срамота е

Как да запазим околната среда чиста

Модератор: Кърцата

chanio
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 830
Регистриран на: Съб Окт 06, 2007 8:34 pm
Местоположение: Plovdiv BG,Muenster DE

срамота е

Мнение от chanio »

от няколко риболовни излета в българия се уверих отново,че повечето колеги хич не се интересуват в от опазването на водоемите и около тях.мизерия голяма!!!срамота е ,та нали ние всички ходим там,за да се порадваме на природата.в германия такова нещо няма.моля събираите си боклука или поне го палете !!!
Последно промяна от chanio на Вто Дек 04, 2007 8:37 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Protos_Immortal
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 528
Регистриран на: Нед Ное 25, 2007 9:19 pm
Местоположение: София

Мнение от Protos_Immortal »

Ми ходи си в Германия :twisted:
chanio
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 830
Регистриран на: Съб Окт 06, 2007 8:34 pm
Местоположение: Plovdiv BG,Muenster DE

Мнение от chanio »

не съм искал да обидя никои,ама едва ли е приятно на някои да си разпъне такъмите сред кофи боклук.а за Protos_Immortal ще си ловя риба кадето ми е кеф та нали затва си пла6там билет
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Мнение от MITKO70 »

И много хубаво "говори "за този дето го е казал.То от хора с такова мислене сме на това дередже.Той ще си замине за Германия ,а ние ще си газиме боклуците.
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
Аватар
r699
фен клуб-скобар
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 1:23 pm
Местоположение: sofiq

Мнение от r699 »

праф е чувека трябва да чистиме или да запалиме

:smt023
lz1igr
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 625
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 7:56 pm
Местоположение: plovdiv

Мнение от lz1igr »

Напълно подкрепям колегата.Даже предложих нещо преди време.Сега е зима и спокойно може да събираме пластмасовите отпадъци и като ги запалим,да се топлим на тях.Лошото е,че има и стъклени,които не горят,но какво да се прави.Ако някой има желание и те може да се съберат.Наслука.
Аватар
Protos_Immortal
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 528
Регистриран на: Нед Ное 25, 2007 9:19 pm
Местоположение: София

Мнение от Protos_Immortal »

Добре де хубаво така е.Ама сам 100% сигорен че всеки 1 от вас е оставял по некои буклук на някои водоем :?
Аватар
Protos_Immortal
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 528
Регистриран на: Нед Ное 25, 2007 9:19 pm
Местоположение: София

Мнение от Protos_Immortal »

lz1igr написа:Напълно подкрепям колегата.Даже предложих нещо преди време.Сега е зима и спокойно може да събираме пластмасовите отпадъци и като ги запалим,да се топлим на тях.Лошото е,че има и стъклени,които не горят,но какво да се прави.Ако някой има желание и те може да се съберат.Наслука.
1 тон рециклирани стакла могат да дадат енергия на 1 семеиство тази година ние ще върнем 28 364 тона стъкла.Вие преценете колко енергия ще има :finga:
Аватар
niklas
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Мар 17, 2005 11:34 am

Мнение от niklas »

Добре, де момчета! На всеки може и да му се е случвало в яда си или от бързане да заметне някакъв боклук. Ама не ви ли се е случвало до някое чудно красиво место да ви се доповръща от мръсотия? Нека компенсираме всеки такъв момент на яд и пропуск с поне два пъти повече събрани и унищожени боклуци на следващия излет. В крайна сметка няма кой да чисти след нас!
murpha
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Сеп 07, 2007 9:02 pm
Местоположение: Plovdiv

Мнение от murpha »

То на всеки може да се случи да забрави по някое боклуче ама днес като минавах по моста на марица на околовръстното направо ми призля нямаше дърво без найлон или празна бутилка на всяко клонче същото беше и на Антон Ивановци това лято и на ръжево конаре и доста др места
Аватар
dimitar_
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1603
Регистриран на: Чет Дек 07, 2006 7:58 pm
Местоположение: Razgrad

Мнение от dimitar_ »

Да ви кажа по тази тема съм писал , стигнал съм до извода , че тези които замърсяват не четат това което пишем тук , или в който и да е форум . Просто няма смисъл помежду си да търсим виновни , защото който и да е от нас , като отиде на излет , най - малкото си почиства мястото където се е разположил . Наистина , понякога заварваме места , пред които дори и кочината на прасето е по - чиста , но какво да се прави , човека е едно непредсказуемо същество , едни им прави кеф да цапат , а на други да почистват ... , всеки има право да избере към кои да се присъедини !
Аз лично и моето семейство , когато идем на излет гледаме доколкото можем , като си тръгнем , да не си личи къде сме били ... , но пак казвам , това е въпрос на личен избор на всеки един от нас , а който има поне малко съвест и срам от децата си , не би оставял боклуци след себе си !!!
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Мнение от emo vasilev »

dimitar_ написа:Да ви кажа по тази тема съм писал , стигнал съм до извода , че тези които замърсяват не четат това което пишем тук

Ааааа е това е !
По тази тема вземат участие едни и същи хора , понапише се нещо и след това се забрави докато някой новодошъл не я подхване отново!
Каквото и да се пише , не може един човек да ходи след 20 и да им събира боклука!

Прав е човека да се възмущава , защото тук на всеки водоем положението е идентично , но щом минеш границата усещаш веднага разликата !
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Мнение от MITKO70 »

И адаша е много прав.Аз като ходя за повече време с караваната съм му намерил цаката-изгаряне и заравяне.Стъклен амбалаж вече не използвам,което гори изгаря ,другото гние и така.Но тия"ние"не можеме да смогнеме на другите.Тази година например си чистих едно място на Чепинци 3-4пъти и го намирах все мръсно и с боклуци.
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
Аватар
nasco2
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1743
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 10:51 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от nasco2 »

Темата наистина е дъвкана много ние с жена ми чистим не само нашият а боклука на всички около и преди нас. А тук във форумът съм засичал и тема за акция за почистване за съжаление след като е приклкючила. Едва ли има много от нас които не си почистват.
Аватар
Protos_Immortal
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 528
Регистриран на: Нед Ное 25, 2007 9:19 pm
Местоположение: София

Мнение от Protos_Immortal »

niklas написа:Добре, де момчета! На всеки може и да му се е случвало в яда си или от бързане да заметне някакъв боклук. Ама не ви ли се е случвало до някое чудно красиво место да ви се доповръща от мръсотия? Нека компенсираме всеки такъв момент на яд и пропуск с поне два пъти повече събрани и унищожени боклуци на следващия излет. В крайна сметка няма кой да чисти след нас!
Е нали и аз тва им обяснявам
Публикувай отговор

Обратно към “Екосистемата около Бивака”