БОКЛУЦИ ОКОЛО ВОДОЕМИТЕ

Как да запазим околната среда чиста

Модератор: Кърцата

Публикувай отговор
hristo_go
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Съб Юли 30, 2011 9:03 pm

БОКЛУЦИ ОКОЛО ВОДОЕМИТЕ

Мнение от hristo_go »

Здравейте Колеги,

Отдавна се каня да публикувам темата. Причината са боклуците по бреговете на нашите водоеми. Надявам се малко или много да дойде малко повече съвест на не добросъвестните рибари.
Аз например в раницата съм си сложил торби за смет и заедно с моите боклуци обирам колкото мога и от боклуците на другите рибари. За да се случи това предлагам да се направят следни неща:

1. Всеки да си обира боклуците, които оставя и заедно с това да обира и тези, които са оставили другите рибари. Не е толкова трудно това са само някакви - торбички, кутии от стръв, корда от 1 см до много метри, опаковки от захранки, бутилки, вестници, тоалетна хартия и др.

2. Когато някой събере своя боклук или този на другите да снима и да публикува снимките. Може би на някои хора ще им дойде съвест.

3. Да снимаме и публикуваме мизерията, която са оставили рибарите преди нас.

4. Да снимаме и публикува това, което остава след нас.

Поводът да пусна темата е една случка, която имаше моят баща при един от последните си излети. От водоема си тръгват група младежи, които оставят значителна мизерия след себе си. Той им направил забележка да си съберат боклучите, а единия му отвърнал: "Като ти пречат толкова си ги събери сам!"
Аватар
begleca_sv
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2794
Регистриран на: Вто Ное 17, 2009 10:11 am
Местоположение: Свищов

Re: БОКЛУЦИ ОКОЛО ВОДОЕМИТЕ

Мнение от begleca_sv »

така е колега но всичко е до възпитание жалко че и големи хора го правят и ме е яд много тръгнали след природата да си правят кефа а оставят всичко след себе си мн е грозно др. едни хора пък събират в кашон или човал боклуците хубаво ама си го занеси и изхвърли а те оставят на реката ...
Обичам природата, но не само на картинка !!!
Аватар
Patera
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 286
Регистриран на: Пет Май 20, 2011 2:16 pm
Местоположение: Бургас/Велико Търново

Re: БОКЛУЦИ ОКОЛО ВОДОЕМИТЕ

Мнение от Patera »

Трудно е да се промени мисленето на някои хора. Аз пък бих дал 2 причини, поради които не трябва да се чистят чужди боклуци (нищо лично, изцяло те подкрепям, просто идиотията е голяма).
1. Идиотът отива на мястото, което е освинил предния ден, вижда, че е чисто, и си мисли: "Д'еба, някой глупак чисти, 'що аз да се занимавам?"
2. Идиотът отива на мястото и вижда боклуци, казва си: "Абе то така и така е свинщина, от малко мои боклуци по-зле няма да стане.
То и още могат да се изредят, ама не ми се занимава. Това е работа за тотални идеалисти. Мисля си, че само с унищожаването на няколко райски кътчета, идиотите ще се замислят. Дано не е така и да има и някаква съвест в тях, ама досега не са показали такива индикации.
I can teach you wonders if you give me your soul
Marvels and wild dreams can be yours
I can teach you how iron turns to gold
And how life can grow so old
maistorski
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 7:48 am
Обратна връзка:

Re: БОКЛУЦИ ОКОЛО ВОДОЕМИТЕ

Мнение от maistorski »

