Против торбичките...

Как да запазим околната среда чиста

Модератор: Кърцата

Аватар
Zen
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 524
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 12:57 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Против торбичките...

Мнение от Zen »

Колеги, днес сутринта, гледах по телевизията един студент, който е пуснал петиция за забрана на пластмасовите торбички в България. Лично аз съм бесен привърженик на идеята, както и по отношение на безотговорната употреба на пластмасови бутилки :evil: . Бях учуден, че човекът до тази сутрин беше събрал едва 600 и кусур подписа в подкрепа :shock: . Ако желаете да подкрепите петицията направете го тук -> http://www.bgpetition.com/torbichki/index.html
Мисля, че най-малкото, което можем да направим за природата на България е да изразим позицията си :!:
Краси_поборника
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2753
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 1:59 pm

Re: Против торбичките...

Мнение от Краси_поборника »

Правилно иначе ще зариличаме на това:
Изображение
ivo75
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3302
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 9:44 am
Местоположение: РУСЕ

Re: Против торбичките...

Мнение от ivo75 »

Аз съм за и затова се подписах. :D
МОЯТА РИБА СИ Е МОЯ
Аватар
камен
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1115
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 4:12 pm
Местоположение: ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Против торбичките...

Мнение от камен »

МРАЗИМ НАЙЛОНА Това е краткия ми коментар.
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
marinov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 237
Регистриран на: Нед Окт 07, 2007 12:50 pm
Местоположение: Плевен

Re: Против торбичките...

Мнение от marinov »

трябва да ги махнат 4е е много грозна гледката :evil: :x
Аватар
Zen
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 524
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 12:57 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Против торбичките...

Мнение от Zen »

Благодаря за подкрепата колеги!
Имайте предвид, че гласът ви се зачита само след като активирате линка, който ще ви изпратят на посоченият от вас e-mail ! Така че след като напишете данните си, ще трябва да отворите пощенската си кутия (ако не е POP3) и да чукнете на линка, който е в писмото. :wink:
marinov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 237
Регистриран на: Нед Окт 07, 2007 12:50 pm
Местоположение: Плевен

Re: Против торбичките...

Мнение от marinov »

готово е ве4е
Аватар
muerter
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 4:54 pm
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

Re: Против торбичките...

Мнение от muerter »

Трябва да ви покажа снимки на р.Янтра в Габрово :mrgreen:
Не с две ами и с три рьце гласувам против наилона
bga.gif
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
На някои хора не им е нужен акт за раждане , а писмено извинение от производителя на контрацептиви !!
ivo75
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3302
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 9:44 am
Местоположение: РУСЕ

Re: Против торбичките...

Мнение от ivo75 »

И аз съм готов.Но деса другите.Дано са си дали гласа
МОЯТА РИБА СИ Е МОЯ
Аватар
Zen
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 524
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 12:57 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Против торбичките...

Мнение от Zen »

Предполагам, че малко хора отварят този подфорум :? . Иначе не мога да си обясня малкото постове, а и прочитанията не са чак толкова много :( . Не се и съмнявам, че повечето колеги биха подкрепили каузата, но ... май трябваше да пусна темата в "Разни". А може би, на мен ми се искаше реакцията да бъде по-силна...
Благодаря на всички, които са подкрепили петицията до момента! :wink:
marinov1973
фен клуб-скобар
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:34 am
Местоположение: София

Re: Против торбичките...

Мнение от marinov1973 »

и аз съм готов. Не сме дорасли още за такива удобства
Аватар
Zen
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 524
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 12:57 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Против торбичките...

Мнение от Zen »

Marco Polo, благодаря ти, че взе отношение по въпроса. Разбирам позицията ти. Не става дума да се забранят модерните опаковки. В момента има възможност тези торбички да се произвеждат по такъв начин, че да се разграждат по естествен път за срок от 1 година например(може и по-бързо и по-бавно) и в този случай цената на торбичката се повишава с 10%. Мисля, че нищо не пречи да се забрани производството и безплатното раздаване на торбички, които не се разграждат. Който иска торбички да ползва от единствено разрешените за производство разградими такива. Мисля, че това може да стане. За другото си прав, но преодоляването на лошите навици и празноглавието е друго нещо, което отнема много време и става бавно. Твърде бавно, за да помогне в следващите 10 години. През това време, цялата ни земя и вода ще се напълни с тези ефирни и вечни найлонки. Друг е въпроса, че има едно министерство и много депутати-патриоти, които би трябвало да вземат отношение по въпроса, ама има по-важни неща: бюджет, наши фирми ,пари, комисионни и т.н. През това време един Дон Кихот тръгва да се бори с вятърните мелници и аз се опитвам да му помогна... Сигурно съм наивен, но все се надявам да стане нещо хубаво... както докато гледам плувката. :wink:
gogolisec
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2335
Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 5:40 pm

Re: Против торбичките...

Мнение от gogolisec »

За съжаление си много прав, Марко. Вината е в нас самите. Удобството при използването им е неуспорим факт. Аз лично подписах петицията - така мисля, че е редно. Другият вариант е като при "глупавите Американци" - стоките в магазините са им полуфабрикати с готови опаковки, които се рециклират после, но ние сме все още далече!
"... А една рибешка изненада е повече от секс с красива манекенка :D "
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Против торбичките...

Мнение от КИРО »

Гласувах ЗА.
Преди време четох,че има такива измислени торбички.Материала е от царевица,и се ражграждат за десетина дни.Такива чудесии се измислиха,че една разграждаща се торбичка ли не могат.Или не искат?
Аватар
dunedanetz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 193
Регистриран на: Чет Мар 06, 2008 10:32 am
Местоположение: София

Re: Против торбичките...

Мнение от dunedanetz »

И аз гласувах ЗА! Ама слаба работа -няма и 2000 гласа.... Нищо няма да излезе или тая петиция трябва да седи 5 години за да се получат внушителни резултати, или всеки да гласува от няколко мейла :D Истината е, че народа не го е еня за прирадата с малки изключения, които са 10-ина %-та. Правителството също не го е еня... Дано да стане нещо по въпроса. Бях в Италия и Германия тази и края на миналата година. Направи ми впечатление, че няма бири големи разфасовки от 1, 1,5 и 2 л в пластмаса - всичко е стъкло. Безалкохолните им също са само в стъкла с изключително малки изключения.... Разбира се, няма такава страна в света, където да са премахнали пластмасовите пликчета на 100%, но не и както е тук, където освен тях, нищо друго не се използва за опаковане и т.н.
Публикувай отговор

Обратно към “Екосистемата около Бивака”