Световно първенство по риболов на плувка, Словения, Радече

Информация отностно предстоящите състезания и първенства, както и резултатите от тях.

Модератори: Павел Иванов, Кърцата

Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Световно първенство по риболов на плувка, Словения, Раде

Мнение от Венелин Радушев »

миро мачтийм написа:
naskobo написа:условията не са типични за БГ(за жалост)
:lol: :lol: :lol: Така е, България е пустинна страна и няма никви реки.
А Дунав маи беше връх в Ст. планина. :oops:
Аз не знам що годе равностойно място по реката, достатъчно голямо да събере републиканското, за риби да не говорим. Принципно не е невъзмжно да се направи хубаво и равностойно състезание на реката............. веднъж на 5-7 години, след преливане на реката, когато се напълни с всевъзможна дребна риба и се лови повсеместно. От 2010 не е преливала мисля....

Браво на нишите, повечето са млади и за първи път стъпват на световно, другият път ще се представят по-добре, след като прескочат психологическата бариера...
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Световно първенство по риболов на плувка, Словения, Раде

Мнение от naskobo »

миро мачтийм написа:
naskobo написа:условията не са типични за БГ(за жалост)
:lol: :lol: :lol: Така е, България е пустинна страна и няма никви реки.
А Дунав маи беше връх в Ст. планина. :oops:
Така се е случило, че съм ловил в цяла бивша Югославия и не мога да се сетя коя наша река доближава техните и по какво?
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Световно първенство по риболов на плувка, Словения, Раде

Мнение от butnik »

naskobo написа:
миро мачтийм написа:
naskobo написа:условията не са типични за БГ(за жалост)
:lol: :lol: :lol: Така е, България е пустинна страна и няма никви реки.
А Дунав маи беше връх в Ст. планина. :oops:
Така се е случило, че съм ловил в цяла бивша Югославия и не мога да се сетя коя наша река доближава техните и по какво?
Да не говорим за Испания,Италия,Франция ,където....при нас е мъка,нито реките ни имат условия,нито рибите са ни риби.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
миро мачтийм
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Яну 08, 2010 5:18 pm
Местоположение: Русе

Re: Световно първенство по риболов на плувка, Словения, Раде

Мнение от миро мачтийм »

Венелин Радушев написа:Аз не знам
Вярно, не знаеш.
Състезания на Дунав не се правят защото датите се определят предварително и не може да се предвиди нивото. Въпреки това в Русе преди време имаше кръг от републиканско, тогава се събраха 19 отбора и първите в сектор излязоха с по 10 - 14 кг. и то за 3 часа. В правилника на фипс не пише че брега трябва задължително да е равен и всички да са на едно място. На доста от световни, клубни и др. състезания, секторите са разделени с километри или на отсрещни брегове, а имаше и световно със сектори но по 30 км.
И освен това не ставаше въпрос за условия за състезание а за подобни условия на риболов, а такива места по Дунав бол-почти навсякъде. Мога да ти посоча и в Силистра и Тутракан. А за безрибието, такова няма що се отнася до плевелна дунавска разна. Дребна риба дава целогодишно, само местата и риболова са различни. В момента Дунава дава доста, правят се 5-10 кг на добро място и с добра подготовка.
butnik написа:.при нас е мъка,нито реките ни имат условия,нито рибите са ни риби.
Така е щото и поповите лъжички се правят на консерви. Реки като Янтра, Вит, Лом, Огоста и най вече Искър ако не се захранват от Дунав с тоновете скобар и муронаж, едва ли ще остане някакъв риболов.
naskobo написа: не мога да се сетя коя наша река доближава техните и по какво?
В бивша Югославия може да си ловил навсякъде(едва ли), но тук явно ходиш само по жабарници.
Между другото, колко щекарски риболова годишно или изобщо имате на Дунав (470 км. Български участък) или неговите притоци.
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Световно първенство по риболов на плувка, Словения, Раде

Мнение от Венелин Радушев »

