СВВИНЩИНАТА ЗАПОЧНА-да покажем мърльовците

Как да запазим околната среда чиста

Модератор: Кърцата

Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: СВВИНЩИНАТА ЗАПОЧНА-да покажем мърльовците

Мнение от Korekom »

Младежите, бивакуващи миналите петък-събота обещаха да си почистят:
Изображение Изображение
Браво им! Поне са го сбрали на 2 места - и сега какво - чакат някой да им го изхвърли ли???!

Днес ловях тук, сред тези боклуци:
Изображение Изображение Изображение
Пак някой "по-съвестен" си е посбрал поне част за да не се препъваме. Защо не си ги изхвърлят обаче? Все някой ли трябва да чисти след тях??? Повечето хора както и аз се умориха и почва съвсем да не им дреме...
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: СВВИНЩИНАТА ЗАПОЧНА-да покажем мърльовците

Мнение от Korekom »

Голям пикник ще да е било!
Това е събраното и оставено да мине "боклукчийската" кола:
Изображение
Още почти толкова се въргаляше на отъпканото наблизо! Намерих си забравен тиган на същото място - неизмит и захвърлен в тревата!
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: СВВИНЩИНАТА ЗАПОЧНА-да покажем мърльовците

Мнение от antivik »

Korekom написа:Голям пикник ще да е било!
Това е събраното и оставено да мине "боклукчийската" кола:
Изображение
Още почти толкова се въргаляше на отъпканото наблизо! Намерих си забравен тиган на същото място - неизмит и захвърлен в тревата!
Радвай се поне че е събрано, при нас всичко си се търкаля където си е за...но :twisted: .
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
mclsdreal
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Вто Юли 05, 2011 4:22 pm

Re: СВВИНЩИНАТА ЗАПОЧНА-да покажем мърльовците

Мнение от mclsdreal »

Аз по принцип не искам да защитавам хората, които си изхвърлят боклуците по този начин...НО!
Голяма вина имат ОБЩИНИТЕ, които грам не си мърдат пръста за паркове, градинки, язовири...Просто тотално безхаберие както от страна на общините, така и от хората...НО все пак и тук в Германия има хора, които си изхвърлят дори битовия боклук по улиците, в чували....но има кой да се грижи за това да не се задържа боклука дълго, било по тротоари, улици, пътеки, паркове и така нататък. Малко или много трябва да се подсигурят кофи за смет поне през 1 км. на големите водоеми в България. Само се оплакват, че боклук има много, всеки реве-работа НЯМА...а никой пръста си не мърда да свърши нещо. нормално да се уринем бетер циганите. Та така, надявам се да няма засегнати. И аз съм хвърлял като по-млад...повечето келемета не чистят, сакън някой от компанията да не го бъзне...повърхностна работа, но такава е днешната младеж !
Аватар
istinata72
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 315
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 6:26 pm

Re: СВВИНЩИНАТА ЗАПОЧНА-да покажем мърльовците

Мнение от istinata72 »

Никоя община не е подсигурила ядене и пиене по биваците.Кой както си е закарал манджата така ще си отсервира......иначе да си ака в къщи!
Аватар
mclsdreal
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Вто Юли 05, 2011 4:22 pm

Re: СВВИНЩИНАТА ЗАПОЧНА-да покажем мърльовците

Мнение от mclsdreal »

