Избор между 2 стола

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Публикувай отговор
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Избор между 2 стола

Мнение от garfield_90 »

Здравейте колеги ! Предстои ми закупуване на рибарски стол за шарански и фидер риболов, а и като цяло за къмпингуване. Сведох избора до 2 стола. Ако може да ми дадете насоки кой да избера ще ви бъда благодарен.
http://best-fishing.bg/kamping/stolove/ ... 10563.html - това е единия но малко се обърках с размерите това 28/88 височина която може да се регулира на седалката от земята ли е или 28 см за седалката от земята и общата височина на целия стол? А това е другия:
http://megafishing.bg/product/7413/stol ... s-fly.html
По принцип търся стол, който да е с нормална височина. Виждал съм едни с къси крачета където си почти легнал на земята. Такъв не искам. Искам нещо с нормална височина и нормална дължина на седалката където да си наистина седнал, а не да е супер дълбок и като се облегнеш хубаво седалката да стига до сгънките на краката и да не можеш да си стъпиш
А като цяло ако имате и наблюдения върху качеството на тези 2 стола ще е добре. Друг е въпроса ако този на Филстар наистина е с височина от 28 до 88, тогава при тегав риболов ще мога да си пускам и да си полягвам на него. А колкото до другия ми се струва нормална височината, поне на мен де но все пак казвам че ще ми е пърия подобен стол и не съм много запознат. Задължително е да има и регулиране на облегалката.
Благодаря
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Избор между 2 стола

Мнение от Петър Недев »

Гледай да е с по висока облегалка. Хем да ти пази врата и главата ако има вятър,хем да можеш да се опънеш на него при нужда.
Когато няма риба.......не кълве!
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор между 2 стола

Мнение от garfield_90 »

На тези двата как е като височина, че така без да съм ги видял на живо тия размери нищо не ми говорят?
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Избор между 2 стола

Мнение от Петър Недев »

И на 2-та е до раменете. Тези са високи. Не правя реклама на продавачите.просто тук ги намерих.
https://www.olx.bg/ad/ribarski-stol-cph ... cd28592b98
https://www.olx.bg/ad/chisto-nov-sharan ... cd28592b98
https://www.olx.bg/ad/nalichen-sharandz ... cd28592b98

Аз съм с този последния. Много е удобен и става за всякакви терени.Лапите са много големи и не потъва в кал. Но постоянно му се развиват болтовете.Сами. Много е дразнещо,както си лежиш и нещо пада и се разглобява. Все пак се спи на него спокойно. А и аз го ползвам около 60 нощи лятото. И съм 120 кг. Може би има значение и амортизацията.
Когато няма риба.......не кълве!
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор между 2 стола

Мнение от garfield_90 »

Последния с който си ти наистина изглежда доста комфортен. А и ти само го каза, има и амортизация, но и както ти казваш го използваш доста, така че е нормално нещо да почне да поддава. Има колеги, които ще ми препоръчат нещо което ползват от 5 години, но ще забравят да споменат , че го разпъват по 10-15 пъти на година, така че и това е от значение. Единствено малко цената ме притеснява. Лимита , който съм си определил е до 150 лв някъде, поне освен него ще си взимам и чадър, твърд калъф за 3 въдици и още някои аксесоари и ще ми дойде по нагорнище, а ми се иска да ги взема този месец, понеже от март предполагам ще се активизират шараните по паткарниците. Ще помисля още малко, може и чадъра да изчака до към май месец. Благодаря много за мненията.
Все пак ако някой колега е ползвал или виждал някой от тези двата нека сподели мнение
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Избор между 2 стола

Мнение от lozzy.68 »

Не прибързвай и не подценявай,избора на стол !!!Ще се убедиш,че е много важен компонент в риболова ,който те влече !!!Най-добре ,ПРОБА в магазина,преди покупката !!! :wink: :drinkers:
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор между 2 стола

Мнение от garfield_90 »

Така е колега съгласен съм с теб, но тук в Стара Загора ,като че ли няма много богат избор на столове. За това и прибягвам до избор по интернет
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Избор между 2 стола

Мнение от lozzy.68 »

Много рисковано !!!Снимката(разбирай размера) ,в действителност, почти винаги, се оказват ДРУГИ !!!И тази попара, сърбах ,преди години...!!! Все пак, избора е твой !!! Не прибързвай !!! :wink: :drinkers:
Аватар
tamihal
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1872
Регистриран на: Пет Яну 23, 2009 9:01 pm
Местоположение: ХAРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: Избор между 2 стола

Мнение от tamihal »

Днес минах през Багира. Има страхотен модел на Филстар. Доста голям и удобен. Цената (по памет) беше около 130...перфектно съотношение, цена-качество. Има и други модели. Разгледай ги. Успех и на слука!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор между 2 стола

Мнение от garfield_90 »

Колега за Багирата в Стара Загора ли говориш или в Харманли имате?
Аватар
tamihal
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1872
Регистриран на: Пет Яну 23, 2009 9:01 pm
Местоположение: ХAРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: Избор между 2 стола

Мнение от tamihal »

Е, за Стара Загора, разбира се!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”