Финален кръг от Републиканско първенство по риболов на фидер

Информация отностно предстоящите състезания и първенства, както и резултатите от тях.

Модератори: Павел Иванов, Кърцата

Публикувай отговор
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Финален кръг от Републиканско първенство по риболов на фидер

Мнение от Garbolino »

Отборът на „При майсторите“ е новият шампион на България по риболов на фидер. В трите турнира от държавното първенство, проведени на Гребния канал в Пловдив, техният тим показа най-голямо майсторство и заслужено триумфира с титлата. На второ място завърши КСР Олимпик 2002 – Филстар, а трети на подиума се качиха състезателите на Fishing Tournaments.

Финално отборно класиране:
1. При Майсторите - Наказателни точки - 163
2. КСР Олимпик 2002 - Филстар - Наказателни точки - 165
3. Fishing Tournaments - Наказателни точки - 175
4. КРС Видракс - Наказателни точки - 190
5. МИТЕРСОН ФИШИНГ - MVDE - Наказателни точки - 193.5
6. Вижън - MFtackle - Наказателни точки - 199
7. Колмик България - Наказателни точки - 209.5
8. Фишинг Индъстри - Наказателни точки - 217.5
9. MAX FISH - Наказателни точки - 218
10. Champion Feed - Наказателни точки - 252
11. Риболовен клуб "Кракра" - Наказателни точки - 273
12. Fishing sport club 07 - Наказателни точки - 282
13. КСР гр.Горна Оряховица - Наказателни точки - 284.5
14. Пирин - Наказателни точки - 332
15. SMAX - Наказателни точки - 424

Финално индивидуално класиране, топ 3:
1. Десислав Йорданов, Fishing Tournaments - Наказателни точки - 8
2. Красимир Недев, КСР Олимпик 2002 - Филстар - Наказателни точки - 19
3. Красимир Сабахов, КСР Олимпик 2002 - Филстар - Наказателни точки - 20

Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Финален кръг от Републиканско първенство по риболов на фидер

Мнение от Garbolino »

Извадка от репортаж на Десислав Йорданов, републикански шампоин на България по риболов на фидер за 2020-та година. Източник: https://www.facebook.com/FishingTournam ... 8647038088

"Така, очаквахме труден риболов, с мудни риби, по-слаби резултати от предния път, когато беше по-топло, но това не се оказа точно така. Просто трябваше да се напипа нужната схема и рибите отново се ловяха в порядъчно темпо.

На първата тренировка се паднахме във възможно най-добрия бокс: B12-C2. На двете тапи, очаквано, се лови доста силно, като в страни риболовът беше по-слаб. На B14 се падна Ивайло Василев (Софта), а на C1 бях аз (Десислав Йорданов). Направихме съответно: Иво 6 и нещо, аз 8.100. Другите от отбора имаха по-слаби резултати, но днес идеята беше да отсеем някои неща, които да пробваме на следващия тренировъчен ден.
В петък изтеглихме бокс в сектор D. Ако не се лъжа D4-D8. Риболов имаше. На места се ловеше доста добре, на места не толкова. Рибите се влияеха страшно много от подаването с кошничката, и ако не се внимава, изчезват или просто не кълват. Това отнема доста време докато се върнат на петното. Този ден установихме две основни схеми за риболов на маншовете. Като и двете сработиха доста добре на тренировката. Затова решихме да играем и с двете, с лек превес на едната, като след старта всеки трябваше да прецени как точно да подходи, според мястото, съседите си, активността на рибите и т.н.

Събота, първи манш: Миленчо тегли жребий и се чува страхотен вой - изтеглил ме е на C1. Това е мястото, на което тренирах първия ден. Колкото се зарадвах, толкова се и напрегнах, защото на тази тапа са ставали големи издънки, и е доста....така да се каже "ангажиращо място".

Даден е старт. Леко нервно започнах на тежката захранка. Не исках да окепазя хубавото място. Спазих си схемата. Сложих повод с кука и една голяма дендробена. Първо замятане и зверско сгъване - каракудя 200 грама. Викам си "охоо, тук са". Да, ама - не. Около 30-40 минути имам още една две каракуди, другото уклеи и слънчевки. Не промених нищо, и след още 5 минути стана страшно. Имах риби пред мен и само трябваше да ги ловя бързо. Минах на метър повод, за да избегна фитките и влезнах в страхотна серия от риби, между които и малък шаран, около 1.5кг. Имах още едно шаранче около 500-600 грама и с това се изчерпаха бонусите, които хванах този манш. Всичко друго - каракуди. Риболовът ми вървеше много добре и всички притеснения се изпариха. Знаех, че печеля сектора, и кантара потвърди това, като отчете 15.020 кг. Супер резултат!

Неделя, втори манш: Този ден късметът при жребия ми отреди Е9. Веднага ми стана ясно, че тук ще е по-трудно да се боря за спечелването на сектора. След нанясането и байт контрола, е даден старт за тежка захранка. Спазвам абсолютно същата схема както първия ден - умерено подаване на подходяща захранка, без много добавки. Риболовът при мен отново тръгва трудно. Имам страшно много фитки, които ми е трудно да изчистя, но все пак успявам и нещата тръгват в правилната посока. Имам много риби пред мен, и само трябва да ги ловя в добро темпо. В сектора има 5-6 извадени шарана, и понеже аз нямам шаран, решавам че ще ги боря с каракуди. Както и стана. Кантарът показа 11.310кг каракуди, което беше достатъчно за първо място в сектора, спечелването на кръга, както и за шампионската титла в годишното индивидуално класиране. Отборно взехме бронз за кръга и бронз за годината, на 12 точки от първите.

Всичко мина като сън. Имах огромна надежда, че ще взема републиканската титла, но чак такова представяне не съм и мечтал! Всичко това стана благодарение отново на отборната игра, помоща на хората зад нас и голямото желание, придружено с добра подготовка! Благодаря на всички, които бяха съпричастни с успеха на нашия отбор!"
image.jpg
team ftsc.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и Първенства”