Според вас какъв е процентът на риболовците мърлячи

Как да запазим околната среда чиста

Модератор: Кърцата

Аватар
dobromir_dimov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Вто Юни 03, 2008 12:40 pm
Местоположение: ПОПОВО

Re: Според вас какъв е процентът на риболовците мърлячи

Мнение от dobromir_dimov »

Няма какво да се лъжем, по язовирите, реките и изобщо по местата където може да се бивакува без значени дали за риболов или просто сред природата е замърсено. Това показва ни повече ни по- малко липсата на гражданска съвест и отговорност у българина. Аз ходя при възможност на доста голяма надморска височина и мога да ви кажа колко ясно се вижда границата на достъп с кола и по- нагоре. По- нагоре просто е чисто и то не защото там не стъпва човешки крак, а защото туристите са възпитани в това да пазят природата. Това възпитание се предава от родители на деца, от по- големи на по малки и т. н. Аз например оставих преди няколко години едно пластмасово шише с лимонада близо до Кончето за което още се упреквам, но условията бяха екстремни (непрогледна мъгла) и на връщане просто го забравих. Каква е ситуацията по риболовните обекти: ден, два или повече ядене, пиене, мръсотия и накрая когато дойде време да тръгване всеки е толкова изнемощен и забързан, че не може да драсне една клечка и да изгори натрупаните от него отпадъци за 20 - 30 минути.
“Woe to you oh earth and sea
… for the devil sends the beast with wrath
because he knows the time is short
Let him who hath understanding
reckon the number of he beast
for it is a human number
its number is six hundred and sixty six”
Аватар
prokop4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 592
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 9:17 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Според вас какъв е процентът на риболовците мърлячи

Мнение от prokop4o »

100% за fotty
Аватар
maycal
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 546
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 10:40 pm
Местоположение: София

Re: Според вас какъв е процентът на риболовците мърлячи

Мнение от maycal »

Има я и тази особеност, че немалка част от риболовните места са "хронично" замърсявани в продължение на години, а също така има и съчетани замърсявания-от риболовци и от нериболовци, които стоварват боклук от автомобили и камиони... :( Съответно, в подобни случаи е по-трудно да се правят изводи!...
Възможно е в немалко случаи някои да разсъждават така: "Толкова е мръсно..., цяло сметище си е , така че моят боклук няма , на практика, да промени към по-лошо положението!"... :o ...Едно страшно тъпо разсъждение, ако изобщо им минава през съзнанието! :evil:
За да се получи ориентация за процента, ясно е, че си трябва методика-да се види за колко време ще се замърсят (значително) различни места, и колко рибари са ги посетили, ама кой ще се занимава специално с такава дейност!? :lol: :(
А, като написах "над 20%" имах предвид злокачествени замърсители-такива, които не хвърлят само едно шише и/или един плик, ами си оставят цялата смет-цяла една купчина! :evil:
Аватар
Paublo_Eskobar
Модератор
Модератор
Мнения: 3794
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 8:05 pm
Местоположение: София

Re: Според вас какъв е процентът на риболовците мърлячи

Мнение от Paublo_Eskobar »

Аз например имам лош навик докато съм съсредоточен в риболова да си хвърлям фасчетата по земята,но винаги съм си събирал буклуците,както мойте така и на другите,които са били преди мен!

Ако от тези 90 процента,които според мен са "Реални"-всеки да си пребира поне бирените пвц-бутилки или пликчетата от захранка нямаше да я има тази тема :!:
Този който никога не е грешил, никога не е опитвал нещо ново!
Алберт Айнщайн
angel81
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 381
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 3:18 pm
Местоположение: Пловдив, Паничерeц

Re: Според вас какъв е процентът на риболовците мърлячи

Мнение от angel81 »

ще взема да вметна нещо . . едно време си копаех червеците сам, бърках си собствено смляни захранки, млечна царевица . . няма откъде да дойде тоя боклук а сега вземеш 4 кутии червеци , 3 плика захранки, 1 консерва царевица . . всичко туй в найлонови торбички . . немаше пвц шишета преди духне вятър разпилее ги и аааайде . . . :) там където има хора има и боклуци :)

80%
късмет работа . .
dobrikk
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Чет Мар 20, 2008 11:55 am
Местоположение: Бургас

Re: Според вас какъв е процентът на риболовците мърлячи

Мнение от dobrikk »

90% консуматорско общество. Мисля, че няма нужда от пояснение.
fider
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 563
Регистриран на: Нед Юли 17, 2005 7:45 pm
Местоположение: софия

Re: Според вас какъв е процентът на риболовците мърлячи

Мнение от fider »

Те и гъците консумират ама преди да отидът наще да оакат си беше чисто,недейте така темата е болна какво означава където има хора има боклук,преди София си беше 1мил.ама беше чисто.
Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве.
Jechev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1968
Регистриран на: Пон Дек 11, 2006 1:36 pm
Местоположение: София

Re: Според вас какъв е процентът на риболовците мърлячи

Мнение от Jechev »

има ли значение процента на замърсителите, когато пейзажа е осран и осиран системно?!дори и под 10 процента да са замърсяващите риболовци, докато няма"драконовски мерки", както казва Любо и тотална нетърпимост към подобни прояви,няма да има никакъв смисъл от подобни полемики1
за мен решението е едно-постоянен контрол и прилагането на една проста и изпитана мярка( без глоба дори!), каквато е "Обществения труд", сигурен съм че и най-заклетия мърляч, след три дена метене на улици и уборки на градинки, ще се замисли дали да не си събере боклуците след излед!!!
е, да де, ама трябва и да има кой да ги налага тези санкции..... :roll:
Ако цял живот се взираш в едно лайно, то цял живот ще ти мирише!
Джоко Росич

