Да засадим гора тази пролет!!!

Как да запазим околната среда чиста

Модератор: Кърцата

ewto
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 7:53 am

Re: Да засадим гора тази пролет!!!

Мнение от ewto »

Аз предлагам, по често да правим подобни организирани мероприятия. Аз бих се включил и не само за засаждане а и за зарибяване на водоеми.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Да засадим гора тази пролет!!!

Мнение от lusienn »

:arrow:
Последно промяна от lusienn на Съб Окт 23, 2010 10:10 pm, променено общо 1 път.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Jechev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1968
Регистриран на: Пон Дек 11, 2006 1:36 pm
Местоположение: София

Re: Да засадим гора тази пролет!!!

Мнение от Jechev »

Люси, те ги и мойте напъни в тази посока, гадовете чупят, ама аз пак садя!


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Ако цял живот се взираш в едно лайно, то цял живот ще ти мирише!
Джоко Росич

Алкохола не решава проблемите....млякото също.
Изображение
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Да засадим гора тази пролет!!!

Мнение от snegk »

Постъпките радват окото :drinkers:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Да засадим гора тази пролет!!!

Мнение от lusienn »

:D A Колегата Жечев е добър човек-направи добро хвърли го пред теб да намериш зад теб :D Чекай да ти кажем преди да ми се роди второто дете живеех в друг квартал времменно-10 г,садих череша стигна 4м и я бастисаха 8)Дишах кремиковски въздух,липсва ми гората и се върнах пак у квартала с парка .Като бех малък в училище ни казаха всеки човек у живота по едно дърво задължително :D Тука един комшия от провинцията беше под наем ,роди му се дете и каза бием кол у тоя квартал,донесе орехи с черупка,гледа ги у кофичка от кисело мляко-1 пръст под нивото на земята и ги боцнахме с любов :DЕбати как се фанаха всичките на следващото косене ще ги снимам и покажа :arrow:
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Да засадим гора тази пролет!!!

Мнение от lusienn »

:arrow:
Последно промяна от lusienn на Съб Окт 23, 2010 10:11 pm, променено общо 1 път.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
nikodim1978
новобранец
новобранец
Мнения: 67
Регистриран на: Пет Апр 16, 2010 5:09 pm

Re: Да засадим гора тази пролет!!!

Мнение от nikodim1978 »

ако има акции близо до Силистра ,ще се включим и още няколко човека ,а за това дело нямам думи
Аватар
arilus
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Май 18, 2010 10:07 am
Местоположение: Ямбол

Re: Да засадим гора тази пролет!!!

Мнение от arilus »

Евала за залесителните мероприятия!!! И за мащабните и за дръвчетата пред блока. дано се запазят, че не може само поразии да правим, нека и нещо добро!
На няколко пъти съм виждал стари чаталчета от върба използвани от рибари за колчета след месец - два да вземат, че да се раззеленят. И ми е практика като съм за риба по реката ако има наблизо върба /каквато и да е / да бучна някоя клечка до водата. Да стане малко по разнообразен брега - да има къде риба и жаби да се сврът на спокойствие. Че с това "почистване на речните корита" много чисти станаха бе! Тия с китапите изрязаха хубавите елши, мангалята обраха останалото, само едни пънове останаха, сянка няма де да седне човек. Прави и голи брегове, мрежи и серкмета, косачи и др там подобни гадове шетат - няма де да си оплетат гяволиите. Та буча си аз, пък ако се хванат - добре, ако не - пак ще буча. Още веднъж поздрав за зеленото мероприятие!
toyo1

Re: Да засадим гора тази пролет!!!

Мнение от toyo1 »

Малко и от мене :wink: Понеже беше лунен пеизаж реших да заградя с ниска ограда и култивирам прилежащите площи които са към кооперацията и в момента е като бутаническата градина :wink: качвам стари снимки в галерията ми ако иска някои може да ги качи в темата .Ако има организация ме броите :idea:
newage
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Мар 31, 2010 7:40 pm

Да спасим гора

Мнение от newage »

Искам да обърна обаче внимание на един факт върху който малцина се замислят:
Изображение
Ако не ви е станало ясно ще поясня - всяко едно бебе, което се отглежда с памперси, докато завърши тоалетната си тренировка коства на природата 10 отсечени големи дървета, превърнати в памперси, които после отиват на бунищата като токсичен и неразградим боклук. Ха сетете се сега колко бебета има във вашия град и умножете по 10 отсечени дървета (сметнато на база, че родителите са спрели памперсите на 2 годинки. А много деца ходят до 4-5 годинки с памперси)... Така че малко се обезсмисля да садим гори, като други ще продължават да ги секат заради нехайството на родителите.

За щастие Изображение и тя е добра за бебето, за природата и за родителите. Предлагам ви да се запознаете с нея: http://www.BezPeleni.info" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Екосистемата около Бивака”