...за ПРОСТАЦИТЕ...

Как да запазим околната среда чиста

Модератор: Кърцата

Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

...за ПРОСТАЦИТЕ...

Мнение от Бат Мирче-5кила »

случвало ми се е да посетя едно място,да посьбера боклука около себе си и след 2 дена,когато пак отида там, да е тотална КОЧИНА :x по кочини
те,ние,хората гледаме прасета,които са полезни за нас :wink: ,а и естествената им среда по принцип си е такава.питам се тогава,как може тази ест.среда толкова да ни отвращава и сьщевременно да я сьздаваме толкова упорито на любимите си места за почивка и емоции.питам се сьщо колко от вас КОЛЕГИ и колко ПЬТИ взехте ,та си сьбрахте СВИНЩИНИТЕ от водоемите и не да ги хвьрлите в близката горичка,а да вземете да си ги изгорите напр. или да ги хвьрлите в близкия град на РЕДНАЗНАЧЕНИТЕ места? не се обрьщам кьм никой лично, а и не ви познавам,но ако някой сметне,че го обиждам..да обиждам го-всички сме по малко или много ви новни,но ако поне 50% от нас си направят по една оборчица(напр. когато не кьлве) наоколо,то повярваите ми-ще поправим стореното от другите 50%, а и на всички ни ще е по-добре,и на нас...и на ПРОСТАЦИТЕ :lol:
мерси за вниманието
rimohit
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1391
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 9:04 pm
Местоположение: Бургас-Стара Загора-в каяка

Мнение от rimohit »

с две ръце съм за :D :D :D
татовамомченценаучибезбройнещаотмоитерепортажидобисмелостоттяхвидячеивБългарияможедаселовирибаскаяккопираабсолютновсичкитемимаршрутиирепортажиипослегипредставикатосвоивМаниятаинаРиба
valkalag
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Юни 14, 2005 5:59 pm
Местоположение: bulgaria

Мнение от valkalag »

и аз съм за това отношение никак не е хубаво аз също съм виждал и чистил какви ли не боклуци последната оборка я правихме на яз.искър беше отвратително мръсно :( ама какво да се прави това е положението за сега КУЛТУРА :roll:
Аватар
Fisherman66
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 11:50 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Fisherman66 »

Братоци, отдавна се канех да постна нещо по темата за боклуците, ма или немах време, или снимките не беха още готови .... вече мога да го направя ....

... приятен ден, разкошно място с много риба .... 8) (точно на яз. Искър valkalag!) ....

Изображение
.... красота, нали!? .... ама това ако не се оглеждаш у краката си и малко по-нататък по брега ....
Изображение
... без думи :x :evil: .... ето и още ....
Изображение
Изображение

просто немам думи!!! :evil: :evil: ........ дано гледайки тези снимки да се позасрамим и да си събираме боклука .... казвам ви, идва ми да вия с глас некой път!!! Пълна простотия е да си зарежеш останките с надеждаата, че някой като 5кила, rimohit, valkalag, (а надявам се и много други от нас) ще преодолее погнусата си и ще ти ги събере за последващо изхвърляне! .... :evil:
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Мнение от Local »

Ахх...тая плачевна тема . Събирам , събирам и пак колегите са си колеги , прасенца бе прасенца - това е то . Мърляви хора , по боклука , който оставят направо може да им се направи една психоанализа - мърляви и гадни хорица . Членувам в един еко-клуб вече 3 година и ми е писнало от хорската некадърност , бездарие и мърлящина . Обаче знам , че това е моята родина , моята красива , прекарасна - България и ще продължавам да правя това , което е редно , а тези колеги които си оставят боклука - нека ги гони вечна несполука! :evil: :evil:
Клавиатура риба не лови!!!
Аватар
камен
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1115
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 4:12 pm
Местоположение: ВАРНА
Обратна връзка:

Мнение от камен »

