Въпроси за организацията на ново състезание.

Информация отностно предстоящите състезания и първенства, както и резултатите от тях.

Модератори: Павел Иванов, Кърцата

Публикувай отговор
Аватар
pac_master_boy
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Юли 18, 2013 2:17 pm
Местоположение: София

Въпроси за организацията на ново състезание.

Мнение от pac_master_boy »

Здравейте колеги,

Имам огромното желание да организирам любителски турнир между колеги и даже смятам да го направя. :)
Поразчетох се из форума и частта относно правилата ми е ясна. Тази информация мога да я взема от вече минали състезания, което не ме затруднява. Ще преценя, кои са най-удачните условия за аматьорски турнир и ще се оформи добър и стегнат регламент. Проблемът е, че не знам от къде да започна със самата организация.
Молбата ми е ако има колеги, които вече са минали по този път, да ми кажат с няколко изречения стъпките, през които се минава. А именно от къде да започна: да уговоря водоем с арендатор, дата, участници и т.н. Кое се прави първо, кое последно и изобщо каква е последователността на организация.

Ще е малко състезание за 10-ина участници, планира се да е в периода май-юни.

Благодаря предварително на отзовалите се и ви пожелавам много слука през 2016!
Изображение Изображение
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Въпроси за организацията на ново състезание.

Мнение от Павел Иванов »

Ако го правиш на арендован водоем естествено , че първо трябва да се договориш със самият арендатор за кога и евентуален брой участници , та да можеш да определиш такса за участие . За свободен водоем трябва за същото , дати , брой участници , да уведомиш ИАРА с официално писмо заведено в деловодството със съответният входящ номер . Ако гьола е общински или на "Напоителни системи" трябва и тях да уведомиш освен ИАРА и да получиш съответното разрешение за провеждане . Оттам натам си определяш регламент , евентуални награди , оформяш събитието като цяло и го публикуваш във форума с цел набиране на участници .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Въпроси за организацията на ново състезание.

Мнение от isavkov »

Ще ти кажа как аз бих го организирал. Не че съм правил такова преди, но в работата ми се занимавам и с мениджмънт на екип, та едва ли е по различно.

Преди всичко - бих го направил на платен водоем. Виждам че си от София, Богров е едно добро начало, но пък е малко малък, особено ако искаш да събереш повечко хора. Нещо като яз. Арбовия може би е по-добър избор, въпреки че не е в Сф.
След това говориш със собственика, обясняваш каква е концепцията на състезанието и колко хора ще участват, дали ще е само на плувка, на дъно, на фидер... За мен лично повече от 15-20 човека няма смисъл да е. От тук следва да уговориш добри условия със собственика. Повечето са - 5/10лв на пръчка, но повечето участници ще искат да ловят с повече от една пръчка. Представям си го 50/60лв за участие, като можеш да ползваш до 3 пръчки. Това както и да го погледнеш ти е 30лв за 3те пръчки + 20лв за допълнителните разходи дето ти ще имаш. Така ще можеш да осигуриш някакви екстри за участниците. Самият собственик ще ти каже кога като дата е най-добре да се проведе събитието.
Стъпка 3 - събираш хора. Правиш си евент (facebook е добро място), може да се направи и страница в която да събираш участниците. Идеята е да привлечеш внимание и да събереш всичката нужна информация - билети, правила, участници, място и т.н. на едно място, така че хората да знаят къде да търсят.

Всичко това обаче трябва да го направиш поне 2 месеца преди самото състезание. Един месец за организация и един месец за тръбене сред колегите и събиране на хора.
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Re: Въпроси за организацията на ново състезание.

Мнение от fixxer »

Съвсем набързо:
Набелязваш си мястото
Ако е арендован се договаряш с арендатора/този който го стопанисва
Ако се стопанисва от държавата се договаряш със съответния кмет на община, като уведомяваш и ИАРА
Определяш регламента. Такси за участие(ако не си решил да правиш рекламно състезание без вход)
Би било МНОГО добре (за теб) да се придържаш максимално към общоприетите правила и начините на оценяване
Б.А. - Фейсбук е НАЙ-НЕПОДХОДЯЩОТО място за събиране на такава аудитория :)
Поръчаш купи/плакети/медали
На съоръжението, където ще бъде си организираш секторите, така че да са максимално удобни за разпознаване.
Удобството е важно и там, където ще си позициониран ти като организатор (маси, столове, техника и т.н.)
Много е важен подбора и обучението на съдиите ти, които ще следят състезанието и ще мерят улова на състезателите.
Ако всичко е изпълнено добре, то на самото състезание ще имаш два напрегнати момента, в които трябва много да се внимава. Единия е първоначалния жребий преди началото на състезанието, а другия е след края и калкулацията на резултатите.
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
Аватар
pac_master_boy
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Юли 18, 2013 2:17 pm
Местоположение: София

Re: Въпроси за организацията на ново състезание.

