Риболовно състезание naRiba.com ГРЕБЕН КАНАЛ - 12.09.2015

Информация отностно предстоящите състезания и първенства, както и резултатите от тях.

Модератори: Павел Иванов, Кърцата

Публикувай отговор
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Риболовно състезание naRiba.com ГРЕБЕН КАНАЛ - 12.09.201

Мнение от М. Сталев »

Догодина ако може да се преборим за дата след световното ,всичките по горни терзания с подхранването на секторите ще ни бъдат изпълнени на тепсия със супер качествени храни и миксове :)
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Риболовно състезание naRiba.com ГРЕБЕН КАНАЛ - 12.09.201

Мнение от emo vasilev »

Като стана дума за захранки - благодарности на Васко , новия представител на MILO за предоставените награди , благодарим и на другите спонсори !
НИКИ ДОНЧЕВ
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1238
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 7:36 pm
Местоположение: София

Re: Риболовно състезание naRiba.com ГРЕБЕН КАНАЛ - 12.09.201

Мнение от НИКИ ДОНЧЕВ »

emo vasilev написа:

За самото състезание - въпреки че , всеки един детайл се обмисля по няколко пъти , то винаги може да се получи фал ,който да рефлектира върху целия облик на състезанието .
Първото нещо - http://www.naRiba.com" rel="follow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="follow" rel="follow" rel="follow" rel="follow организира състезание веднъж годишно - при по чести състезания предполагам че грешките ще се сведат до 0, но нямаме тази възможност.
Второ - най лесно е да копираш едно " профи " състезание , всичко е изгладено до последния детайл , няма какво да мислиш , няма за какво да се притесняваш, има и кого да питаш .
На края на състезанието при нас дойде Боян Шушлин - човек , който много уважавам за това че знае кога и какво да каже .Та той ни разясни схемата за провежданите състезания в Англия и бе прав от неговата гледна точка , ние обаче винаги сме искали правилата да са по прости и различни от '' английските '' състезания .Винаги сме искали тази надпревара да е в приятелски дух , а не на живот и смърт - мисля , че е крайно време хората да разберат формата на състезанието и да преценят участието си .

Факта обаче , че миналата година имахме 172 , тази 121 участника ме кара да си мисля че не е толкова зле положението .За статистиката - миналогодишното ''профи'' Майстор на годината има 100 участника , другото още по ''профи'' за купата на БФРС секция „Плувка” има 80 участника.....



Още веднъж - Благодарим Ви за участието и молим да ни извините за грешките !
Моите уважения Емо, но няма за какво да се мъчите да откривате топлата вода, тя отдавна е открита. Колкото за другите две състезания които цитираш 90% от участниците участват и на състезанието на Нариба, ако си преосмислят участието за догодина ще направите състезание от 40 човека максимум. Щом мероприятието е във форма на състезание не налагайте ограничения, смятам, че ще се запалят още повече хора както се видя тази година всички се бяха подготвили много повече от миналата година.

Поздрави и дано организирате формата още много години.
Изображение
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Риболовно състезание naRiba.com ГРЕБЕН КАНАЛ - 12.09.201

Мнение от emo vasilev »

Ники ,уважаваме всяко едно мнение и всеки един човек ...но при толкова хора е немислимо да комбинираш всички искания. Ние никога не сме искали да откриваме топлата вода ,просто желанието ни бе да направим състезание различно от " топловодните " - както съм написал и по горе.
Относно другите две състезания - ако някой прецени че ще участва само в тях , едва ли има начин да промени решението си .Майстор на годината е с много висок награден фонд , което предполага съревнование на много добре подготвени хора ,това на БФРС -също е престижно и там е елита на БГ.Нашето състезание обаче се явява като една перфектна тренировка на добре подготвените състезатели с не чак толкова добре подготвените , което мисля че е доста добре и се одобрява от повечето.
Относно забраната за щеки - миналата година направо ми спираше сърцето като гледах как разни старчета с велосипеди от 50 лв. прескачаха щеки за хиляди ....
При наемането на канала миналата година условието бе да не ограничаваме достъпа на разхождащите се по алеята с което се съобразихме , но пак ти казвам - само се кръстех да не стане някой фал с някоя щека.Все пак като организатори носим и морална отговорност за оборудването на хората.Предполагам , че хич няма да ти е приятно ако някой заспал ти мине през щеката .....Това бе едно от нещата , които ни накараха към тази стъпка .
За радост обаче тази година се вслушаха в молбата ни и ограничиха достъпа на хора по алеите ,е да ама пък имаше възражения от граждани защо е забранен - пълна угодия няма ...

