Дръжка и глава за кеп

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Публикувай отговор
Аватар
vgala
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Апр 22, 2010 8:25 pm

Дръжка и глава за кеп

Мнение от vgala »

Здравейте колеги,имам нужда да си закупя кеп но не мога да се ориентирам какъв.Предимно ловя морунаж и платика по Дунав с директни телескопи 6 и 7м.За това искам кеп да е с дължина 4м дръжката и да е карбонова,а главата въобще не знам с какъв размер да е .Бюджет 50-60 лв.Очаквам вашите предложения.Благодаря предварително.
Limanov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 1:22 pm
Местоположение: Варна

Re: Дръжка и глава за кеп

Мнение от Limanov »

Виж този на пазарлък за 60 лв. ще е много добра сделка

https://www.nariba.com/obiavi/obiava/%D ... ch--a46748
Аватар
bachoivo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 756
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 6:10 pm
Местоположение: Русе, по Реката
Обратна връзка:

Re: Дръжка и глава за кеп

Мнение от bachoivo »

За този бюджет малко сложно ми изглежда карбонова дръжка на 4 м + глава, не малко ами доста. Тя само дръжката отива къмто 50-60+ пари
Виж Това и някоя кордена глава. Примерно тази
Другия вариант е да се откажеш от желанието си /по добре според мен, освен ако не вдигнеш бюджета/ за карбонова дръжка за кеп. Вземаш една 4м филстарска дръжка на щекерна сглобка Put Over и си свиркаш.
- Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят."
gogata7904
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 204
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 10:41 am

Re: Дръжка и глава за кеп

Мнение от gogata7904 »

http://puffin.bg/index.php?item=1215
ето дръжка за кеп
gogata7904
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 204
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 10:41 am

Re: Дръжка и глава за кеп

Мнение от gogata7904 »

http://ribolovenmagazin.com/index.php?r ... uct_id=347
и една монофилна глава за 20 лева и си ти
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Дръжка и глава за кеп

Мнение от chirusa_bg »

4 метра е излишно дълга дръжка. Ползва се рядко при особено гаден бряг. Имам такава от сто години и дори с директната осмица рядко съм я разпъвал цялата.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
vgala
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Апр 22, 2010 8:25 pm

Re: Дръжка и глава за кеп

Мнение от vgala »

Здравейте,благодаря на всички за предложенията.Имах възможност да пробвам няколко дръжки и глави в посоченият от мен ценови клас и честно казано останах разочарован.Дръжките се огъваха а,при монтирането на главата ставаха толкова тежки че ще падна у Дунава ,остави друго няма и да ме намерят. :mrgreen: .За това вдигам бюджета на 130-140лв.Да се надявам че за тиа пари ще намеря нещо свясно с което наистина да може да се работи.Ще практикувам бърз риболов на платика и морунаж.Също така не знам кое е по- добре телескопична или щекерна сглобка.Очаквам вашите предложения.Дължината на дръжката може да е на 3м 3.30м или3.5м .Не знам кое е по-добре.Благодаря предварително.
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”