Риболовно състезание naRiba.com ГРЕБЕН КАНАЛ - 12.09.2015

Информация отностно предстоящите състезания и първенства, както и резултатите от тях.

Модератори: Павел Иванов, Кърцата

Публикувай отговор
Аватар
popitto1111
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Юни 18, 2015 1:05 pm

Re: Риболовно състезание naRiba.com ГРЕБЕН КАНАЛ - 12.09.201

Мнение от popitto1111 »

dimmitov написа:Колкото повече се различават правилата от тези на федерацията ,токова повече хора ще са недоволни.Защото в крайна сметка виждаш какви хора участват.Ако миналата година съотношението между аматьори и ПРО (състезатели) беше 50/50 , то тази ми се струваше че беше 80/20 а дори може да е било и 90/10 в полза на Про състезателите! Приличаше ли ви тазгодишното състезание на аматьорско? Аз поне за тази година не се сещам за по силно състезание от това с изключение на републиканското.И ако не беше съвпаднало със световното щеше да е още по силно.Така че на тези състеазния участват основно ПРО състезатели и едва ли ще приемат радушно едно предложение за 6 часово състезание.
Колега ...стига с тия негативизми бе.. радвай се че все пак има и ПРО от които и ние да научим нещо !!! ПОХВАЛНО Е че беше със сина си !!! Така е правилно !!! Децата отрано да изпитат тръпката на това удоволствие, но и от рано да "откраднат" някой тайна от по- големите. НЕ Е СРАМНО ДА СЕ УЧИМ - СРАМНО Е ДА НЕ ЗНАЕМ :fishing1:
Аватар
PlamenCZE
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Юни 18, 2015 12:26 pm

Re: Риболовно състезание naRiba.com ГРЕБЕН КАНАЛ - 12.09.201

Мнение от PlamenCZE »

dimmitov написа:
PlamenCZE написа:
Ако ми кажеш какво е ПРО състезател за теб може и да ти разбера мнението/коментара. Като се има в предвид че нито един от състезателите НЕ Е ПРО!
Ако правелно сте разбрали- ПРО идва от английският език PRO-PROFESIONAL. Сред нашите драги състезатели ПРО НЯМА! Има хора които разбират от риболов но това не ги прави ПРО. Разбирасе всеки има различна представа. Но това че се класирал на две или повече състезания не го прави ПРО. Нищо лично към никой.

П.П колкото повече ПРО състезатели толкова по добре.

Поздрави
Ще ти обясня веднага какво е за мен Про състезател след като ти ми отговориш какво е теб аматьор? Според теб риболовец с оборудване за 5-6 и повече хиляди лева, който участва в републиканското първенство и всяка седмица участва в други частни турнири как се нарича ? Аматьор ли? Безсмислено е да спорим , много добре знаета кой е Про и кой е аматьор. Изобщо не ме интересува от къде идва думата Про и дали състезателите Про си изкарват прехраната от състезания.Може да тълкувате нещата както си искате, но работата е ясна.Всеки знае на кои състезатели казваме ПРО и защо. Убедихме се и на 12.09 в неделя.Видя се кои ,колко могат и колко на сериозно се взима всичко. Също така е вярно и че никой от тях нама да напише нищо тук.Тук само ние си чешем езиците.
Колега в нещо си прав но не съди хората по това кой за какви пари има обурудване. Имаше и такива като мен пристигнали на състезанието само за да уважат празника и да се видят с приятели и познати. Какво по добре от това да се срещнеш с приятели На Риба. Състезанието бе аматьорско и повечето от нас не са дошли да показват кой колко може.

