Напътствия при закупуване на фото-апарат

Как да направим възможно най-добри снимки от излета.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
jelqzkov
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 10:29 pm

Re: Напътствия при закупуване на фото-апарат

Мнение от jelqzkov »

Аз съм тотално разочарован от Практика. Уж немски уж висококачествени... 2007-ма си я купих за 280 лв и накрая от яд си взех Пентакс-а, а практиката я оставих в колата да имам нещо под ръка със първата ми карта памет - панасоник 8 мегабайта :D (и някой си я позна де но...) горещо съветвам колегите да не залагат на Практика. Със моята и още една съм се заигравал, определено не са по моя вкус.
Аватар
Вехтия
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 10:35 pm

Re: Напътствия при закупуване на фото-апарат

Мнение от Вехтия »

Аз съм определено за "Лумикс"-а, що се касае за aпарат от преходния клас между любителски и DSL-R.
Наистина, много добро съотношение цена - качество. А и все пак - оптиката е на "Лайка'.
На "Олимпус"-а му плащаш и за името, "Сони" - егати скъпите карти-памет! И приятели нещо се оплакват от батериите им. При "Канон" - май не ми е попадал подобен апарат. За останалите - нямам инфо.
Леми изда бест, батт айем мачбеда'а . Ррок-ан-рол, Пенке-ле !!
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Напътствия при закупуване на фото-апарат

Мнение от orion30 »

Да бе верно на Лумикса оптиката му е Лайка. Обективчетата на Лайка почват от $2000-3000, пък туй Лумикса за $200-300 и апарат и обектив. :D
Някаква по специална Лайка ще да е като Лайкучка. :D
Кастофон-Мастофон Панасоник с оптика Лайка. :D
И ся яйцето или кокошката. Лумикса прилича на ДСЛР по външен вид ама е сапунера, пък външно не прилича на такава. И кат прибавим и чай от Лайка...... :D
Аватар
Вехтия
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 10:35 pm

Re: Напътствия при закупуване на фото-апарат

Мнение от Вехтия »

И кво им пречи на Лайка да пипнат малко дребна оптика? Има си пазар за всичко. Не говорим за студийна техника - има си различни пазарни ниши, а в днешно време да седиш само в кюшето и на хората да им тект лигите, а да не смеят да посегнат към твойта стока - обречен си!!
Апропо - на обектива си го пише. Хорат си слагат името там, дето смятат че си заслужава.
Щом са си заложили марката - значи има защо.
И пак казвам - в крайна сметка, не техниката прави фотографът. Профитата, и досега правят най-добрите си портрети с първобитният обектив "монокъл". Демек - само с една единствена леща, барабар със всичките и недостатъци, които обръщат в плюсове.
А на дървеняк, ако щеш и космически телескоп да му дадеш - той ще продължи да си цепи дърва с него, щото бил тежък. :wink:

Нека все пак не забравяме, за какво иде реч в темата - апарат за начинаеш, или полу-начинаещ. Ако такъв човек скочи направо на "Еос" или на твита "Хиксня" - егатий числото изтървани каракуди, дорде се оправи с програми, скорости, бленди, компенсации, многоточкови фокуси и приоритети. Имам свеж пример; човекът имА парите - взе си последния "ЕОС". Сега, кога се опре до отговорно снимане - дига ръце и вика: "Аде 'ве, кой ша снима !?" :mrgreen:
Леми изда бест, батт айем мачбеда'а . Ррок-ан-рол, Пенке-ле !!
jelqzkov
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 10:29 pm

Re: Напътствия при закупуване на фото-апарат

Мнение от jelqzkov »