Въпреки ,че искаме нашите състезания да са по различни по никакъв начин не се дистанцираме от останалите състезания като цяло.Нека пакета от състезания ,които се провеждат ежегодно в страната да допринесе за по добрата подготовка на съществуващите състезателите и насърчаването на нови .Всеки един състезател е тръгнал от по ниско ниво за да достигне това ,което е в момента -в нашите състезания искаме да съберем и доказалите се и прохождащите .Факта , че с всяка изминала година хората идват все по добре и по добре оборудвани ме радва и мисля ,че все пак допринасяме и ние макар и малко за развитието на спортния риболов. Това е моето виждане спортния риболов в БГ. да върви напред....
alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Re: Риболовно състезание naRiba.com ГРЕБЕН КАНАЛ - 12.09.201

Мнение от alankulu1987 »

кирил великий написа:Значи на мача си имал по-голям успех, ако стръвта и на мача ти е била царевица, то резултата е интересен? А толупчето на какво ти удари, колега. Нещо тапа с пружина със захранка или...
Толупа удари в началото още на мача със стръв парче торен с бял, като предварително подхраних с 3 портокала и куката беше в устата :) Ице, нищо лично майна, но и аз лично съм те виждал на състезание да си прибираш толупчета ;) Не се заяждам, но си е така и няма смисъл да наливаш, че било месарщина. На свободния риболов ловят тези, които знаят как. Останалите си чоплят носа. Станах свидетел как 10 души до мен си отидоха още в 11:00 без риба.
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Риболовно състезание naRiba.com ГРЕБЕН КАНАЛ - 12.09.201

Мнение от кирил великий »

alankulu1987 написа: Толупа удари в началото още на мача със стръв парче торен с бял, като предварително подхраних с 3 портокала и куката беше в устата...
:smt023
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Риболовно състезание naRiba.com ГРЕБЕН КАНАЛ - 12.09.201

Мнение от butnik »

alankulu1987 написа:
кирил великий написа:Значи на мача си имал по-голям успех, ако стръвта и на мача ти е била царевица, то резултата е интересен? А толупчето на какво ти удари, колега. Нещо тапа с пружина със захранка или...
Толупа удари в началото още на мача със стръв парче торен с бял, като предварително подхраних с 3 портокала и куката беше в устата :) Ице, нищо лично майна, но и аз лично съм те виждал на състезание да си прибираш толупчета ;) Не се заяждам, но си е така и няма смисъл да наливаш, че било месарщина. На свободния риболов ловят тези, които знаят как. Останалите си чоплят носа. Станах свидетел как 10 души до мен си отидоха още в 11:00 без риба.
:lol: :lol: :lol: Ей,нямам нито ЕДИН изваден толуп на базата не само на състезания ясен ли съм.Кога си ме видял бе ....тук намалям,че много ви става и ще има наказания.Бахти и смешниците,малиййййййй.
Как ти е ударило викаш,ейййй тия ги разправяй на старата ми шапка,остава да кажеш,че ти е взел куката в устата.Да кача ли малко снимки от Фейса с толупи "взели" на червен и магданоз.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
panddov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 7:55 pm
Местоположение: гр.Плевен

Re: Риболовно състезание naRiba.com ГРЕБЕН КАНАЛ - 12.09.201

Мнение от panddov »