Подкрепям всички предложения - могат да се добавят и още, но сега това е излишно! Ще ви разкажа за една акция, която проведе нашият риболовен клуб - "Чисти брегове" - гр. Велики Преслав. На 12 май тази година - денят на голямото чистене, обявихме акция "Да почистим яз. Тича за 1 ден". Над 35 души събрахме 2 тона пластмаси и няколко чувала стъклени бутилки. Калните пътища не ни позволиха да влезем до някои силно замърсени заливи, за да сме още по-ефективни, но дадохме едно хубаво начало. Най-доброто беше, че в групата имаше и много деца, а с извозването на чувалите ни помагаха община Върбица и особено селските кметове. Хубаво, но еднократно. Затова харесах предложенията за снимане и публикуване на цялата мизерия по родните водоеми, както и за добрите примери естествено:)
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: БОКЛУЦИ ОКОЛО ВОДОЕМИТЕ

Мнение от Д.Граховски »

акцията трябва да е под наслов "да запазим българия чиста поне един ден" защото някой събират а ганьо след минута и половина минава и хвърля.За съжаление държавата се ръководи и е изградена от простаци.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
sandista
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1738
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2004 8:14 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: БОКЛУЦИ ОКОЛО ВОДОЕМИТЕ

Мнение от sandista »

Онзи петък ходих по Дефилето.
Няма такава смрад !
Битови боклуци, индустриялни, умрели разложени животни ...
Покъртително е направо !
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: БОКЛУЦИ ОКОЛО ВОДОЕМИТЕ

Мнение от chirusa_bg »

Patera написа:Трудно е да се промени мисленето на някои хора. Аз пък бих дал 2 причини, поради които не трябва да се чистят чужди боклуци
........
2. Идиотът отива на мястото и вижда боклуци, казва си: "Абе то така и така е свинщина, от малко мои боклуци по-зле няма да стане.
Според мен, точно за това трябва да се чисти. Доказано е, че там, където вече има изхвърлени боклуци, хората са по-лесно изхвърлят още и още.
Тоталните кретени нищо няма да им повлияе, но ако е чисто на много хора може да им светне.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
ТАРАЛЕЖ
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1534
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 12:52 pm
Местоположение: БУРГАС

Re: БОКЛУЦИ ОКОЛО ВОДОЕМИТЕ

Мнение от ТАРАЛЕЖ »

Нека ни се смеят,че чистим след себе си!! Нека!
Да даваме пример,а който има нещо в главата си все ще се замисли по някое време.След това и те ще започнат да си събират боклуците!
AC/DC
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: БОКЛУЦИ ОКОЛО ВОДОЕМИТЕ

Мнение от Бачо Илия »

Да дам малко личен пример в тази насока:
Бачо Илия написа:Миналата седмица на откриването, след като си разпънах такъмите и масичката, малко след това боднах и "кошчето за боклук"- зелена торбичка, вързана на колче(точно зад мен):

Изображение

Е да, ама малко неудобно, щото като се пресягам и все трябва да търся дупката... :lol: Нали вече сме и пуристи, а имам два живарника изядени от видри на Копринка, дето за нищо не стават, реших с малко тунинг да сглобя нещо по-изискано за "кошче". Добавих към единия от горните обръчи на живарниците и едно телескопично колче(разпъва се в зависимост от дължината на торбата) и ето какво се получи:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Понеже обръчите са два и за да не си помисли някой, че ще правя две "кошчета за боклук"(щото все пак, освен еколози сме и риболовци), вторият обръч стана на прикачно към платформата- за плитък леген за захранката при риболов с фидер или мач:

Изображение

Изображение

8) :wink:

п.п. сложих за пробите, торбичка каквато намерих; иначе ще е от онези черните, понеже и колегите го ползват... :idea:
:drinkers:
Изображение
Аватар
DyakoV86
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Юли 12, 2012 9:26 am

Re: БОКЛУЦИ ОКОЛО ВОДОЕМИТЕ

Мнение от DyakoV86 »