Вехтия написа:Аз съм определено за "Лумикс"-а, що се касае за aпарат от преходния клас между любителски и DSL-R.
Наистина, много добро съотношение цена - качество. А и все пак - оптиката е на "Лайка'.
На "Олимпус"-а му плащаш и за името, "Сони" - егати скъпите карти-памет! И приятели нещо се оплакват от батериите им. При "Канон" - май не ми е попадал подобен апарат. За останалите - нямам инфо.
Сони от година насам започнаха да работят със "нормлани" карти памет. Аз снимам със среден клас канон. Доволна работа, незнам заради Лайка или Лайкучка но определено Лумикса в този клас снима доста по остро.
Аватар
Кърцата
фен клуб-скобар
Мнения: 2590
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 1:46 pm
Местоположение: София

Re: Напътствия при закупуване на фото-апарат

Мнение от Кърцата »

пичове, съвсем се омотах.
Пиксели, зумове, шумове... все непознати за плиткия ми ум неща.
Както много от вас знаят стария ми апарат, Самсунг 7 мегапиксела, се спомина след еднио удавяне. Бях много доволен от машинката, страхотни снимки правеше, ама си отиде.
Та сега ми трябва нова техника. За съжаление кризата ме е налегнала яко и повече от 100-150 лева за апарат не мога да заделя.
Чета тука, гледам и по сайтовете на веригите и все повече се омотавам. В тоя ценови диапазон има стотици апарати, но въпросът е, че нищо не разбирам.
Та с две думи, трябва ми апарат, с който да снимам риби и панорамни снимки и снимките да стават за публикуване в пресата.
Някой от вас знаят, че пиша за риболовните издания, а там снимковия материал е крайно наложителен за доброто представяне на материала.
само русалки НЕ ловя и то защото не им знам мезето

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=25&t=18972- ПАК ЩЕ ДОЙДЕМ!!!!!!!!!

http://standartparket.com/
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Напътствия при закупуване на фото-апарат

Мнение от lusienn »

До 150 лв има чисто нови-всякакви модели-същите в Германия на половин цена,вчера ми дойдоха гости от германия и разправят-сапунерки Сони-20 40 евро :D Плазми големи-200-300 евро :P
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Напътствия при закупуване на фото-апарат

Мнение от Ачо ♣ »

Кърцата написа:........Та сега ми трябва нова техника. За съжаление кризата ме е налегнала яко и повече от 100-150 лева за апарат не мога да заделя....
Кърца,за ценовия диапазон,който си посочил,моето скромно мнение е ,че този ще ти върши чудесна работа :arrow: http://www.technomarket.bg/products/091 ... a800-black Но ще трябва да си закупиш допълнително карта-памет, два комплекта батерии -2100 или 2700 mAh,зарядно за батериите.Ако старият ти фотоапарат е работил с този вид батерии би трябвало да имаш зарядно,което изключва закупуването на ново.
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
jelqzkov
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 10:29 pm

Re: Напътствия при закупуване на фото-апарат

Мнение от jelqzkov »

Моето предложение: http://www.technomarket.bg/products/090 ... -2x2500mah + батерийки и зарядно в момента е в акция. Доста по-добър от канона ;)
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Напътствия при закупуване на фото-апарат

Мнение от orion30 »

Към Кърцата,

щом си се насочил към пресата, ще трябва да се прежалиш за едно ДСЛР. В дългосрочен план то ще се избие. Така или иначе ще получаваш хонорари за статиите си респективно украсени със добри снимки. Освен това всеки ДСЛР има добри авторежими които за начало ще ти свършат добра работа. 1000лв. не са чак толкова много. Сериозен пушач ги оправдава за половин година... :D
Предложенията на колегите са несериозни и са породени от липсата им на опит. :D

"То и с по смотан фотоапарат стават добри снимки" отдавна не е актуално твърдение. :D
То и с корда навита на шише се хваща риба ама....... :D
jelqzkov
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 10:29 pm

Re: Напътствия при закупуване на фото-апарат

Мнение от jelqzkov »