За пръв път участвам на такова състезание и съм много доволен и впечатлен от обстановката,организацията и надпреварата между състезателите!Бях в най -силния сектор 3тия, между втория и през място до първия в сектора.....Какво да кажа ,беше удоволствие да наблюдавам хора,който знаят и могат да ловят риба..Така ,че колкото повече професионалисти участват ,толкова повече неща можеш да научиш и видиш от тях.За себе си какво да кажа...провал при мача,час и нещо загубено,добре че ми светна и взех болонезата за да хвана някоя и друга риба..В крайна сметка 18 от 41 в сектора и 52 в крайното класиране.За скромните ми възможности доста добре! :D Беше ми много гот и се забавлявах истински!Не усетих кога мина времето и всичко свърши.... :(Поздравления за организаторите!Догодина пак!
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболовно състезание naRiba.com ГРЕБЕН КАНАЛ - 12.09.201

Мнение от miro253 »

panddov написа:За пръв път участвам на такова състезание и съм много доволен и впечатлен от обстановката,организацията и надпреварата между състезателите!Бях в най -силния сектор 3тия, между втория и през място до първия в сектора.....Какво да кажа ,беше удоволствие да наблюдавам хора,който знаят и могат да ловят риба..Така ,че колкото повече професионалисти участват ,толкова повече неща можеш да научиш и видиш от тях.За себе си какво да кажа...провал при мача,час и нещо загубено,добре че ми светна и взех болонезата за да хвана някоя и друга риба..В крайна сметка 18 от 41 в сектора и 52 в крайното класиране.За скромните ми възможности доста добре! :D Беше ми много гот и се забавлявах истински!Не усетих кога мина времето и всичко свърши.... :(Поздравления за организаторите!Догодина пак!
Ето това е нещото, което би трябвало за усети всеки, участвал в състезанието. Останалото са дребни подробности, а щом има такива хора значи, че организаторите са постигнали целта си.
alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Re: Риболовно състезание naRiba.com ГРЕБЕН КАНАЛ - 12.09.201

Мнение от alankulu1987 »

butnik написа:
alankulu1987 написа:
кирил великий написа:Значи на мача си имал по-голям успех, ако стръвта и на мача ти е била царевица, то резултата е интересен? А толупчето на какво ти удари, колега. Нещо тапа с пружина със захранка или...
Толупа удари в началото още на мача със стръв парче торен с бял, като предварително подхраних с 3 портокала и куката беше в устата :) Ице, нищо лично майна, но и аз лично съм те виждал на състезание да си прибираш толупчета ;) Не се заяждам, но си е така и няма смисъл да наливаш, че било месарщина. На свободния риболов ловят тези, които знаят как. Останалите си чоплят носа. Станах свидетел как 10 души до мен си отидоха още в 11:00 без риба.
:lol: :lol: :lol: Ей,нямам нито ЕДИН изваден толуп на базата не само на състезания ясен ли съм.Кога си ме видял бе ....тук намалям,че много ви става и ще има наказания.Бахти и смешниците,малиййййййй.
Как ти е ударило викаш,ейййй тия ги разправяй на старата ми шапка,остава да кажеш,че ти е взел куката в устата.Да кача ли малко снимки от Фейса с толупи "взели" на червен и магданоз.
Що така подпали бе Ице ? :) Виждал съм те как прибираш риба и ми е ставало смешно много ! И да не са били толупи, друга риба е била. Има и други хора, които са те виждали и кажи, като мъж " да и аз съм взимал". Няма нищо по мъжко да си признаеш. А относно моя толуп, да куката му беше на горната устна, което е ясно, че си е чист късме. Просто рибата е филтрирала пред стръвта и неволно я е засмукала.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Риболовно състезание naRiba.com ГРЕБЕН КАНАЛ - 12.09.201

Мнение от butnik »

Нямам думи,а и нерви да се разправям с комплексари.Интересно ми е след кантара как съм си искал рибата обратно,не знам само за какво и пред кой се обяснявам.Аз ще застана като мъж ,ама да не се изпуснеш само.И други хора са ме видели,офффффффф.тая академия ви направи тотално безмозъчни.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Re: Риболовно състезание naRiba.com ГРЕБЕН КАНАЛ - 12.09.201

Мнение от alankulu1987 »