Вкъщи си имаш кошче ! Преди 2 години ходих на яз. Александър Стамболийски. Е там по пътя си имаше кофи за боклук от големите. Наистина имаше места на които имаше 3-4-5 найлонки, но боклука беше в пъти по-малко от местата на които бях преди и след това. Извода ми е, че щом ги има, хората ги използват. Това, че си има олигофрени и си хвърлят дори и при наличието на кофите за смет вече е ясно и видно. Давам ти още 1 пример. Преди 4-5 години като ходихме на яз. Доспат беше същото положение, направени беседки с барбекю и пейки, кошчета, кофи. Боклука беше адски малко, да не кажа нищожен само, че общината се грижи що годе. Даже човека който дойде да ни провери ни помоли учтиво да си изхвърлим боклука в кофата(видя, че сме си го събрали в торбички) . Така, че контрол имаше там тогава. Сега не знам какво е положението, но мисълта ми е, че наистина ако има кофи и хора, които да отговарят за това, местата ще са чисти въпреки нещастниците, които оставят след себе си сметища.
И още нещо, то и в Макдоналдс си сервираш сам и после ТРЯБВА да си отсервираш, и да изхвърлиш всичко в кошчетата, но много хора не го правят нали?
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: СВВИНЩИНАТА ЗАПОЧНА-да покажем мърльовците

Мнение от antivik »

Дрън-дрън, тука покрай яз. Кърджали преди 3-4 години хлапетата се хванаха и по няк`ви проекти направиха еко пътека /посока от стената- към Кьосевски залив/. Имаше си всичко: и барбекюта, и пейки, и навеси, и места за боклук - финала се сещате сами....без надзор, без пазене и санкции и сега нищо от направеното го няма, даже дървенията е обрана и изгорена някъде...
Та истината си е една - "КУЧЕТО РИПА СПОРЕД СОПАТА!".
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
seeker2
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 450
Регистриран на: Съб Сеп 04, 2010 11:26 pm

Re: СВВИНЩИНАТА ЗАПОЧНА-да покажем мърльовците

Мнение от seeker2 »

Когато има кофи ,а никой неги отвозва,...тогава гледката е още по-грозна.Жалко ,че вчера не снимах!За това торбите в багажника и там от където са дошли.Ама.....
Кеф ,цена няма
Аватар
mclsdreal
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Вто Юли 05, 2011 4:22 pm

Re: СВВИНЩИНАТА ЗАПОЧНА-да покажем мърльовците

Мнение от mclsdreal »

За съжаление докато общините бездействат ще е така. Сами нищо не можем да направим. Нито имаме правомощия, нито нерви да се занимаваме с дебили :evil:
djina
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Мар 22, 2012 7:54 pm

Re: СВВИНЩИНАТА ЗАПОЧНА-да покажем мърльовците

Мнение от djina »

Ох, наистина ми е болна тема това :? Онзи ден се върнахме от яз. Сопот и много ми стана тъжно като видях каква кочина отстави една групичка от 3-4 палатки. Бяха си събрали повечето боклук, но оставиха много шишета. Обикновено като отидем някъде събирам боклуците около нас и ги изхвърлям, но там имаше много.
И е вярно това с местата за изхвърляне на отпадъците. На Сопот там където ходим има един контейнер, но предния път като бяхме беше препълнен и отвън имаше повече боклук, отколкото вътре :? Този път обаче беше почистено. Имаше и табела, че района е почистван от nariba.com, поздравления !
Не знам какъв е начина, но наистина може би трябва да има хора от общините, които да минават да почистват и да могат и да глобяват, но това предполагам са мечти :?
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: СВВИНЩИНАТА ЗАПОЧНА-да покажем мърльовците

Мнение от Vid »

Вие все говорите за битови отпадъци- торби, пластмасови шишета и пр... Те боклуци при пълноводие отиват в турско или гръцко...
Днес съм напълно изумен от промишлените отпадъци нароили се по брега на Марица под Д-град..., за последните два месеца.. Плочки от остъргани бани, гуми, купища..., купища такива.. Всеки кой прави ремонт у дома си изхвърля боклука на брега на реката. При следващия си излет ще им направя снимки, за да видите за кВо иде реч....
Е..., няма такава държава, няма подобна простотия.

п.п. Предполагам, че има цени за изхвърляне на подобни отпадъци, а те и левче на тон да са, нашенеца ще си ги спести и ще си изсипе боклука посред нощ сред природата.... То пЪ на кой ли му дреме за та природа??????????
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Публикувай отговор

Обратно към “Екосистемата около Бивака”