Аз останах с впечетление, че Къцата си търси бюджетно апаратче.
Да снимаш с DSL-R на авто режим е като да си купиш Мурсиелаго ЕсВи и да го караш само в рамките на ограниченията.
Освен всичко друго, това с остарелите твърдения е крайно грешно. Все пак замисли се, че всичко зависи с какъв аршин мериш...
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Напътствия при закупуване на фото-апарат

Мнение от orion30 »

Желязков,
Мурсиелагото не струва шестмесечния разход на пушача 1000лв. :D
Този ДСЛР който съм предложил е аматьорски фотоапарат. :D
Почти всеки турист носи такъв на врата си. :D
Хубаво, че си фен на сапунерите, но не всеки е такъв. Сапунерата е като да си караш колата на първа скорост независимо каква ти е колата. :D
Със сапунерите възможността ти да покажеш това което искаш е максимално орязана.
Може да си най добрия пилот, но за да си на пистата ти трябва поне някакъв смотан болид. :D
Аватар
Вехтия
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 10:35 pm

Re: Напътствия при закупуване на фото-апарат

Мнение от Вехтия »

Колега, от преса до преса - разлика колкото от тука до чукотка! :)
Ако ще гони ДСЛР-то, има да порови яко и във ФОТОСХОПА, ако трябва да оправдава вложения. Не говорим за професионален фоторепортаж, а и малко хора в България го могат.
Освен това, качесвото на изпълнение на самите издания е далеч от това, дето може да го даде ДСЛР-то. Да не говорим, че далеч не всеки може да се оправи с корекциите на RAW формата. а видях, че и много от хората, дето тук говорят за качествата на този вид файлове, имат бегла представа какво представлява, и за какво служи той.
Аз, въпреки че имам идея що за животно е, пак не бих посмял да пипам там.
Ако ще караме колегата тепърва да гази в тия води, по-добре за година -две направо да зареже такъмите. :mrgreen:
Нека той да си преценява, все пак. Ако ли се чувства готов - сам ще реши да си купи здрава техника. Тя си иска и отношението, и отговорностите, па и треперенето. :rolleyes:
Леми изда бест, батт айем мачбеда'а . Ррок-ан-рол, Пенке-ле !!
jelqzkov
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 10:29 pm

Re: Напътствия при закупуване на фото-апарат

Мнение от jelqzkov »

orion30 написа:Желязков,
Мурсиелагото не струва шестмесечния разход на пушача 1000лв. :D
Този ДСЛР който съм предложил е аматьорски фотоапарат. :D
Почти всеки турист носи такъв на врата си. :D
Хубаво, че си фен на сапунерите, но не всеки е такъв. Сапунерата е като да си караш колата на първа скорост независимо каква ти е колата. :D
Със сапунерите възможността ти да покажеш това което искаш е максимално орязана.
Може да си най добрия пилот, но за да си на пистата ти трябва поне някакъв смотан болид. :D
Фен чак не, но за хора с ограничен бюджет са доста по-добре от: " Ще си купя скъпе телефон с хубава камера". За всичко друго съм напълно съгласен с теб. Не инвестираш ли си буквално с вързани зад гърба ръце.
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Напътствия при закупуване на фото-апарат

Мнение от Ачо ♣ »

orion30 написа: ....Предложенията на колегите са несериозни и са породени от липсата им на опит. :D
Аз съм от тия"неопитни колеги",който съм предложил"несериозна" техника! :wink:
Но колегата Кърцата е написъл следното:
Кърцата написа:..Та сега ми трябва нова техника. За съжаление кризата ме е налегнала яко и повече от 100-150 лева за апарат не мога да заделя.
Точно и ясно е посочено до колко парички колегата търси фотоапарат! А вие се хвърляте в "дълбоките води",водите професионални спорове,с които аз пък не съм съгласен,че само с фотоапарат от 1000 лв.може да се направи качествена снимка,но не желая да влизам в подобни дискусии-все пак съм от "неопитните колеги"!!! :wink:
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Фотография”