"ЗА ЧИСТА И СВЯТА РЕПУБЛИКА "!!!

Как да запазим околната среда чиста

Модератор: Кърцата

Публикувай отговор
Semper Fidelis
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Нед Апр 01, 2007 5:39 am
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

"ЗА ЧИСТА И СВЯТА РЕПУБЛИКА "!!!

Мнение от Semper Fidelis »

СКЪПИ АГЕНТИ, ИСКАТЕ ЛИ ДА ЗАПОЧНЕМ АКЦИЯ - със заглавие: "ЧИСТИ ВОДОЕМИ" - понеже Ми омръзна да почиствам 20 метра около мястото на което работя....
Идеята е следната:
Винаги ,когато видим някой да си тръгва, да го попитаме, защо оставя боклук след себе си, нищо че НЕ Е БИЛ ОТ НЕГО !!!
Сигурен Съм ,че ще има ефект!
Ако не предлагаш нещо по добро - Си трай!?!?!
Ако се пази тишина, рибата идва близо до брега !!!
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

аз тая акция,наиш ли откога сьм я СТАРТИРАЛ? :idea: но както виждаш-за сьжаление отговор на подфорума ти няма.... :evil:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

не по 20-по 50 метра сьм чистил и след една сегмица като отида,пак е сьщото...отчаях се вече...предадох се-на децата НИ разчитам :lol: :lol:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Мнение от emo vasilev »

Абе какво да кажа -- ако всеки си събира своя боклук ще е най-добре.Да ама не - за съжаление има и такива, които хич не ги интересува за това , което оставят след себе си.
Аватар
AL KAPONE
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3072
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 2:56 pm
Местоположение: от Село

Мнение от AL KAPONE »

emo vasilev написа:Абе какво да кажа -- ако всеки си събира своя боклук ще е най-добре.Да ама не - за съжаление има и такива, които хич не ги интересува за това , което оставят след себе си.
Емо идеятати я подкрепям с две ръце :idea: Но с колегата Петкила на някалко пъти подхващаме да говорим за това кокво ще оставим на тези след нас, и темата веднага става не интересна и хората сигурно от (СРАМ) спират да пишат! Това по моему си е лично обеждение възпитано във нас....! Нека ние правим нещата както ги разбираме а тези които са еднодневки по водоемите Кон да ги Е.....! :wink:
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
Аватар
dimitar_
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1603
Регистриран на: Чет Дек 07, 2006 7:58 pm
Местоположение: Razgrad

Мнение от dimitar_ »

Тази тема сигурно ще е актуална и след "100 години"( дано да бъркам ).
Не знам защо , като отидат някои хора на язовир си мислят че трябва да оставят боклука след себе си , за да могат тези след тях да видят колко бира , ракия и вино са "излокали", и що нещо са "изплюскали".Чудя се какво ли ще им стане , ако си съберат боклуците и да ги изгорят накрая , сега почти всичко е от пластмаса и хартиена опаковка ? Не знам , сигурно ги е страх , че няма да разберем колко "велики рибари" са били на това място , а сигурно и в тях във холовете си подритват бутилки и торбички , ако е така - простено им е...!
Има и друга приказка - "... то добичето не е виновно , от зобта ше да е ...!"
Не ни остава нищо друго освен да се молим за по- малко "добичета" по язовирите , и поне ние да си чистим около нас , че да не се пореже някое дете , или който и да е...
Не ми се пише повече , защото май няма полза , просто не четат тия за които пишем...
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Мнение от Камбата »

От последната "разходка"/защото неможеше да се нарече риболов/ по Камчия останах доволен,районът е доста добре запазен,няма торбички,чашки и подобни глупости.Аз лично винаги като ходя сред природата,независимо за риба ли ще е,или по друг повод,винаги ако направя боклук го събирам и го изхвърлям където трябва.
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
Semper Fidelis
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Нед Апр 01, 2007 5:39 am
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

ЗА ЧИСТА И СВЯТА РЕПУБЛИКА

Мнение от Semper Fidelis »

Скъпи агенти, благодаря ви за вниманието!
Явно не е за тук тази идея, а за някой вестник!
Исках само да допълня, че един от най бързите начини да се изчисти мястото, е да се ИЗГОРЯТ - полиетилена, полистирола, полиамида, полипропилена, поливинилхлорида, полиестера и т.н., които материали са вложени въобще в повечето опаковки ! .....за съжаление, малко са онези, които отделят време за това.
Силно вярвам, че колкото повече говорим за това - ще има ефект !!![/b]
Ако се пази тишина, рибата идва близо до брега !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Екосистемата около Бивака”