Против торбичките...

Как да запазим околната среда чиста

Модератор: Кърцата

Аватар
vadica
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:34 pm

Re: Против торбичките...

Мнение от vadica »

браво за хубавата тема.Ще е хубаво ако този линк се разпространи в колкото се може повече сайтове според мен.Мисля че които го види няма да се сдаржи да не пусне един хилав подпис! :smt038
И ... само

ЦСКА

!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
Zen
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 524
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 12:57 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Против торбичките...

Мнение от Zen »

Като че ли се вижда светлина в тунела. Ето какво прочетох в News.bg:

Спират със закон найлоновите торбички

news.bg

Да се ограничи употребата на найлоновите торбички. Как да стане това в момента се обмисля от експерти от Министерство на околната среда и водите. Министър Джевдет Чакъров съобщи на среща с журналисти по повод 5-ти юни Световния ден на околната среда, че в момента се работи по законодателни инициативи. Експертите проучват практиките, чрез които в различните страни се ограничава използването на тези торбички.
Тепърва предстои да се предложат различни варианти. При всички случаи трябва да се предвиди употреба на хартиени опаковки и на опаковки от материали, които по-лесно се рециклират и оползотворяват, обясни министърът.

Дано не остане само на думи :!:
dobrikk
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Чет Мар 20, 2008 11:55 am
Местоположение: Бургас

Re: Против торбичките...

Мнение от dobrikk »

Ако не се предприеме нещо с тия торбички горко ни. Аз вече не взимам като ми дават в магазина. Само в краен случай, ама и продавачите са луди. За всеки един артикул ми бутат по една торбичка в ръцете. Най ме е яд, когато за един лимон ми дават огромен чувал. Баси и обърканата работа. ПРОТИВ СЪМ АМА МНОГО.
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Против торбичките...

Мнение от GODzillata »

Рибарите да се обединим около лозунга "Всички торбички да са ПВА торбички!" :wink: :D
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Против торбичките...

Мнение от КИРО »

GODzillata написа:Рибарите да се обединим около лозунга "Всички торбички да са ПВА торбички!" :wink: :D
Поне ние да го спазваме,че цяла България не можем накара,това е ясно.
Еба си,за 20 дена на колко боклук се нагледах,бедна ви е фантазията.И това само в района който обхождам.
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Против торбичките...

Мнение от Бачо Илия »

Ами ПВЦ бутилките , че са и "обемни"..... :roll: :roll: :roll:
Изображение
Аватар
Zen
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 524
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 12:57 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Против торбичките...

Мнение от Zen »

Бутилките са не по-малко зло :evil: . В разговор с колега разбрах как са си решили проблема в Австрия (мисля, че беше). При тях не се плаща такса смет по начина по-който се плаща в България, а всеки си купува специални обозначени торби за смет, в цената на които влиза и таксата по извозването и обработката на боклуците(смет в други торби не се извозва!). В магазините има пунктове, в които можеш да си оставиш празните шишета безплатно. В резултат на тия две неща, хората си носят бутилките обратно в магазините, за да не си заемат торбите за битови отпадъци с обемни бутилки :!: Предполагам, че имат и действаща наказателна система за "съграждани", които си хвърлят боклуците на нерегламентирани места. Абе все неща от които сме далеееече :oops: :evil: . Когато има заинтересованост има и решение, но у нас всеки подобен интерес у управляващите (независимо от коя партия са) се появява само предизборно. :evil: :evil: :evil:
Та като стана дума за бутилки да споделя собствения си опит. Аз си смачквам бутилките преди да ги хвърля, за да не ми заемат място в чувала за пластмасови боклуци. Леко разхлабвам капачката, за да може да излиза въздуха от шишето, после злобно го извивам и натискам докато му изкарам всичкия възможен въздух и както си е смачкано му затягам капачаката. Обема му в този вид е доста по-малък :wink: и като ми се понапълни торбичката го "дарявам" на контейнера на ЕКОБУЛПАК да му берат гайлето.
Венци ®
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 8:19 pm

Re: Против торбичките...