миро мачтийм написа:
Венелин Радушев написа:Аз не знам
Вярно, не знаеш.
Състезания на Дунав не се правят защото датите се определят предварително и не може да се предвиди нивото. Въпреки това в Русе преди време имаше кръг от републиканско, тогава се събраха 19 отбора и първите в сектор излязоха с по 10 - 14 кг. и то за 3 часа.В правилника на фипс не пише че брега трябва задължително да е равен и всички да са на едно място. На доста от световни, клубни и др. състезания, секторите са разделени с километри или на отсрещни брегове, а имаше и световно със сектори но по 30 км.
И освен това не ставаше въпрос за условия за състезание а за подобни условия на риболов, а такива места по Дунав бол-почти навсякъде. Мога да ти посоча и в Силистра и Тутракан. А за безрибието, такова няма що се отнася до плевелна дунавска разна. Дребна риба дава целогодишно, само местата и риболова са различни. В момента Дунава дава доста, правят се 5-10 кг на добро място и с добра подготовка.
Първо да те помоля, успокой се, да запазим благоприличен тон.
Преди колко време? И какъв улов имаха третият в сектора, десетият?
И аз мога да ти кажа място с еднакво невъзможни условия за риболов, имаме си и тук, плитичко, равно и капо.
Първо плевелна риба .... пост комунистически глупости. Аз също съм израсъл на реката, макар и по-млад от теб, и знам, че риболов почти винаги има НЯКЪДЕ, ако съумееш да ми обясниш каква връзка има това с евнтуално състезание. Колко души ще събереш, там където ловиш в момента? Риба няма - ДОСТАТЪЧНО, за да събереш републиканското и състезанието да не се реши на 99% от жребий. Ако имаше ДОСТАТЪЧНО риби, тук да наредиш 100 души, ще има риболов, не че ще има голяма прилика с риболова на Сава примерно.....

Изображение

Аз също обичам реката, това обаче е тъжнате реалност, пък щом не знаем и не сме прави, опровергай ни. Организирайте 1-2 успешни турнира на реката, та да видим.
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Световно първенство по риболов на плувка, Словения, Раде

Мнение от chirusa_bg »

Ще стане, ама друг път.
Нашият Дунав няма нищо общо, освен това, че е река. Е разбира се, може да се разпределят състезателите по опашките на островите в нашите 470км от реката.

Най-близките подобни места са в Гърция, но там рибите са разпределени много еднотипно по видове. Ловиш или морунаж и каракуда или мрени, скобари, клен и морунаж.

Ако говорите обаче за Дунав в Унгария или Сърбия, тогава е напълно възможно. Живот и здраве тази есен ще ви зарадвам с някой и друг репортаж от тези места.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Световно първенство по риболов на плувка, Словения, Раде

Мнение от chirusa_bg »

Ето още малко снимки и клипчета от световното.

https://www.facebook.com/DrennanInternational?fref=ts" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
миро мачтийм
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Яну 08, 2010 5:18 pm
Местоположение: Русе

Re: Световно първенство по риболов на плувка, Словения, Раде

Мнение от миро мачтийм »

Пак за състезания говорите, а ставаше въпрос за сходни условия на риболов. По Дунав има стотици места където могат да се съберат 5-6 души(един отбор) и да се лови(тренира) в сходни условия като на р.Сава, с бавно течение, силно или без течение, дълбочини от 4-5м. и абсолутно същите риби. Все пак Сава е приток на Дунав.
Много ми е интересно как хора от София или Пловдив спорят за "киселото грозде" по Дунав, като ако изобщо са стъпвали на тази река то ще да е 1-2 пъти годишно. Все едно аз да ида на яз.Искър на първото място което видя, и естествено съм капо, и да споря после че язовира не става и няма никва риба.
Други пък спорят за състезания на които не са присъствали, дори не са и чювали, едва ли не като че ли са били съдии и са теглили и записвали улова на 3-ти, 10-ти и т.н.
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Световно първенство по риболов на плувка, Словения, Раде

Мнение от Венелин Радушев »

миро мачтийм написа:Пак за състезания говорите, а ставаше въпрос за сходни условия на риболов. По Дунав има стотици места където могат да се съберат 5-6 души(един отбор) и да се лови(тренира) в сходни условия като на р.Сава, с бавно течение, силно или без течение, дълбочини от 4-5м. и абсолутно същите риби. Все пак Сава е приток на Дунав.
Много ми е интересно как хора от София или Пловдив спорят за "киселото грозде" по Дунав, като ако изобщо са стъпвали на тази река то ще да е 1-2 пъти годишно. Все едно аз да ида на яз.Искър на първото място което видя, и естествено съм капо, и да споря после че язовира не става и няма никва риба.
Други пък спорят за състезания на които не са присъствали, дори не са и чювали, едва ли не като че ли са били съдии и са теглили и записвали улова на 3-ти, 10-ти и т.н.
Мда, явно сме говорили за съвсем различни неща от самото начало, при така поставен въпрос - да, ПРАВ СИ!
Още веднъж ще откажа да ти вляза в тона и съвсем кротко ще поясня, че попитах - какъв улов са записвали трети и десети в сектора /съвсем близко до ума - с въпроса си не претендирам да съм присъствал, а напротив/.
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и Първенства”