Мнение от pac_master_boy »

Колеги, благодаря за своевременната намеса и бързата реакция.
Донякъде грешката е моя в предоставянето на предварителната информация. Извинявам се за което.
Състезанието ще е между хора, които се познават, а именно колеги от една и съща фирма, следователно момента с разтръбяването и събирането на участници автоматично отпада. Един вид своеобразен тимбилдинг. Може да се каже, че ще е състезание от затворен тип, следователно няма да има външни участници. Дотук добре. Аз мисля, че след като имам списък със състезателите следващата стъпка ще е да си набележа място и това мисля да е платен водоем, т.к. там има най-голям шанс да се резервират места, които да участват в жребия. Разбира се след предварителна уговорка с арендатора, за да си ги подсигурим. Таксата за участие ще е в зависимост от договорката, но мисля да се ограничим до 2 въдици (което в повечето случаи автоматично ще фиксира "входа" на 20 лв.). Допълнителните разходи ще са за наградния фонд и купи (за първите 3 места). Естествено ще има "свидетелства" за участие за всички, но тях ще си ги изработя сам. Тук е тънкия момент, че разчитам да се отпуснат служебни средства (предвид че ще е организирано вътрешно между нас си) за наградния фонд, но в най-лошия случай, ако това не е постижимо, ще се наложи да събирам парите от участниците. Регламента ще заимствам от вече проведени състезания, като ще се придържам максимално към общоприетите правила и начините на оценяване. Това е в общи линии.
Моля ви за коментар/съвет по следните точки:
- Къде да се проведе мероприятието. Състезанието няма да е голямо, но ще има и "публика", която трябва да е ангажирана с нещо през времето. В София и района за такова място знам единствено Панчарево-платеното, така че всякакви идеи за водоем ще са ми от полза;
- стръв и захранки кой осигурява: организаторът или участниците (като ще има лимит в количествата и ще се забрани използването на захранки/стръв с преимущества пред други такива);

Това се сещам за момента, всякакви коментари са добре дошли.
Благодаря!
Изображение Изображение
Аватар
rado25
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 5:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Въпроси за организацията на ново състезание.

Мнение от rado25 »

Не съм специалист по състезания, но ми се струва, че ще е добре да споделиш и в какъв вид риболов искате да се състезавате. Не за друго ами според мен, вида риболов би определил водоема а и не малка част от правилата.
написа:Обърни си шапката с козирката назад. Шарана си мисли, че си тръгваш и започва да кълве.
Аватар
pac_master_boy
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Юли 18, 2013 2:17 pm
Местоположение: София

Re: Въпроси за организацията на ново състезание.

Мнение от pac_master_boy »

rado25 написа:Не съм специалист по състезания, но ми се струва, че ще е добре да споделиш и в какъв вид риболов искате да се състезавате. Не за друго ами според мен, вида риболов би определил водоема а и не малка част от правилата.
Плувка и дъно за мирни риби. :)
Изображение Изображение
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Въпроси за организацията на ново състезание.

Мнение от Павел Иванов »

Суходол или Мало Бучино ще са по-добър избор в случаят . Верно риба не е гаранция , че ще се хване кой знае колко , но на платеният Пънч 20лв. бюджет за участник с две въдици , на частно състезание , без медийно отразяване са си химера , особено ако се падне ден в който рибата я има и кълве :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Bentjudges
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Сеп 27, 2017 11:18 am

Въпроси за организацията на ново състезание

Мнение от Bentjudges »

че не съм посещавал форума от доста време, но все пак реших да попитам.
Бих желал да знам няма ли да има ново състезание. Спомянм си преди години имаше голям интерес и се беше получило доста добре.
Виждам, че вече и дуели няма, но може би има желаещи.
Ако не - здраве да е.
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и Първенства”