писна ми

Как да запазим околната среда чиста

Модератор: Кърцата

Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: писна ми

Мнение от chirusa_bg »

kenda_star написа:,много дерета се вливат в язовири и реки,от селата,там ги имат за тяхна собстеност и си изливат боклука в дерето,а след това отива в язовира,или реката.
Това е жалката истина...
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: писна ми

Мнение от delio-haidutin »

chirusa_bg написа:
kenda_star написа:,много дерета се вливат в язовири и реки,от селата,там ги имат за тяхна собстеност и си изливат боклука в дерето,а след това отива в язовира,или реката.
Това е жалката истина...
ще ти разкажа случка за така наречените селски боклуци: на село ми откраднаха казана за боклук,в кметството правили списъци ,но след колко месеца ще доставят други ,не се знае.викам на секретарката на кмета ,докато докарат други казани ,къде да си изхвърлям боклука,и тя не знае.казвам и че ще пълна чували и ще ги оставям до шосето ,и като минават със трактора ,да ги вземат.тя ми вика ,че само битови отпадаци вземали,такива сухи листа ,стъклария,парчета тухли ,керемиди ,найлони не било битов отпадак.викам и ,е ми тях къде да ги хвърлям ,е къде ,на края на селото ,където и другите си ги изхвърлят :roll: и така ,като се разходиш ,в дерета ,по поляни -,сметища.като няма регламент и възможност ,как да стане??? :twisted: и в градовете е така,къде да си изхвърлиш ,примерно 2-3 кофи със строителни отпадаци???ами сложете един контейнер само за такива и примерно 1 път в седмицата ,да минават и да го събират,или пък за жарта от печките,ако не е угаснала ,палят се едни казани ,става мазало,обаче пак на никой не му идва на акъла ,да сложи по един съд за пепел.пък като се понасъбере,може да се използва и за насипване по заледени пътища.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Публикувай отговор

Обратно към “Екосистемата около Бивака”