Алкохола не решава проблемите....млякото също.
Изображение
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Според вас какъв е процентът на риболовците мърлячи

Мнение от butnik »

Това все пак е извън населено място,ами тия тъпанари,където си изсипват пепелника на средата на кръстовището и е направил физиономия на недосигаем.Ниска култура,простащина,а и тук искам да предупредя някои колеги,писна ми да събирам боклуците след вас.Знаете за къде става дума.ИзображениеМного е хубаво на готово,на чистичко,брега заравнен,екстра,мястото редовно подхранвано,абе на мен няма ли да ми се случи един път и аз да седна на готово.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
AMUR4ETO
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 187
Регистриран на: Чет Мар 02, 2006 8:17 pm
Местоположение: TARGOVISHTE

Re: Според вас какъв е процентът на риболовците мърлячи

Мнение от AMUR4ETO »

за съжаление хората които си оставят боклука по водоемите е толкова голям,че ние останалите 10% добросъвестни рибари неможам да им смогнем да почистим след тях...
moholovka
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Нед Юни 29, 2008 10:13 am
Местоположение: София

Re: Според вас какъв е процентът на риболовците мърлячи

Мнение от moholovka »

Процента замърсители едва ли има някакво значение, дори и 2% да се щом успяват да замърсят достатъчно. Аз лично съм виждал германски туристи на Дюни (поне 100 човека) да събират найлонови пликчета които морето беше довлекло и да ги трупат на купчини на брега. Всичко опира до самосъзнание :!:
babushka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 6:45 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Според вас какъв е процентът на риболовците мърлячи

Мнение от babushka »

maycal написа:Има я и тази особеност, че немалка част от риболовните места са "хронично" замърсявани в продължение на години, а също така има и съчетани замърсявания-от риболовци и от нериболовци, които стоварват боклук от автомобили и камиони... :( Съответно, в подобни случаи е по-трудно да се правят изводи!...
Възможно е в немалко случаи някои да разсъждават така: "Толкова е мръсно..., цяло сметище си е , така че моят боклук няма , на практика, да промени към по-лошо положението!"... :o ...Едно страшно тъпо разсъждение, ако изобщо им минава през съзнанието! :evil:
За да се получи ориентация за процента, ясно е, че си трябва методика-да се види за колко време ще се замърсят (значително) различни места, и колко рибари са ги посетили, ама кой ще се занимава специално с такава дейност!? :lol: :(
А, като написах "над 20%" имах предвид злокачествени замърсители-такива, които не хвърлят само едно шише и/или един плик, ами си оставят цялата смет-цяла една купчина! :evil:
И аз мисля, че си е така. Прав си! Не всички, които посещават тези водоеми са замърсители. Като знам в миналото, преди 4-5 години, цели семейства роми живееха необезпокоявани от властимащите и собствениците на тези водоеми, колко мръсотия оставаше след тях и никой не я почистваше.
Не само рибарите сме замърсителите по тези водоеми, а и самите водоеми са замърсени от "пречиствателните" съоръжения на фабрики и заводи, изхвърляйки отпадъчните си води в реките и морето. Идва зима и снегът ще затрупа в повечето случаи, мръсотията. На пролет отново ще е същото. От средно 6 млн.българи, рибарите са не повече от 200 -300 хил. Могат ли тези 200-300 хил. рибари да почистят мръсотията на 6 лмн. българи включително и малцинствата? Не, бих отговорила аз.
А, вие какво мислете, какво е вашето мнение по въпроса?
И, като гледам, около 530 човека са прочели тази тема, а само 26, са взели отношение и са дали някакво становище по въпроса, как мислите - дали тези 530 /с мен/ - изваждам 26, които дават отговор, тези 504 си
мислят, че някой друг трябва да чисти след тях.
Най-добрият начин да запазиш своите приятели е да не ги предаваш!
/Мизнер/
Secret Carp
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1144
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 12:30 pm
Местоположение: Сливен

Re: Според вас какъв е процентът на риболовците мърлячи

Мнение от Secret Carp »

Хайде да бъдем по-големи оптимисти.Аз лично мисля,че чрез Форумите сме дали и продължаваме да даваме пример на доста хора и ако допреди 2 години процента на мърлячите е бил 90% то сега би трябвало да бъде 50%.Това,че сме сварили мръсно не означава,че не са минали 100 човека които са си почистили и 1 който е осрал след тях.Нека ИЗЧИСТИМ боклука им за да може да им бъде неудобно следващия път.И ако ние сме 50 нека изчистим на останалите 50.Нищо не ни пречи да продължаваме да упорстваме.Повярвайте ми,че с постоянство всички ще се научат-е поне аз вярвам :wink: Успех!
vanesok
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Чет Окт 02, 2008 7:37 pm
Местоположение: Козлодуй - Дунава км.703

Re: Според вас какъв е процентът на риболовците мърлячи

Мнение от vanesok »

Не мисля,че успяхме,да определим колко са недобросъвестните риболовци.Но дано на следващият си излет не сме от тях. :axe: :axe: :axe:
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Според вас какъв е процентът на риболовците мърлячи

Мнение от sapuna »

Secret Carp написа:Нека ИЗЧИСТИМ боклука им за да може да им бъде неудобно следващия път.
Вярваш ли си?

babushka написа:И, като гледам, около 530 човека са прочели тази тема, а само 26, са взели отношение и са дали някакво становище по въпроса,
"Според вас какъв е процентът на риболовците мърлячи?"
Мислиш ли,че може да се даде сериозен отговор на подобен въпрос?
Просто поредната неусмислено пусната тема!Това е моето мнение!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Заключено

Обратно към “Екосистемата около Бивака”