Защо продължаваме да замърсяваме водоемите ?

Как да запазим околната среда чиста

Модератор: Кърцата

Публикувай отговор
Гост

Мнение от Гост »

Ах , тази тема за българина и българщината . Колкото и да говорим и да плямпаме празни приказки само ние във форума си спазваме чистотата около местата където хващаме . Мисля че е крайно време ИАРА да почне да налга глоби за замърсяване и частниците по арендаторските водоеми да глобяват , българина докато не му бръкнат в джоба не ще се научи на ред. А затва къде ме дразни боклука ами той на навсякъде около нас по язовирите , като ходя за риба се налага след мен да прибирам в колата по 3 чувала боклук и да си ги хвърлям в града . Толкова ли е трудно да се сабере в една чантичка всичко и да се изгори ако щете .
Наситина крайно време е да се осъзнаем . Един живот живеем , но след нас и други идват нека и те да видят същите красиви български водоеми . :roll:
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Мнение от Local »

Горното мнение е написано от мен .
Клавиатура риба не лови!!!
Аватар
ivanka
Модератор
Модератор
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 7:43 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от ivanka »

Изобщо не е трудно, ама въпроса е че нямаме самосъзнание и никога не сме го имали според мен :D То във входа пред вратата е кочина, в асансьора и пред блога, Вие искате някой за язовирите да се замисили. И аз смятам, че само си чешем езиците тука. От една страна може и да жегнем някой, но наистина си трябват кардинални мерки. И аз събирам и боклуците на останалите, но си мисля че това са капки в океана. И знаете ли кое е най-лошото, че по мои наблюдения младите почистват и пазят повече от възрастните (нека не ми се обижда никой, просто наблюдение). :!: :!: :!:
G0N3R
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Юли 26, 2005 2:33 pm

Мнение от G0N3R »

Здравейте. И аз да се включа.
Добре ще е ако има кошчета все пак... поне на най-посещаваните места. Ако се налагат и глоби, пак няма да е зле. Но мисля глобите да не са финансови, а труд - да ги командироват да чистят, ако не искат-тогава една солена 'глобичка'. :)
Аватар
niki_st
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 9:15 pm
Местоположение: Софиа

Мнение от niki_st »

много мразя този гаден навик на българите ЗАМЪРСЯВАНЕТО
HHHH
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Юли 27, 2005 8:30 pm

Мнение от HHHH »

Иванке, аз им споменах на глупаците а те се хвърлят от разтояние срещу мен
slivnalia
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3343
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 6:29 pm
Местоположение: Стоян Петров- Сливен

отговор

Мнение от slivnalia »

жоро дай да се организираме по места и да ги изчистим тези водоеми най после
Аватар
Dean Iwanow
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2005 8:57 am
Местоположение: Varna

Мнение от Dean Iwanow »

Тва е болна тема, простотията в тва отношение е пълна.В BG манталитета е такъв.
Кочината е зад всеки жилищен блок.Как да накараш господата да събирът буклук, който не им е в хола да го съберът, да го возят .....км. че да го изхвърлят там.
Често като отида на риболов първото нещо е оборка и в огнището изгарям боклуците оставени от колегите вместо да хвана некоя рибка :cry:
djifera
Публикувай отговор

Обратно към “Екосистемата около Бивака”