63-то Световно първенство по спортен риболов, Пловдив, България, 17-18.09.2016

Информация отностно предстоящите състезания и първенства, както и резултатите от тях.

Модератори: Павел Иванов, Кърцата

Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

63-то Световно първенство по спортен риболов, Пловдив, България, 17-18.09.2016

Мнение от Garbolino »

График:
12-16.09.2016 - тренировки
17-18.09.2016 - състезание

Състав на националния отбор:
1. Веселин Василев – Дренан
2. Заприн Манолов – Колмик
3. Огнян Райдовски – Колмик
4. Евгени Милев – При Майсторите
5. Калин Запрянов – Колмик
6. Симон Симонян – Янтра

Капитани:
1. Пламен Панталеев
2. Калин Митранов

Технически щаб:
1.Георги Прончев
2.Юлиян Йорданов
3.Камен Крайчев

С този отбор мисля, че имаме много добри шансове! Успех!

ПС1: Не знам за Вас, но аз ще се поразходя да погледам състезанието
ПС2: За надъхване - видео от последното състезание на канала:


ПС3: С пожелание шампионът на България Веселин Василев да повтори успеха си и на 17ти и 18ти
Изображение

По-долу ще намерите интервю с Веселин Василев, публикувано в bigfish.bg

Веселин Василев от „Дренан България” е новият национален шампион на България по спортен риболов. Той и останалите ни най-добри състезатели ще представят страната ни на световното първенство на 17 и 18 септември на гребния канал в Пловдив. Специално за всички участници в световното първенство 31-годишният Веселин разказва за техниките и тактиките в риболова на канала.

И трите кръга от националното първенство на България се проведоха на канала в Пловдив. Разкажете как мина риболовът?

Ловеше се предимно на мач, на дистанция около 30 метра. Според мен рибата може да се търси и на по-близко разстояние, но още по време на тренировките всички състезатели захранваха навътре и това наложи да се замята на по-голямо разстояние. Но може да се предвиди, че на световното първенство вероятно ще се лови и на щека, особено в крайните участъци на най-външните сектори.

Какви риби ловихте?

Каракуди, шарани и съвсем рядко амури. Шараните са между 600 и 700 грама, има и такива по 1.5 – 2 кг, както и трофейни екземпляри. Аз например улових шаран с тегло 4.5 кг, а риба над 5 кг ми изправи куката. Каракудите са между 100 и 300 грама, но кълват и такива между 500 и 700 грама. В канала има и амури, някои от тях до 10 кг, но при нас се уловиха само няколко, и то около килограм. На къса дистанция може да се хващат уклеи и слънчевки.

Как извадихте този шаран, който е и най-голямата риба в първенството?

Лових с влакно 0.14 и кука №14. Шаранът беше като истинско торпедо! Пет пъти развъртя аванс и тръгна навътре. Вадих го без да бързам около 10-15 минути. След като го извадих, бяха нужни около 20 минути, за да ми тръгне отново риболовът.

Какво друго може да кажете за спецификата в риболова на канала?

Има дни, в които излиза течение, което налага да се променя грамажът на плувките. Иначе ловим с влакна между 0.125 и 0.14, използваме куки от №12-18

Каква захранка употребявахте?

Всеки отбор ползва различна, ние играхме със „Сенсас”.

Равностойни ли са секторите?

Тези около моста са най-добри. В самите сектори обаче рибата се групира. Получава се така, че 4-5 състезатели имат пред себе си повече риба от останалите.

Какво очаквате от световното първенство?

Не се съмнявам, че то ще бъде отлично организирано от Българската федерация по риболовни спортове, Българския ловно-рибарски съюз и община Пловдив. В канала има достатъчно риба, за да се получи отлично състезание.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: 63-то Световно първенство по спортен риболов, Пловдив, България, 17-18.09.2016

Мнение от Garbolino »

Интервю със световния шампион от Пловдив 1989 Томи Пикеринг, публикувано от bigfish.bg

Изображение

Какво си спомняте от Световното първенство по спортен риболов в Пловдив през 1989 г., когато спечелихте световната титла?

Винаги ще помня това състезание, тъй като човек не става световен шампион всеки ден. Играта ми през втория ден бе най-доброто, което съм показвал през цялата си състезателна кариера. След като остарях, започнах още повече да ценя постигнатото. Също така церемонията по откриването и представянето на отборите бяха най-добрите, на които съм присъствал.

Какви видове риби се ловяха тогава?

Ловихме шаран, морунаж и кефал.

Кои бяха основните ви съперници?

Главните опоненти се явяваха състезателите на Италия, Уелс и Франция. Тогава Уелс спечелиха отборната титла, италианците станаха втори, а отборът на Англия – трети.

Помните ли с каква линия и по какъв ловихте?

Лових с ваглер от 4 грама. Линията, която ползвах, бе с диаметър 0.16 и кука номер 18. Захраних с 1 литър бял червей и използвах две червейчета за стръв.

До каква степен и по какъв начин се развиха принадлежностите за спортен риболов?