В събота преди да разпънем въдици ипалатки час и половина 4 семейства сме правиле оборка на района.Такова чудо на платен водоем не бях виждал.Става въпрос за Звънец.Според мен арендаторите освен да си прибират таксите трябва и да контролират за ТАКИВА ПРОСТАЦИ :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Както съм виждал на Николаевка и Пода.[/b]
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
slatanik
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Ное 26, 2004 6:21 pm

Мнение от slatanik »

Ами и аз да се изкажа по въпроса...
Значи единственото обяснение за мен е, че сред "колегите" има голямо количество разни тъпи СЕЛЯНИ, а още по-лошото е, че не мисля че това положение (разбирай манталитет) ще се промени в скоро време. Преди около месец бях на яз. Огоста - е там направо останах шокиран, жалко че нямах апарат да постна тук ужасната свинщина на която станахме свидетели. Добре бе, как може да изхвърляш сред природата пластмасови бутилки и пликчета?!? Просто трябва да си ТЪП И ЗАДРЪСТЕН СЕЛЯНИН, това е. Ако както каза колегата 5кила има хора, които се чувстват обидени от горните думи - е, такива да го *****.
Аватар
Stefko
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1526
Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 12:58 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от Stefko »

Жоре, тъкмо това гледма в момента :roll: Нямаше ме известно време и не мога бързо да се ориентирам кой какво е изпонаписал тук, но определено има темички, които се нуждаят от разместване. Търпение само!!!!!
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

да,бе,да

Мнение от Бат Мирче-5кила »

НАРОЧНО забих тука темата,щото ако е в некви си графи за екосистемите и чистотите около биваците НИКОЙ нема да погледне там :P понимайш :P кой го боли за такива теми?2 месеца прекарах в Шабла.там отскоро един вид официално некои места са разрешени за риболов(не говора за километрите мрежи от години,за тях както знаеме забрани нема)на Дуран кулак и Шабл. езеро буквално за това кратко време бех свидетел как и двата водоема заприличаха на Искьр и Доспат :P па кво сьм виждал на Малко шарково-имаш чуство,че са избегали от местната лудница и са вилняли наоколо-интересното е,че си прибират бурканите,та да ги пьлнят НАНОВО с лютеница и с 300грамовите шарани,които тогава се ловеха....
па кво преживях с едни бьлгари в Испания..ама аре-друг пьт :lol:
slivnalia
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3343
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 6:29 pm
Местоположение: Стоян Петров- Сливен

Мнение от slivnalia »

преди време и аз писах по тая тема.и както сега при теб беше предизвикала голям интерес но колега във форума всички сме съгласни че това унищожаване на природата трябва да спре но по водоемите нищо не се променя.
трябва да се направи нещо
Аватар
ВАРТБУРГ
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Фев 06, 2006 11:14 pm

Мнение от ВАРТБУРГ »

Батета, ходих по-миналата година на Доспат и останах потресен. Купчини смет, все едно Суходол стачкуват. Мани това, ами нощно време от палатките се носеше "музиката" на Азис и други чалга величия. Миксът във въздуха от няколко шлагера, плюс гърмежи от сигнални ракетки, караше светулките да си гасят флуорисценцията от стрес. Едни типове даже си бяха донесли генератор на бензин и гледаха телевизия, по-точно едно известно шоу с дълъг водещ. Да си асфалтират и полянката барем, че да им е като у София викам. Тука става въпрос за шумово и духовно замърсяване, което е не по-малко от механичното.
Ако ти е лесно, ще ти стане по-трудно. Като ти стане трудно, ще станеш по-добър. Станеш ли по-добър, ще ти бъде лесно.
Аватар
Ванко
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 185
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 5:35 pm
Местоположение: София

Мнение от Ванко »