Прав си че само си чешеме язиците ами хайде наздраве и наслука на

20.Х.2015 пак съм на канала да се доказвам :drinkers: :drinkers: :drinkers:

П.п за мен аматьора е човек който малко или много разбира от нещо.
GooD luck ~ HaVe FuN
remarketo
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 2:03 pm
Местоположение: Перущица-Асеновград

Re: Риболовно състезание naRiba.com ГРЕБЕН КАНАЛ - 12.09.201

Мнение от remarketo »

Кой как ловил?
Така. Като за сефте на състезание се бях опитал да покрия колкото се може повече алтернативи. Бях се приготвил с 5 килограма захранка,доста торен,кило бял,две консерви царевица и глина.
Груууууба грешка. :axe: :axe:
Казвам всичко това,с цел да покажа колко съм грешал. Риболова си беше на късо. Нямаше нужда от толкоз много анджаклами :D . Рибите не се влияеха от захранка.
В първия час извадих една каракуда. Викам си ей ся ги почнах. Почнах ги нъцки. Гледам колегата до мен вади дребосък в ритъм. Викам да разпарчатосам седмака, ама сърце юнашко не трай. Аз съм тука за първото място,ши праа фурор. Никъв дребосък,само едро. Да ама не. Артисах си с тая каракуда и няколко кефалчета.
91 място в крайното и 31 в сектора( от 40 човека).
Изкарах си супер готино. На края на състезанието разпитах колегата до мен,как е ловял. На дълго и на широко ми обясни кое,защо и как.
Ако пиеш ром в 10 сутринта, това не те прави алкохолик, а пират!
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Риболовно състезание naRiba.com ГРЕБЕН КАНАЛ - 12.09.201

Мнение от naskobo »

Да уточним понятията? : :P
Последно промяна от naskobo на Вто Сеп 15, 2015 8:03 pm, променено общо 1 път.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Риболовно състезание naRiba.com ГРЕБЕН КАНАЛ - 12.09.201

Мнение от emo vasilev »

Сега , когато вече страстите се успокоиха да взема да кажа и аз две думи .....

Първо искам да благодаря на всички , които въпреки проливния дъжд вечерта и кофти прогноза за сутринта не се поколебаха и дойдоха на състезанието - Благодарим Ви !

За самото състезание - въпреки че , всеки един детайл се обмисля по няколко пъти , то винаги може да се получи фал ,който да рефлектира върху целия облик на състезанието .
Първото нещо - http://www.naRiba.com" rel="follow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="follow" rel="follow" rel="follow организира състезание веднъж годишно - при по чести състезания предполагам че грешките ще се сведат до 0, но нямаме тази възможност.
Второ - най лесно е да копираш едно " профи " състезание , всичко е изгладено до последния детайл , няма какво да мислиш , няма за какво да се притесняваш, има и кого да питаш .
На края на състезанието при нас дойде Боян Шушлин - човек , който много уважавам за това че знае кога и какво да каже .Та той ни разясни схемата за провежданите състезания в Англия и бе прав от неговата гледна точка , ние обаче винаги сме искали правилата да са по прости и различни от '' английските '' състезания .Винаги сме искали тази надпревара да е в приятелски дух , а не на живот и смърт - мисля , че е крайно време хората да разберат формата на състезанието и да преценят участието си .

Факта обаче , че миналата година имахме 172 , тази 121 участника ме кара да си мисля че не е толкова зле положението .За статистиката - миналогодишното ''профи'' Майстор на годината има 100 участника , другото още по ''профи'' за купата на БФРС секция „Плувка” има 80 участника.....

За гафа с колегата , който е ловил с щека - щеките бяха забранени , директните бяха до 7 м.
Съдя не е отчел нарушението , което е проблем . Питането ми е към състезатели с номера - 39 и 41 във втори сектор - Мариан Георгиев и Иван Пехливански - МОМЧЕТА ,СЛЕД КАТО ВИДЯХТЕ НАРУШЕНИЕТО ЗАЩО не уведомихте съдя или пък да потърсите контакт с нас ?
Защо в продължение на цялото състезание сте стояли безучастни към това нарушение , което ви касае лично ?
Защо след като напуснахте сектора и дойдохте на финала не направихте възражение -имахте доста време до награждаването?
Цялата тази история и победата остава на съвестта на Иван Лилов , който естествено има право да се изкаже по случая - дали е нарушил правилата , или не .