Пособията за риболов се развиха със страхотни темпове. В онези дни се състезавахме с две въдици и една щека, без да разполагаме с кой знае колко много принадлежности. Днес използваме по шест въдици на състезание, две щеки и страшно много други пособия. Навремето трима души се събирахме с цялата си екипировка в една кола. Сега само аз се нуждая от отделна кола, за да си събера такъмите.

Каква е прогнозата ви за световното първенство през 2016 и кой ще бъде победител?

-Аз съм англичанин, за това стискам палци Англия да спечели титлата. Надявам се България да стане втора, тъй като тази страна ми е слабо място и пазя хубави спомени от нея.

Смятате ли, че гребният канал в Пловдив предоставя равни шансове на всички състезатели?

-Състезавал съм се на този канал три пъти и мисля, че условията за всички участници са еднакви. Надявам се и този път да е така, за да няма недоволни.

Ще присъствате ли на световното тази година?

Съжалявам, няма да успея да дойда, но се надявам да се получи страхотно състезание!
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: 63-то Световно първенство по спортен риболов, Пловдив, България, 17-18.09.2016

Мнение от Garbolino »

И още малко видео спомени от 1989:







Аватар
azareus
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 529
Регистриран на: Пет Сеп 27, 2013 9:08 pm
Местоположение: Видин

Re: 63-то Световно първенство по спортен риболов, Пловдив, България, 17-18.09.2016

Мнение от azareus »

Успех на целият отбор, защото сега е възможността България да направи добро класиране на световен форум!
"Основен недостатък на човека е, че не предвижда буря, когато времето е хубаво..." /Макиавели/
dobrin_dinev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1628
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 2:29 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 63-то Световно първенство по спортен риболов, Пловдив, България, 17-18.09.2016

Мнение от dobrin_dinev »

Успех момчета!!!
Каба Тоньо
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Юни 19, 2015 11:37 am

Re: 63-то Световно първенство по спортен риболов, Пловдив, България, 17-18.09.2016

Мнение от Каба Тоньо »

Градските ще се представят на ниво.
alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Re: 63-то Световно първенство по спортен риболов, Пловдив, България, 17-18.09.2016

Мнение от alankulu1987 »

Чух, че на ден ще има 2 тренировки. Сутрин и следобед. Може ли да дадете часове на тренировките ?
И какви ще бъдат часовете на състезанието - старт и финал ?
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: 63-то Световно първенство по спортен риболов, Пловдив, България, 17-18.09.2016

Мнение от Garbolino »

Според публикувания регламент тренировките от понеделник до сряда са от 10:00 до 18:00, а в четвъртък и петък са от 10:00 до 14:00.

Първи състезателен ден, 17ти

06.30 теглене на жребий за позиции
08.00 заемане на позиции
08.45 контрол на захранки и стръв
09.50 тежка захранка
10.00 начало на първи рунд
13.55 пет минути преди край на първи рунд
14.00 край на първи рунд
17.00 обявяване на резултати

Втори състезателен ден, 18ти

06.30 теглене на жребий за позиции
08.00 заемане на позиции
08.45 контрол на захранки и стръв
09.50 тежка захранка
10.00 начало на втори рунд
13.55 пет минути преди край на втори рунд
14.00 край на втори рунд
17.00 обявяване на резултати
18:30 закриваща церемония и връчване на медали

Ето няколко снимки от тренировките досега:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: 63-то Световно първенство по спортен риболов, Пловдив, България, 17-18.09.2016

Мнение от Garbolino »

Видео от тренировката в Петък:

Последно промяна от Garbolino на Съб Сеп 17, 2016 6:27 am, променено общо 1 път.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: 63-то Световно първенство по спортен риболов, Пловдив, България, 17-18.09.2016

Мнение от Garbolino »

Видео от откриването на първенството:

NikolaiManolov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Юни 24, 2010 7:53 pm

Re: 63-то Световно първенство по спортен риболов, Пловдив, България, 17-18.09.2016

Мнение от NikolaiManolov »

Здравейте, колеги! Може ли някой, който е на световното да пише как са ловили нашите момчета в първият ден? Благодаря Ви предварително!
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: 63-то Световно първенство по спортен риболов, Пловдив, България, 17-18.09.2016

Мнение от Garbolino »

Класирането от първия състезателен ден:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: 63-то Световно първенство по спортен риболов, Пловдив, България, 17-18.09.2016

Мнение от Garbolino »

Видео репортаж (част 1) от първия състезателен ден:

Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: 63-то Световно първенство по спортен риболов, Пловдив, България, 17-18.09.2016

Мнение от Garbolino »

Снимки от първия състезателен ден:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: 63-то Световно първенство по спортен риболов, Пловдив, България, 17-18.09.2016

Мнение от Garbolino »

Надявах се нашите да са по-напред в класирането. 11то място отборно при положение сме на наш терен за съжаление не е много добре. В индивидуалното класиране от 170 участника, Заприн Манолов е 50ти (5ти в сектора си), Калин Запрянов е 63ти (7ми в сектора си), Огнян Райдовски е 69ти (7ми в сектора си), Евгени Милев е 78ми (8ми в сектора си) и Веселин Василев е 90ти (9ти в сектора си).
Последно промяна от Garbolino на Съб Сеп 17, 2016 7:11 pm, променено общо 5 пъти.
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и Първенства”