Съвет за лодка

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Съвет за лодка

Мнение от lozzy.68 »

:smt033 :smt013 Колега,прочете ли си първия пост.....или твърдо минаваш на .....дървена лодка,ако не и яхтичка.. ?!?!?! :shock:
gqvolа
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 7:26 pm

Re: Съвет за лодка

Мнение от gqvolа »

Знам си поста без да го чета. На каквото минавам съм го споменал, затова и питам. Гуменките ги отказвам категорично
batpeshopc
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Авг 13, 2015 7:33 am
Местоположение: около Бургас

Re: Съвет за лодка

Мнение от batpeshopc »

[image]
IMG_20171013_101847.jpg
[/image]Колега gqvola,по отношение на стабилността по-добър е катамарана.Друг е въпроса.че тук вече изниква проблем с транспортирането.За сам човек си иска колесар защото самата лодка ще е по тежка от надуваемите.а там влизаш в един друг филм.Даже си има и такава тема тук.Нека споделя и моят опит:Практикувам(ако може така да се изразя) предимно морски риболов и от три години имам Zander 300P с алуминиево дъно и диаметър на балона
43 см.Тежи около 75 кг с дъното и пейките.Колегата rikitikitavi е писал много за тези лодки,той също има подобна.За сега успявам да се справям сам без колесар,което е по силите на всеки в горе-долу добра физическа форма .
IMG_20171013_103247.jpg
IMG_20171013_103358.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Съвет за лодка

Мнение от КИРО »

HAZART написа:Моя съвет е.....от Украйна само спирт и жени,другото е фалш и еднодневки. Виж какво може да очакваш от Колибри и Омега. https://www.youtube.com/watch?v=82S0nSdowZA
То да са Колибри и Омега само - с мед ще ги мажа,и пури ще пуша по цял ден. :lol:
gqvolа написа:Ааа дилема няма вече за какъв тип лодка. 100% ще е стъклопластова, вече се надявам някои колеги с такива да споделят мнение. Дали е по добре тип катамаран - http://stakloplast.com/products.php?product_id=4 или от този модел - http://www.passat-bulgaria.com/en/compo ... lodka-32-m
И защо си мислиш,че точно в тази категория ще ти пасне сърцето на лодка?
Чакам да ти чуя мнението,и после на това на Мънцата. :lol:
Don4o_62 написа:
boci_ написа:
Лодка 3 м с вграден транец и дъно "книжка" тежи 45 кг материал 1100 gr/m2
Лодка 3 м с вграден транец и решетъчно дъно тежи 35 кг материал 1100 gr/m2
Лодка 3 м без транец и решетъчно дъно тежи 29 кг материал 950 gr/m2
тука малко не си прав за дебелината на кв. мм. вярно,че има такава дебелина,но на големите и скъпи лодки,масовите китайски и украйнски са 950 гр. даже и по тънки, има и изключения с някой украйнски :wink
Дончо е много прав тука,не ми е идвала лодка с 1100гр/м2 .
ползвам такъв плат при държачите на седялките,предната водеща дръжка,
големите РИБове ползват такава дебелина,но хипалон основно.
Даже и QUIKSILVАR 4,10 са с материал 950гр/м2,обаче са качество.
и АААА - такива лодки с този плат има - прави ги Ненко,по поръчка.

Не е определящо дебелината на плата при лодките,а подръжката им.
Не ги дръжте на открито слънце продължително време,покрийте ги
е един чаршаф докато сте ги изкарали на брега.Слънцето при над 50* почва да
активира лепилото,налягането в балоните се увеличава бързо,и шевовете почват
да мърдат лека полека.След 4-5 дена идва момента на разлепването.
Ако е на вода лодката,не може да вдигне температура,забийте едно колче
и я вържете за него.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
gqvolа
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 7:26 pm

Re: Съвет за лодка

Мнение от gqvolа »

Гледам, че сте вдигнали темата, затова реших да пиша за последно. В крайна сметка след много питане и мнения на колеги се спрях на това https://www.fishing-market.com/shop/%D0 ... 42;a36:630;
Още не съм я пробвал, но изглежда доста добре в хола :)
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Съвет за лодка

Мнение от lozzy.68 »

Явно си ,,стъпил,, твърдо на земята!!! :wink: Желая ти много Слука и Късмет !!! Както ,,сухо дупе ,, и Весели Празници !!! :D :drinkers:
gqvolа
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 7:26 pm

Re: Съвет за лодка

Мнение от gqvolа »

Благодаря :). Доста четене и питане падна, но си струваше. Сега проблема е мотора, за нов няма как да се класирам. Ако има колеги, които биха искали да сменят 10-15 коня за нещо по мощно съм на линия на лично за предложения.
Весели празници на всички.
Аватар
Soldat
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Яну 11, 2012 8:59 am

Re: Съвет за лодка

Мнение от Soldat »

Гледам, че това е най-прясната тема за лодки, и реших и аз да кажа нещо... Регистриран съм 2012 год., но това ми е първо мнение.