Като изключим това и грешката при пресмятането си мисля че се получи един хубав празник на стари приятелства и нови запознанства .Всички без изключение (даже и mb4life )сте достойни за уважение , защото отделихте време и средства за да ни уважите и да участвате в това състезание .Естествено има критики и зная , че някой неща трудно се преглъщат (изпитал съм го лично на състезания ), но нека това да остане в малката история с лошите спомени и да гледаме напред .Да мислим как да се съберем на следващото събитие и то да протече в духа на приятелството , добрия тон и шегите и да елиминираме лошите моменти до 0.

Още веднъж - Благодарим Ви за участието и молим да ни извините за грешките !
Аватар
dimmitov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 473
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2012 4:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Риболовно състезание naRiba.com ГРЕБЕН КАНАЛ - 12.09.201

Мнение от dimmitov »

Колеги, не ме рaзбирaйте погрешно,изобщо не съм негaтивно нaстроен,дори нaпротив.Познaвaм много от момчетaтa които нaричaме Про състезaтели и нямaм нищо против тях , увaжaвaм ги и се учa от тях доколкото могa.Лично aз смятaм че aко те не учaствaт, състезaниятa просто нямa дa имaт смисъл. A инвестирaните пaри,тaктиките и познaниятa сa неизменнa чaст от състезaниятa във всеки спорт, включително и в риболовa.
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ИЗЛОВИ ВСИЧКАТА РИБА С ВЪДИЦА
Изображение
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Риболовно състезание naRiba.com ГРЕБЕН КАНАЛ - 12.09.201

Мнение от lusienn »

Емо-пусни един репортаж-няма да навреди на темата-аз не съм присъствал,но и с други колеги на форума е така.

Нали се снима и с го про - камера-по такива събития.

Ако сте поканили телевизия-е едно-но тука ни касае-тия които пишат,тоест ние сме форума-и

ние искаме да знаем-как е било от наша гледна точка.

Аз като присъствам някъде-споделям-така се прави форум на приятели.

Иначе едни и същи да споделяме-на готово-то не е интересно,колкото повече толкова повече.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Риболовно състезание naRiba.com ГРЕБЕН КАНАЛ - 12.09.201

Мнение от emo vasilev »

Люска , снимки не сме правили - ако има някой нека ги качи .Иначе БНТ и Хоби снимаха , с дрона също има клипове - надявам се да бъдат обработени и качени както миналата година .
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Риболовно състезание naRiba.com ГРЕБЕН КАНАЛ - 12.09.201

Мнение от lusienn »

Е то аз като ходя-на Искъра или на морето-не викам БНТ или Хоби :?:

Форума се прави за Нас и от Нас :D
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
PlamenCZE
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Юни 18, 2015 12:26 pm

Re: Риболовно състезание naRiba.com ГРЕБЕН КАНАЛ - 12.09.201

Мнение от PlamenCZE »

dimmitov написа:Колеги, не ме рaзбирaйте погрешно,изобщо не съм негaтивно нaстроен,дори нaпротив.Познaвaм много от момчетaтa които нaричaме Про състезaтели и нямaм нищо против тях , увaжaвaм ги и се учa от тях доколкото могa.Лично aз смятaм че aко те не учaствaт, състезaниятa просто нямa дa имaт смисъл. A инвестирaните пaри,тaктиките и познaниятa сa неизменнa чaст от състезaниятa във всеки спорт, включително и в риболовa.

Съгласен съм с теб. Биг лайк!
GooD luck ~ HaVe FuN
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболовно състезание naRiba.com ГРЕБЕН КАНАЛ - 12.09.201

Мнение от Garbolino »

Предложение за следващото състезание на канала - ако повечето хора не са ОК с опцията за двудневно състезание - предлагам при организирането на еднодневно състезание, в преходните два дни да се захранят местата служебно.

