мм.!!! И трите са 123куб. с винтове 6-9 инча!Предавателно число 2.15към 1 !!! Разликата е- 4 коня-2.9кв. , 5к. -3.68 кв. , 6 к. -4.4кв. !и теглото им е 26 кг. !!! Знам,че ги ,,подобряват ,,и то успешно .НО не ме интересува и няма да правя опити 4 коня да станат 6 ?!?!?Разликата, ще е в харча на гориво -Основно !!! :wink: Ако съм бил,ясен... :drinkers: Успехи в ремонтите и много слука !!! :D
Пиши си. На никого не пречиш.
Аватар
borislav_v
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Пет Май 24, 2013 9:29 pm
Местоположение: с.Житница

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от borislav_v »

Вчера запалих мотора и се появи проблем с ниските обороти на моменти играят а когато го купувах работи около 10 минути в един варел и нямаше такива проблеми,сега дори като вкарам на скорост се опитва да гасне даже изгасна веднъж , това е само без да съм дал газ подам ли малко газ държи обороти , по карбуратора няма никакви болтчета за регулиране, днес ако имам време ще го отворя да видя дали не е мръсен, някои ако има други идеи да пише
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от lozzy.68 »

d.dim написа:
lozzy.68 написа:
Пиши си. На никого не пречиш.
Не те разбрах,Колега, доизходисе !!! :roll: :drinkers:
Аватар
borislav_v
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Пет Май 24, 2013 9:29 pm
Местоположение: с.Житница

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от borislav_v »

Днес му развих болтчето на чашката и изтече бензин със странен мирис ,пръсках със спреи за ръжда през отвора да го почистя , запалих го но пак същото и врътнах съвсем леко болтчето за оборотите може би милиметър и заработи както трябва
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”