Както знаете, с възрастта психиката на мъжа се променя, къде към по-добро, къде към не толкова. Някои пък ни наляга т. нар. криза на средната възраст. Нея я преминах успешно, при мен беше доста тежичка - много млади мацки, джипове, усилватели по колите, думба-лумба, оргии и прочее простотии.
Хубавото е, че след 5-6 год. "самоотлъчка", жена ми и дъщеря ми ме прибраха отново в семейното огнище...дай боже всекиму.

Та сега, дори вече навършил преклонните 60 години, и дал обет за спокоен живот, нещо отвътре отново започва да ме бута, да ме гложди и да ме тегли към свободата и живота на "Волен ездач"...

Накратко, в ума ми се е загнездила мисълта, че трябва да си купя лодка. Което не значи, че непременно ще си купя лодка. Но вече се виждам беловлас, с лула от морска пяна и бяла капитанска шапка, загорял, с моряшка фанелка, на борда на някоя лодка, облегнат на руля, и вперил поглед в далечните морски простори... и изумруденозелени палми, златистожълт пясък, тюркоазено море, мирис на морска вода и водорасли...ехеее. :D
И запотени чаши с екзотични коктейли и разноцветни чадърчета.

Та на въпроса - какво ви е мнениато за тези лодки - http://www.stakloplast.com/products.php?product_id=18
Нужно ли е капитанско право, как стои въпроса със стоянките, дали не е по-добре да се внесе нещо подобно примерно от Франция (https://www.leboncoin.fr/nautisme/offres/?th=1&pe=7) или Холандия, а защо не и Турция, какви са уловките с документите, въобще, ако някой сподели нещо, ще съм му много благодарен.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Съвет за лодка

Мнение от КИРО »

Добре си се замечтал,ама то друго какво ни остана де.Сега :
Ако си от Варна,със лодкостоянките проблема е голям.Говоря за старите стоянки,
по-новите вече са "частни" - плащаш/ползваш.А старите лека полека ги
"приватизират,докато и те не станат П/П.Не е лошо,ама да не е скъпо,а такова нещо
май няма да има.Така че,много не се вързвай на варианта да си купиш лодка със лодкостоянка
модел от дядово време.Провери внимателно как стоят нещата,и тогава купувай.
Иначе това е най-добрия вариант.
Тази лодка дето си я показал - мичуринката,
абе нещо не ми се вързва водоизместваща лодка да се бута с извънбордов мотор.
Много почва да харчи мотора.Водоизместващата иска малки обороти на вала,
с по-голяма перка - иначе ще гледаш много пяна,пък хода никакъв.При глисираща лодка
вече е друга бира,извънбордовия използва почти цялата си мощност да извади лодката
на глисаж,после с половина си мощност ти подържа скороста.
Капитанско при всички положения ще ти трябва,освен ако не се задоволиш с някоя
надуваема лодка с мотор до 20к.с.
А лодки има ,и то доста модели,и вносители има,разгледай им сайтовете.Но не давам
акъл кой на какво да се спре,че всичко си е индивидуално.
Някой обожава РИБа,друг пък не дава и дума да се спомене за балон,държи си на твърда лодка,
ама да е и бърза,аз си харесвам сеферката и това е.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
Soldat
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Яну 11, 2012 8:59 am

Re: Съвет за лодка

Мнение от Soldat »

За жалост съм от София (да живееш в София към момента си е страшна гадост), но летата ми, по 3 месеца в годината са минали на морето. Имахме виличка на Овчаровски плаж, до Балчик, и докато бяха живи баба и дядо, някак се оправяхме. После...имот на 540 км., зимата спукани водомери, навеса се повредил, терасата се наклонила, и само по 15 дена в годината, лятото.... писна ми, продадох го на некъв руснак и се отървах. Та така...
Но имам база в района, пък и братовчедите са от Толбухин, от силните зърнари, ще помагат.

Като за начало, на 25-ти Януари почвам курсовете за капитанско, пък после ще видим... :D
Вероятно там ще се срещна с други хора, ще чуя какво ще кажат... :)

А лодката... най-лесно е да изръсиш парата, въпроса е после кво праиме.
Ненов
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Яну 03, 2016 8:44 pm

Re: Съвет за лодка

Мнение от Ненов »

Колега щом си от София гледай за нещо по малко което се качва на колесар , дори да не я прибираш в София а да я държиш при родата , лодка на вода и ти на 500 км от нея не е работа тия които имат лодки на вода ме разбират . Дали да е надуваема или твърда си реши сам в момента повечето колеги са с надуваеми твърдата лодка е за предпочитане но всеки си знае .
eleinorBef
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Сеп 11, 2018 5:36 pm
Местоположение: Czech
Обратна връзка:

Съвет за лодка

Мнение от eleinorBef »

Нося очила с диоптър и фотосоларни стъкла.
Дайте съвет за използване на ски маска или други подходящи очила на които могат да ми поставят стъкла с диоптър за през зимата.
Има ли ски маска, която мога да сложа над очилата?
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”