Ето бакалската сметка за това при 150 участника (съботата няма да е работна, а и опцията със захранването ще привлече повече хора):
- Служебно захранване, ден 1 * 150 места * 3 кг./място * 0.5 лв./кг шрот/фураж/пелети = 225 лв.
- Служебно захранване, ден 2 * 150 места * 3 кг./място * 0.5 лв./кг шрот/фураж/пелети = 225 лв.
- Наем на лодка и хонорар за човека, който ще захрани, ден 1 - 100 лв.
- Наем на лодка и хонорар за човека, който ще захрани, ден 2 - 100 лв.
- Разходи за транспорт, ден 1 - 50 лв.
- Разходи за транспорт, ден 2 - 50 лв.
- Общо разходи: 750 лв.
- Разпределение на тези разходи от 750 лв. за предварително захранване при 150 човека - 5 лв./човек

Или казано накратко, ако организаторите се нагърбят и с това, и всеки е съгласен да отдели по 5 лв. екстра към таксата за участие, може (има добра вероятност) да се получи състезание със значително по-големи улови и съответно много повече положителни емоции!
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболовно състезание naRiba.com ГРЕБЕН КАНАЛ - 12.09.201

Мнение от Garbolino »

Другото ми предложение е тегленето на местата да бъде изтеглено предварително.

Има опции за онлайн видео предаване на живо на служебното теглене на жребий, може да се сформира комисия, да се проведе тегленето на място, където мога да дойдат желаещи да наблюдават и т.н.

Така, когато се знаят предварително местата, вкарването на автомобилите може да се изтегли максимално рано (например от 8:00 до 8:30), съответно организаторите ще осигурят по едно безплатно кафе за времето от 8:30 до 9:30 - откриване плюс време хората да си поговорят, да се видят, да споделят тактики и т.н. След това от 9:30 до 11:00 е разпъването на такъми, бъркане на захранки и т.н. Така за разлика от сегашната организация, където от 9:30 до около 9:50 се влиза с автомобили, а старта е от 11:00 (има приблизително 1 час и 10 мин. отстояние от големия шум), ще имаме вариант с влизане с автомобили не по-късно от 8:30 и съответно времето за успокояване на обстановката ще е повече - 2 часа и 30 мин.- а това може би ще увеличи шансовете рибите да са се поуспокоили и да идват към секторите по-смело.
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Риболовно състезание naRiba.com ГРЕБЕН КАНАЛ - 12.09.201

Мнение от Венелин Радушев »

Garbolino написа:Другото ми предложение е тегленето на местата да бъде изтеглено предварително.
Предпоставка е за караници и измами, дали някой няма да се засили да си храни мястото по отрано в ноща преди състезанието, дори само оставянето на вратичка - нещо да бъде нагласено ще дискредитира инициативата. Ако само се раздадат пликове с изтеглените сектори набързо, пак ще тръгне приказка....
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
divas
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Юли 26, 2011 10:01 am

Re: Риболовно състезание naRiba.com ГРЕБЕН КАНАЛ - 12.09.201

Мнение от divas »

Колеги,
това конкретно състезание се печелеше с 2бр. къси въдици и 1,5 кг. бели.
Не беше въобще до оборудване, а до ориентация и опит.
Най-бързо се трупа опит с ходене по състезания, на които ходят по-опитни състезатели.
Изводите си ги направете сами.......
п.п. двудневно предварително захранване гарантирано ще докара рибата в секторите и първите ще са с по над 10кг. каракуди , шарани и амури..........идеята е добра!
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Риболовно състезание naRiba.com ГРЕБЕН КАНАЛ - 12.09.201

Мнение от butnik »

divas написа:Колеги,
това конкретно състезание се печелеше с 2бр. къси въдици и 1,5 кг. бели.
Не беше въобще до оборудване, а до ориентация и опит.
Най-бързо се трупа опит с ходене по състезания, на които ходят по-опитни състезатели.
Изводите си ги направете сами.......
п.п. двудневно предварително захранване гарантирано ще докара рибата в секторите и първите ще са с по над 10кг. каракуди , шарани и амури..........идеята е добра!
Дали е било за късо всеки преценя според сектора в който е бил,при мен рибите си ги строих между въжетата и брега и си ги думках на мач.Кефалите бяха значително по-"едри" от късата дистанция.Да,белия трябваше да е поне кило,грешка,която разбрах след 3-тия час,когато разумът надделя над упорството да търся митичните каракуди,заради които се бях подготвил доста добре.Нямам закачен толуп,което означава,че храната ми е била правилна.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и Първенства”