Човек без вина, няма да се пали така Ице ;) Няма смисъл да обяснявам на хората как си си прибирал риба. Те много хора знаят как си го правил ? Просто не говори така все едно си света вода не напита! И какво ме заплашваш ? Аз да те заплашвам с нещо, че не мога да се сетя. Аз комплекси нямам за разлика от теб, щото се държиш, като някво шефче от преди още без да съм те провокирал с нещо и загуби уважението ми, което имах към теб поради ред причини. Не че има значение де. То на земята трябва да има и кофти хора все пак ;)
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Риболовно състезание naRiba.com ГРЕБЕН КАНАЛ - 12.09.201

Мнение от Венелин Радушев »

Всеки в България е задържал улов, бога ми ....прибрал съм толкова риба като дете и юноша, не сме смогвали да я изядем, раздавал съм на роднини и комшии. Такива бяха времената, нямаше леснодостъпна информация като сега, дори рибарските вестници бяха наполовина пълни с готварски рецепти, не бяхме видели друго, нямаше кой да ни отвори очите. В един момент четеш статия за риболова в Англия, Франция и виждаш отношението им към рибите и риболова въобще. Реших, че искам и тук да е така, и макар да мога да направя твърде малко за да променя нещата, това което мога да направя е - поне да не вредя. Да седим и да чакаме държавата - един доказано лош стопанин, да промени нещата и България отново да се превърне в един балкански риболовен рай - несвършващо месарско клане, където ще си влачим както винаги, но държавата ще зарибява нон-стоп и ще си има още за влачене.
Само шест години, откакто връщам 100% от улова си, чувствам риболова по съвсем друг начин, не съм обременен с търсене на големи улови, има моменти в които например се лови най-добре с петица директен, но на мен ми се лови с мач и грам не ми пука, че с директният ще хвана десет пъти повече.
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
vadimski
фен клуб-скобар
Мнения: 69
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 5:49 pm
Местоположение: Плевен

Re: Риболовно състезание naRiba.com ГРЕБЕН КАНАЛ - 12.09.201

Мнение от vadimski »

Венелин Радушев написа:Всеки в България е задържал улов, бога ми ....прибрал съм толкова риба като дете и юноша, не сме смогвали да я изядем, раздавал съм на роднини и комшии. Такива бяха времената, нямаше леснодостъпна информация като сега, дори рибарските вестници бяха наполовина пълни с готварски рецепти, не бяхме видели друго, нямаше кой да ни отвори очите. В един момент четеш статия за риболова в Англия, Франция и виждаш отношението им към рибите и риболова въобще. Реших, че искам и тук да е така, и макар да мога да направя твърде малко за да променя нещата, това което мога да направя е - поне да не вредя. Да седим и да чакаме държавата - един доказано лош стопанин, да промени нещата и България отново да се превърне в един балкански риболовен рай - несвършващо месарско клане, където ще си влачим както винаги, но държавата ще зарибява нон-стоп и ще си има още за влачене.
Само шест години, откакто връщам 100% от улова си, чувствам риболова по съвсем друг начин, не съм обременен с търсене на големи улови, има моменти в които например се лови най-добре с петица директен, но на мен ми се лови с мач и грам не ми пука, че с директният ще хвана десет пъти повече.
Колега,все едно си ми прочел мислите.Напълно споделям написаното,с малката разлика,че винаги искам да хващам много риба,нищо че после ще я върна във водата.Даже много пъти дори не разпъвам живарник,и много ми е весело като гледам реакцията на рибарите наоколо,когато хвана риба,кепвам я,откачвам куката и с кепа обратно в реката.Хората все още не разбират,че рибната популация не е неизчерпаема.Като цяло не съм против да се взема риба когато е с мярка.
Не сме наследили земята от дедите си,а сме я взели на заем от децата си.От нас зависи в какво състояние ще им я върнем!
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболовно състезание naRiba.com ГРЕБЕН КАНАЛ - 12.09.201

Мнение от miro253 »

Колеги, ще пратим темата в канала така, но няма да е гребния :D .
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и Първенства”