Републикански шампионат по риболов на плувка 2017

Информация отностно предстоящите състезания и първенства, както и резултатите от тях.

Модератори: Павел Иванов, Кърцата

Публикувай отговор
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Републикански шампионат по риболов на плувка 2017

Мнение от Garbolino »

Колмик България спечели отборната шампионска титла, a Калин Запрянов е новият национален шампион на България по спортен риболов на плувка.
Colmic Теам.jpg
По-долу ще намерите разказ на Калин Запрянов за Републикански шампионат по риболов на плувка 2017.

Всичко започна с канала в Пловдив. През първият състезателен ден заложихме на шараните, което ни вкара доста риби, но все такива, който нямат спиране. И така след зверски късания и откачания заехме незавидното 11то място за деня. Изключително слабо представяне, което доведе до "треперене" чак до самият край. Вторият ден подходихме по разумно и с три втори и едно трето място спечелихме деня. Но трудно се измъкваш след яка издънка, като първата и в крайна сметка заехме 5то място.

Вторият кръг се проведе на езерото до гр. Шумен. Започнахме тренировките в четвъртък с някой неясноти, тъй като предишната седмица имаше турнир, в който взеха участие голяма част от състезателите. Неяснотите идваха от това, че трябваше да разберем кой е по-добрия риболов, на щека или на мач. Ясно си проличава поне при нас че риболова на щека не е по-силният риболов и в двата тренировъчни дни. И така достигнахме до извода, че трябва да наблегнем на по големите платики, които се ловяха основно на мач. Експериментирахме с няколко вида храна като имаше лека, която правеше облаци в горните слоеве и такава която работеше долу на дъното. И имайки в предвид лошото време избрахме да играем с втората: Wonder Black 2kg; Black 1kg; Breme 1kg; Master Series -Xtreme match 1kg; Black light damp leam 2kg; Чена боя colmic; Ароматизатор Caramel. В храната добавяхме по-малко фуил и бял. Ловихме основно на слайдери с по осем и десет грама утежнение. Първият ден премина добре за нас като заехме втора позиция във временното класиране на 6 точки от водачите от Дренан България, които се представиха отлично в първия ден натрупвайки само 10 наказателни точки. Аз заех второ място в сектора 6 килограма и 300 грама като ме бие Камен машината с 6 600, трети стана Драго с 6.100 (не помня точно) и тримата на мач в насрещен вятър с дъжд и огромни вълни, които скъсаха половината живарници на състезателите. Лових основно платики от 150 до 300 грама. Пристигайки на стената в неделя ни завари много бурен вятър и почти половин метрови вълни. Повечето състезатели бяха на мнение, че в така разразилата се буря състезанието трябва да се отложи тъй като рискуваме здравето си. Но това така и не се случи и трябваше да разпъваме багажа и да ловим. В това лошо време бяхме решили да не разпъваме щеки и ловим само на мач. Малко преди началото на състезанието вятърът леко утихна и Славчо Петров мина през всички и ни накара да извадим щеките. След старта за тежка хванах бързи 3 платики от около 150 гр и започнах да ловя близо час дребни перки на мача. Но около мен всички ловяха същите перки но на щека, което в моя случай беше неизгодно. Около втория час, след консултация какво се случва по другите места и настройване на такъма на по-голяма дълбочина открих, че платиките са на самото дъно. Започнах да им подавам стегнати храни долу до дъното и да ги ловя с чисти кълванета, което ми донесе за един час и 30 минути около 28 -30платики. И така с близо 8 килограма спечелих сектора. Като благодарение на тези килограми от втория ден станах индивидуално първи като победих Камен Крайчев с който сме с равен брой наказателни точки -3. Малко след края разбрах от хората, които обикаляха отзад, че сме и първи отборно което беше най-голямата радост за мен .... тъй като се измъкнахме благодарение на силната отборна игра на момчетата и през двата дни.