Мнение от Венци ® »

Истината Здравко е ,че у нас са събрани всички лоши неща,а самосъзнанието на българина е отвратително,но все пак има и добри люде между които си и ти ,и надеждата,че ще има по чиста България е все по голяма.
И аз забелязвам,че контейнерите на 'ЕКОБУЛПАК' вече по често се пълнят с това за което са предназначени.Това стопля душата ми,но това е тема на друг разговор!!!!
И СПРАВЕДЛИВОСТ ЗА ВСИЧКИ.......
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Против торбичките...

Мнение от Diman »

Естествено, че подписах с две ръце. Писнало ми е да събирам боклуците на мързеливи риболовци. Почиствам в началото на излета,за да ми е приятна гледката през деня, и в края на излета, защото искам когато си тръгвам, в огледалото за обратно виждане да виждам само зелено-това е моята България.

http://www.bgribolov.com/petition
Последно промяна от Diman на Съб Юни 28, 2008 11:57 pm, променено общо 3 пъти.
daniored
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Съб Окт 06, 2007 6:42 pm
Местоположение: Софиа

Re: Против торбичките...

Мнение от daniored »

Просто нямам думи!!! :evil: Гласувах с ДА
НА СЛУКА
venci72
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1964
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 1:30 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Против торбичките...

Мнение от venci72 »

това е ебати и глупоста ,е на магазино с кошница от фръбови клони ли че се оди :lol: или че влачиме па стъклени бурканчета и шишета за олиио ,тия торбички и пласмасови шишета са измислени за сгода ,се едно че се върнеме 50 години надзад ,пълна тъпотия ,никога нема да гласувам за такава глупос ,кой що иска това да ми разправя

не се заяждам с никой ,това си е мое мнение
babushka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 6:45 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Против торбичките...

Мнение от babushka »

Подписах петицията, защото гледката наистина е неприятна. Но имам предложение - ако всеки българин пази чистота там, където се намира, така както пази чистотата в дома си, няма да има такива грозни гледки и няма да има нужда от петиции. Всичко зависи от самият човек, от възпитанието му и от хигиената, която поддържа около себе си. Но има и нещо друго, което фирмите, които се занимават за поддържането на чистотата, са направили икономия и не са поставили кошчета за боклук, там където е необходимо, затова е така мръсно. Ако тези фирми си гледат и вършат работата както трябва, мръсните места ще са по-малко.
Най-добрият начин да запазиш своите приятели е да не ги предаваш!
/Мизнер/
Аватар
vania_772
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 11:41 pm

Re: Против торбичките...

Мнение от vania_772 »

venci72 написа:това е ебати и глупоста ,е на магазино с кошница от фръбови клони ли че се оди :lol: или че влачиме па стъклени бурканчета и шишета за олиио ,тия торбички и пласмасови шишета са измислени за сгода ,се едно че се върнеме 50 години надзад ,пълна тъпотия ,никога нема да гласувам за такава глупос ,кой що иска това да ми разправя

не се заяждам с никой ,това си е мое мнение
има хартиени опаковки-за мляко ,сок и всичко останало.....можем и без найлона :!: аз съм твърдо ЗА премахване на найлоновите опаковки
:smt023
И мислиш си-играч съм,и от класа,
но явно само в твоята глава.
Сам паметник си вдигаш..Не,не става!
Че хора имат си очи,но и сърца!
Аватар
zografa
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 7:43 pm
Местоположение: Бургас

Re: Против торбичките...

Мнение от zografa »

Също за ,но според мен това ще стане доста трудно има много хора на които това е бизнес и ще се мъчат всячески да провалят кампанията :twisted:
Аватар
indalo
фен клуб-скобар
Мнения: 2197
Регистриран на: Пет Сеп 08, 2006 10:11 pm
Местоположение: pernik

Re: Против торбичките...

Мнение от indalo »

Напълно съм съгласен с Марко. Ние сме си виновни за всичко.
Ако всеки си хвърля боклука на предназначените места, проблем няма да има.
А що се отнася до разделното събиране, незнам, но веднъж видях в една боклуджарка изсипаха всички контейнери :shock: , незнам така не се ли умешват. Ако е така защо се, мъчим незнам.
Чудя се луд ли съм или не съм.
Не мога да спя преди риболов и това си е........
http://www.krakra-fishing.com/wp-conten ... /03/kf.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Екосистемата около Бивака”