ТАРАЛЕЖ написа:Нека ни се смеят,че чистим след себе си!! Нека!
Да даваме пример,а който има нещо в главата си все ще се замисли по някое време.След това и те ще започнат да си събират боклуците!
На мен досега никой не ми се е смял като съм си чистил след мен когато съм ходил за риба! Така или иначе ако се ходи за няколко дена особено на палатки е ясно, че боклуците са доста и незнам колкото и глупав да си, би следвало да си изчистиш, незнам що за човек би оставил една камара боклук зад себе си и да си замине спокойно.Тази седмица бях за риба на язовир Съединение, няма такива боклуци, някой беше спал или по скоро прасил там, пълно с найлонки,бутилки,салфетки,мизерия, та отидохме, почистихме си старателно мястото, каквото можахме изгорихме, металните боклуци в една торбичка и така,естествено след нас си почистихме също! Просто за сега явно хората, които ни е грижа и искаме да ни е чисто, ще трябва да чистим след тези, които си оставят мизериите навсякъде! Не е примерно грях, че някой е забравил една салфетка или едно парче вестник, ама да оставиш един тон зад теб боклуци е повече от прекалено! Определено идеята за кощчето горе на колегата ми хареса!
hristo_go
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Съб Юли 30, 2011 9:03 pm

Re: БОКЛУЦИ ОКОЛО ВОДОЕМИТЕ

Мнение от hristo_go »

Това е на язовир Цонево, ако някой си познае боклуците нека да се замисли какво е направил. Тези са от преди месец. Вчера пак бях на язовира и положението е същото. Утре ще кача още снимки.

Изображение

Изображение
Аватар
bokser
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 516
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 8:03 am
Местоположение: Благоевград

Re: БОКЛУЦИ ОКОЛО ВОДОЕМИТЕ

Мнение от bokser »

Мръсен народ сме си, мамка му...
Изображение

Изображение
hristo_go
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Съб Юли 30, 2011 9:03 pm

Re: БОКЛУЦИ ОКОЛО ВОДОЕМИТЕ

Мнение от hristo_go »

Ето още малко свинщина. Това пак е на Цонево. Интересното е, че е на място където по-малко от 10 човека не съм виждал. Явно хората, което замърсяват не се притесняват от околните.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
icokanev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 269
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 1:18 pm
Местоположение: София

Re: БОКЛУЦИ ОКОЛО ВОДОЕМИТЕ

Мнение от icokanev »

Здравейте приятели!
Искам с няколко реда да опиша отношението на наши колеги към природата и излетите сред нея за миналите почивни дни:
Място:яз. Искър
Няма да коментирам нищо за групата с белия бус КН .... .. и сивата Октавия КН .... .. , явни "дупнишки" герои и героини с тях, добре изкарали съботната вечер (18.08.12) така демонстративно си оставиха БОКЛУКА на яз. Искър, че едва ли не някой трябваше да е длъжен да им го събере и изхвърли! Въпреки отправените забележки, употребения "алкохол" надделя и реши проблема в тяхна полза: "... не се чуе, бе"!
Много лошо говори факта за тези млади дами и господа, но надменността и отношението понякога ще им пречат! Срамно е! Ноооо, това е жестоката истина ....
Ако знаеш, значи можеш, иначе ... се учиш!
Аватар
PlamenIvanov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 214
Регистриран на: Чет Мар 29, 2012 10:21 am
Местоположение: Варна

Re: БОКЛУЦИ ОКОЛО ВОДОЕМИТЕ

Мнение от PlamenIvanov »

hristo_go написа:Ето още малко свинщина. Това пак е на Цонево. Интересното е, че е на място където по-малко от 10 човека не съм виждал. Явно хората, което замърсяват не се притесняват от околните.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Здравейте колеги,там съм ходил много пъти и мога да кажа че тези боклуци са отдавна.Предимно там ходят много хора от селото да не оточняваме то се знае които се стремят да уловят много риба и да си оставят боклуците а не да се грижат за красивото място да остане красиво.
Когато човек иска нещо намира начин, а когато не иска намира причина.
Публикувай отговор

Обратно към “Екосистемата около Бивака”