Колеги аз също съм потресен от пълното безхаберие на много от рибарите и такива които ходят по водоемите за да правят просташките и пиянски събирания.Но според мен можеби трябва съвестните от нас да проявим някаква нетърпимост към такива които унищожават природата и чистотата в нея. Прави ми впечатление, че освен хигената се съсипва и природата,аз лично съм бил свидетел как се нараняват и отсичат млади и хубави дръвчета само защото някой келеш или пиян е решил,че това му прави кеф в момента.
Аватар
Deacon
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 4:28 pm
Местоположение: София

Мнение от Deacon »

Привет колеги,
Аз и семейството ми като отиваме на излет (риболовен или не) обикновенно първото нещо което се налага да направим е оборка...
Като си тръгваме внимаваме да не оставим дори хартиика от бонбон(аз контролирам нещета а и маника се учи да пази чисто)... Случвало се е да се отидем пак на същото място, което пак е станало кочина... и пак така... Направи ми впечатление че дребосъка преди да отиде на градина подреждаше всичко където му е мястото и държесхе да му е чисто... От както е на градина... мила мале.... започна да си бърше ръцете по дрехите, хепотребните неща да ги хвърля назад(като покова за късмет)... Доста разговори ми бяха нужни за да се вкарат нещата в ред. Гледа от другите деца ще кажете... да но те гледат ото родителите си... Дано се променят нещата иначе ще си живеем в кочинката... и ще си мечтаем само да може да си живеем по-добре... Който прави тези магарии и той иска да е начисто... и си избира чисто и хубаво местенце и го усвинва като свиня-майка с 13 малки... макар че в кочините е доста по-чисто от това което се вижда след бивакуването на туристите - прасета ....
Аз съм свидетел на един единствен случай когато стопанин чисти акото на кучето си... останах като гръмнат беше във Велинград... а стопанката беше бългърка... (също много се гневя и на темата за бездомните кучета).
Мисля си че така ще е ние ще си чистим а който не чисти ще си оставя боклуците.... Дано като ни вземат в европа да обърнат внимание и на околната среда (да ни задължат да прилагаме като техните закони).
Това е разгорещих се малко... ама много ме е яд на такива туристи!
pepiben
фен клуб-скобар
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 8:47 am
Местоположение: койнаре

Re: ...за ПРОСТАЦИТЕ...

Мнение от pepiben »

Ами то си е за разгорещяване..!
Ще продължаваме да почистваме,дано на все повече "туристи" им просветне!
Аватар
borislav58
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1644
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 1:24 pm
Местоположение: Гр.Стрелча

Re: ...за ПРОСТАЦИТЕ...

Мнение от borislav58 »

Колегата Вартбург е ходил на Доспат 1 път и се е отвратил от мърсотия .Така ще е до като не започне да се събира някаква такса на почиващите около язовира.На Българина трябва да му бръкне човек в джоба за да се сети нещо.Преди години беше същата цигания около язовира, но минаваха та събираха такса къмпинг, и правеха забележки за боклука имаше ред някакъв .Имаше едни бетонни пръстени в които се слагаше боклука и се запалваше ,но с годините изчезнаха тия неща.Мирче не ги ли дразни приятелю циганията те са си свикнали и в къщи с ней.Широка Поляна преди всяка година я чистеха горските и войници.Водите в тези язовири бяха прозрачни чисти за пиене.Сега като като минеш по бреговете то ще видиш, че са повечето пликчета от захранки и кутий от червей.То това е по всички водоеми в цялата държава дори започнахме да мърсим, и Гръцките водоеми ама защо не е така по платените водоеми.Трябва някой все да напомня за тези неща, защото те се забравят щом се загрее ,и дойде време за риба.Но кои сме ние в края на краищата да слагаме ред то държавата ни е прогнила от мърсотия.Извинявам се ако съм засегнал някой.
Последно промяна от borislav58 на Вто Мар 06, 2012 9:26 pm, променено общо 1 път.
Всичко заебавам и за риба заминавам!
Публикувай отговор

Обратно към “Екосистемата около Бивака”