Един боклук мръсно не прави... /копирано от Програмата/

Как да запазим околната среда чиста

Модератор: Кърцата

Публикувай отговор
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Един боклук мръсно не прави... /копирано от Програмата/

Мнение от Тедо »

Това май трябва да се разлепи на плакати навсякъде!

Изображение
Бат Ицо
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 6:01 pm
Местоположение: Исперих
Обратна връзка:

Мнение от Бат Ицо »

Тедо, прочетох ти темата и не се стърпях да драсна за това, което ме вълнува :shock: Ние българите от най-работливите народи преди време сме на път да задминем и туземците :roll: Според мен, няма бивак, където да не се пали огън и после след напускането на района да не остане купчина смет :oops: Абе ,,БЪЛГАРИНО,, толкова ли ще ти паднат ръцете, та не изгориш накрая Л....ТА ,които си направил :?:
БЪДИ ДОБЪР ДО СМЪРТ!
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

лепене навсякьде не е достатьчно :idea: това трябва да се ИЖЕКТИРА,ТАТУИРА и намаже с овча лой,генетически трябва да се модифицира още в яйцеклетката :wink:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
VGS
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Чет Мар 23, 2006 4:09 pm
Местоположение: Wildau

Мнение от VGS »

Сметта не трябва да се гори, причината е Глобално замърсяване. При горенето на боклуците се тоделят какви ли не тосини и отрови.
Не може ли просто да се събере в тобичка или чувал и боратно с нас. Може дори да се посъбере и боклука на предишните. Аз го правя и се чувствам доволен. И все по често намирам ,типични места за лагери на риболовци, чисти или сравнително по чисти.
Един не може да оправи нещата, но колкото повече ставаме толкова по чисто и приятно ще става.
Аватар
nasco2
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1743
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 10:51 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от nasco2 »

VGS написа:Сметта не трябва да се гори, причината е Глобално замърсяване. При горенето на боклуците се тоделят какви ли не тосини и отрови.
Не може ли просто да се събере в тобичка или чувал и боратно с нас. Може дори да се посъбере и боклука на предишните. Аз го правя и се чувствам доволен. И все по често намирам ,типични места за лагери на риболовци, чисти или сравнително по чисти.
Един не може да оправи нещата, но колкото повече ставаме толкова по чисто и приятно ще става.


Тук в България сме на етап да се научим да ги събираме и поне изгаряме. По нататък другото, иначе си напълно прав.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Мнение от КИРО »

Търсих си място да си кажа мнението,за сега тук намерих.Тедо е прав,но този път действах както nasco2 каза.
Поради разни причини,празнувахме Трифона на 03.02.08,и по стара традиция на компанията,отидохме в една местност до селото.Някои от Варна може да я знаят / Колокоча /.Има една хубава чешма,строена от дядовците ни.

Изображение

Беше задръстена със шума и други отпадъци,така че първо я почистих.Основната група дойде по-късно,затова не можах да я снимам в първоначалното и състояние.Събрахме боклука,мина си банкета,и ново почистване.Даже и малката Ивайла се включи.
Изображение

Но после изгорихме целия боклук.

Изображение

Вярно,не е най удачното решение,но поне мястото го оставихме в добро състояние.Да видим следващия път как ще е. Даже хванах и първата риба за годината.

Изображение
carp777
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6726
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 5:42 pm
Местоположение: НАКАТА Пловдив,Хасково,яз.Ивайловград и после обратно
Обратна връзка:

Re: Един боклук мръсно не прави... /копирано от Програмата/

Мнение от carp777 »

браво
:D
C.A.R.P.
Catch /for pleasure/ And /photo for memory/ Release /for future/ Pro
Не помня от кога съм рибар................... но помня,че се зарибих отдавна.
Последен шарко:63 см ,5 кг от река Тунджа в Ямбол.
velislav.zarev
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Юли 10, 2009 6:07 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re:

Мнение от velislav.zarev »

VGS написа:.
Не може ли просто да се събере в тобичка или чувал и боратно с нас. Може дори да се посъбере и боклука на предишните. Аз го правя и се чувствам доволен..
Това е правилното решение - а най-добре е при възможност събраният боклук да се изхвърли после поотделно в контейнерите за разделно събиране :smt023
Lusi_vg
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 500
Регистриран на: Съб Юли 11, 2009 5:38 pm
Местоположение: Велинград

Re: Един боклук мръсно не прави... /копирано от Програмата/

Мнение от Lusi_vg »

Много хубаво си направил колега :P а каква риба хвана че не мога да видя :?
Изображение
1 Боклук не е навредил на никой....Така мислиш ти и още 7 милиона българи :!:
Риболовец Гб
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2010 3:08 pm
Местоположение: Габрово

Re:

Мнение от Риболовец Гб »

VGS написа:Сметта не трябва да се гори, причината е Глобално замърсяване. При горенето на боклуците се тоделят какви ли не тосини и отрови.
И да и не, според мен не е кой знай какъв проблем да се изгорят хартиите, ама за пластмасовите и гумените отпадъци по-добре в коша.
Съдбата рано ни излъгала,
живота сграбчил ни отвред
и х*й подложил ни на ъгъла,
за туй вървим с г*за напред.
Изображение
Ачо ♣

Re:

Мнение от Ачо ♣ »

Колеги,всичко казано е чудесно,но малцина са тези,които спазват някакви правила по подържане на чистота,където и да е било.За това съм напълно съгласен с казаното в този цитат:
Мнение от Бат Мирче-5кила » 20 Яну 2008, 14:39

лепене навсякьде не е достатьчно :idea: това трябва да се ИЖЕКТИРА,ТАТУИРА и намаже с овча лой,генетически трябва да се модифицира още в яйцеклетката

А за голямите замърсители,къде е "жалката ни държавица"!?
Ето вижте ТУК за какво става въпрос.А това показано в репортажа на Валя Ахчиева е една хилядна част от действителността !!! :evil:
Манастира
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 253
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 7:15 pm

Re: Един боклук мръсно не прави... /копирано от Програмата/

Мнение от Манастира »

Изображение

А може би и това е добре за начало - само,че е заковано.Вижда се сезала в дясно на бора и там една жена
всяка сутрин слагаше по един чувал за боклука -не знам кой ги плаща,но района си беше доста чист спрямо
миналата година.Това е на яз.Копринка в дясно преди стената.
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re:

Мнение от GODzillata »

Бат Ицо написа:....Ние българите от най-работливите народи преди време сме на път да задминем и туземците...
:lol: :lol: :lol:
Работлив българин?! :shock: - Такова животно НЯМА!
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
undergrounder
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 290
Регистриран на: Вто Дек 02, 2008 5:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Един боклук мръсно не прави... /копирано от Програмата/

Мнение от undergrounder »

Ето малко кари и от мен от това лято.Мястото е яз.Доспат,но по нищо не личи,че е това райско кътче на страната.ИзображениеИзображениеИмаше разхвърлени автомобилни гуми и маслени филтри освен всичко останало.Някой глупак си беше правил смяна на маслото в гората.
Кошмара на рибаря-Сънува рибаря,че е умрял и жена му му продава такъмите на цената на която и е казал,че ги е купувал.
Публикувай отговор

Обратно към “Екосистемата около Бивака”