Съвет за лодка

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Съвет за лодка

Мнение от lozzy.68 »

Логично,лодка с по-малък балон,да е с по-малка товароносимост и да е по уязвима на вълна !!!Но лодките с по-голям борд-балон започват от 3.60 м. !!! :wink: За предпочитане твърд стил (под),ако е алуминий е по здрав и по ЛЕК !!!Последното е доста ВАЖНО !!! Наслука !!! :drinkers:
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Съвет за лодка

Мнение от rikitikitavi »

Решетъчното дъно бере вода при движение. Това рязко влияе на мореходността и скоростта. Препоръчва се за лодка на гребла или двигател до 3коня.
Една лодка пръска ако и е малко надигането на носа или идва къса за вълните. Балоните по дебели от 30см не влияят значително на количеството пръски. Примерно в лодка 3.3с 35санта борд и 3.6с 40санта си еднакво мокър при вълни над метър.
Голямата лодка е по хубава ама си иска и големия двигател и поне двама да я пускат.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
gqvolа
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 7:26 pm

Re: Съвет за лодка

Мнение от gqvolа »

Колеги някой ползвал ли е лодка SHTEL. Украински са, но не намирам никаква информация в нета, да не говорим за мнения. Имам добре изглеждаща оферта, но никакви отзиви. На нашия пазар ги няма.
boci_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 482
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:41 am

Re: Съвет за лодка

Мнение от boci_ »

Заложи на нещо доказано, като марка. Не съм ги чувал тези. Колибри, Омега, Барк и Сторм са по-известните украински фирми.
gqvolа
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 7:26 pm

Re: Съвет за лодка

Мнение от gqvolа »

Явно така ще е най добре. Има ги в разни украински сайтове , но никъде другаде дори в YouTube няма нищо, а руснаците обикновено имат доста ревюта. Не съм я виждал, но мисля че е такава тази която ми предлагат. https://www.olx.bg/i2/ad/naduvaema-lodk ... 6GXSb.html
gqvolа
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 7:26 pm

Re: Съвет за лодка

Мнение от gqvolа »

Искам да попитам, има ли разлика в качеството между тези лодки с вграден транец и тези с външен транец, освен че могат да се поставят по мощни мотори. Защото имат разлика в цените.
Аватар
kiril_bulgaria
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 404
Регистриран на: Съб Дек 01, 2007 9:56 pm
Местоположение: Царево
Обратна връзка:

Re: Съвет за лодка

Мнение от kiril_bulgaria »

Разгледай тук. Има коментари на ползватели:
http://www.rusfishing.ru/forum/forumdisplay.php?f=31

Ако ще е гуменка, нека да е над 3.60м.
Изображение
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Съвет за лодка

Мнение от Don4o_62 »

boci_ написа:Заложи на нещо доказано, като марка. Не съм ги чувал тези. Колибри, Омега, Барк и Сторм са по-известните украински фирми.
Аз пък съм слушал и гледал,че по некачествените стоки най много ги рекламират :lol: ,каквото ще да е .....не само лодки, а качествените нямат нужда от реклама :wink:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Съвет за лодка

Мнение от Don4o_62 »

boci_ написа:Заложи на нещо доказано, като марка. Не съм ги чувал тези. Колибри, Омега, Барк и Сторм са по-известните украински фирми.
Колега,без лоши чувства,но какво ще кажеш за фабрично усиления транец на тези лодки който не си ги чувал,вгледай се внимателно и ако имаш знания ще разбереш за какво говоря :wink:
Photo-1459.jpg
докато на по горе изброените от теб,го няма това усилване на транеца
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
gqvolа
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 7:26 pm

Re: Съвет за лодка

Мнение от gqvolа »

Без заяждане колеги. Просто преди да купя нещо, го проучвам отвсякъде, кое с какви предимства е. Двуомя се дали да е с вграден транец след, като съм против шумните мотори. Язовирите не са морета и никога не бих ползвал такъв мотор, след като има електрически. Винаги съм искал лодка с мотор, въпроса е какво ще ми допадне и ще ми върши работа и ще е безопасно. В Англия си взех една bestway voyager 500, защото беше без пари. С нея сме влизали двама в океана за скумрия. Тук съм я ползвал два пъти и то с децата, но искам нещо сигурно защото за мен не е проблем да плувам и 500метра, но с деца на борда е друго.
Благодаря за мненията, които са ми много полезни.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Съвет за лодка

Мнение от lozzy.68 »

Ако ще е гуменка, нека да е над 3.60м.[/quote]
Това, важи за море и съм съгласен на 100%, Колега ,както и го писах по-горе !!!Но в случая,отиваме, само за сладко и то с ДЕЦА !!!! :wink: Това вече,там си лична глупост и ОТГОВОРНОСТ ...!!! :( :drinkers:
boci_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 482
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:41 am

Re: Съвет за лодка

Мнение от boci_ »

Don4o_62 написа:
boci_ написа:Заложи на нещо доказано, като марка. Не съм ги чувал тези. Колибри, Омега, Барк и Сторм са по-известните украински фирми.
Колега,без лоши чувства,но какво ще кажеш за фабрично усиления транец на тези лодки който не си ги чувал,вгледай се внимателно и ако имаш знания ще разбереш за какво говоря :wink:
Photo-1459.jpg
докато на по горе изброените от теб,го няма това усилване на транеца
Колега, всеки сам си преценява, Аз няма да я взема тази лодка, без значение как е подсилен транеца. Колегата иска съвет, аз си казвам мнението.
Относно рекламата. Гледал съм, от какво са доволни хората, а не какви рекламни банери има по сайтовете. Питал съм няколко украинки риболовци, които са в час с нещата и те са ми препоръчали фирми, от който в Украйна са позитивни отзивите, като цяло. Така съм направил своя избор.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Съвет за лодка

Мнение от Don4o_62 »

Боци,би ли споделил колко е дебел матеряла на балоните на Барк,Колибри и Омега,нека да знаем колегите без лодки и ако стигнем до твоя избор,да сме спокойни че няма опасност при пренадуване от слънце да отлепи спойката на балона или пречупване от минусови температури,понеже на една лодка мисля,че най важна е дебелината на матеряла на балоните също и спойката от какво е направена,с лепило някакво или термично залепени
надявам се да разясниш щом си в час да знаем всички,нали затова е сайта
Последно промяна от Don4o_62 на Нед Окт 01, 2017 7:01 am, променено общо 1 път.
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Съвет за лодка

Мнение от Don4o_62 »

gqvolа написа:Колеги някой ползвал ли е лодка SHTEL. Украински са, но не намирам никаква информация в нета, да не говорим за мнения. На нашия пазар ги няма.
Photo-1486.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
gqvolа
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 7:26 pm

Re: Съвет за лодка

Мнение от gqvolа »

Колеги има ли смисъл да взимам лодка с вграден транец, след като ще я ползвам с Ел. Мотор. Освен, че са от по- дебел материал и някои имат надуваем кил други разлики има ли.
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”