Третият кръг се проведе на яз.Мандра до гр.Бургас. Седмица преди състезанието имахме информация от представители на други отбори, че има риболов на стената основно на червеноперки като се хваща и по някоя и друга каракуда. Още на тръгване от Пловдив, знаехме и обсъждахме в отбора, че шанса дни да станем първи е да ловим каракудите. Аз смело мога да твърдя че, нашият отбор може да ги лови тези риби. И така дойде тренировката в четвъртък. Паднахме се в 13ти бокс ,което е в сектор " Г". Риболовът беше тегав, но хванахме някаква схема, като всички уловихме каракуди и по някоя и друга перка. Петъчната тренировка проведохме в 9ти бокс. Там преди нас бяха тренирали момчетата от Дренан и по техни думи риболова беше много тегав. Така се и оказа. Хванахме 10тина каракуди на щека и на мач, но кашата в главите ни беше голяма. На разбора вечерта достигнахме до извода, че трябва да правим комбиниран риболов на щека и на мач. Но това при положение, че не ни тръгне риболова на щеката. Тук мисля ,че голямо предимство ни даде това, че тренирахме в слаби боксове. Не се подведохме по риболов на червеноперки, а знаехме, че риболовът ще е труден и че ще се реши от едрите каракуди на щеката. Първият ден изтеглихме три 14-ки в боксовете и едно7 място на Заприн в сектор Г. Мислихме, че жребият ни е уникално лош, тъй като рибите идваха отляво и логиката беше, че малките номера са с предимство. Но както се оказа след първия ден рибите се бяха настанили почти по цялата стена. След съботния ден имахме две секторни победи на мен и на Заприн, Оги зае второ място, Жорката е четвърти в неговия сектор А. Поглеждайки резултатите вечерта и голямата разлика в точките и килограмите, се успокоихме. Обсъждайки кой как е ловил достигнахме до извода, че всички изхождаме по един и същи начин, но както винаги се получава в нашия отбор, всеки реагира и се оправя в неговия сектор според ситуацията. Едните сме ловили с повече фуил, а другити двама с повече торен. Но това го правиха всички отбори. Явно имаше някаква разлика, която ни дърпаше едни гърди напред. И това явно беше храната. Това в крайна сметка това беше и разковничето. През втория ден подходихме с малко повече спокойствие и увереност. Риболова ни стартира с десетина големи топки храна колкото портокал от ръка. След това къпирахме глина с фуил и малко торен. Пускахме и по няколко кастера отгоре. Плувките ми бяха грам и грам и половина. А стръвта парче торен с един бял. Лежане от 5см до целият повод. Кука номер 16 и 14 на хаябуса 128 и colmic B957. Поводи stream 0.10 и 0.115мм. Не разделяхме храната от глината, а концентрирахме всичко под върха на щеката. Където се ловяха и всички риби, точно върху петното. След първоначалната подхранка стартирах и двата дни с по 4 - 5 каракуди и още толкова червеноперки до около първия час. Връщайки се назад сега съм хващал горе-долу по толкова всеки час без да имам паузи. През първия ден имам близо 9 кг, като от тях 22 каракуди и близо 30- 35 перки. През втория ден успях да уловя 7 килограма, като тях 18 каракуди и 20 -25 перки, което беше достатъчно и за двата дни да си взема секторите и да спечеля турнира. Оги зае второто място, като вторият ден разделя по 1.5т с Генчо. Жорката е трети, той си взе секгор "Г" в неделя. Заприн остана седми като се е измъкнал от място с по малко риби. Играхме с две храни, за щеката и за мача.На щеката разбъркахме: 1п. Wonder Black; 1п.Ecstasy; 1п. Extreme match -Master series; 1/2 п. Atomic Black; а на мача; 1п.Premiere; 1п.Atomic Black; 1п.Extreme match-Master series; Глината 1п. Black light damp leam; 1п. г-н Митранов; 1п. Bentonite.

Изключително много се гордея с целия отбор, с това че стигнахме до върха за втора поредна година и че успях да стана Републикански шампион. Мисля, че доказахме че не сме случаен отбор. Още повече се радвам, че всички момчета от отбора се класирахме за Националният отбор. Световното в Белгия, което ни предстои на девети и десети септември е едно голямо предизвикателство за целия отбор. Там трябва да докажем че осмото място миналата година не е случайно. Ще дадем всичко от себе си и всичко което знаем и можем за да постигнем максимален резултат.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Републикански шампионат по риболов на плувка 2017

Мнение от Garbolino »

KZ.jpg
Top 3.jpg
Teams.jpg
KZ on the spot.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и Първенства”