Проблем с апаратчето

Как да направим възможно най-добри снимки от излета.

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
sampo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1218
Регистриран на: Сря Юли 13, 2005 7:38 am
Местоположение: София

Re: Проблем с апаратчето

Мнение от sampo »

Колега , имам го същият апарат и огледах капачето на обектива. Без никакви усилия се отварят пластините с клечка за зъби. Трябва да направиш диагнозата, дали си опесъчил :D механизма или си изкривил пластините. Луфта между тях е голям и би могло лесно да изпадне чуждото тяло. Пробвай при обектив гледащ надолу, невключен апарат и затворени пластини с прахосмукачка и с раздвижване на пластините/с клечка за зъби/ да се отървеш от евентуално попадналото чуждо тяло. Никакви компресори, проблема може да се задълбочи !
Поради еднаквото повтаряне на проблема си мисля че са изкривени пластините, но пробвай първо с прахосмукачката /с-ма dako71/, напълно безплатна и не увреждаща е :D
На платено не одим !
Аватар
nicko67
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 201
Регистриран на: Вто Апр 21, 2009 10:15 am
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Проблем с апаратчето

Мнение от nicko67 »

antivik написа:
lusienn написа:. Та докът снима ще го търпя, за компресор/промишлен/ за пневматични пистолети и чукове ще се въздържа, даже прахосмукачката и флаконите в комп. магазини ми се виждат бая силнички.
Ей от майтап не разбирате.Нали ако го духна с този компресор ще ме отвее и мен заедно с апарата :lol: :lol: :lol:
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Проблем с апаратчето

Мнение от antivik »

nicko67 написа:
antivik написа:
lusienn написа:. Та докът снима ще го търпя, за компресор/промишлен/ за пневматични пистолети и чукове ще се въздържа, даже прахосмукачката и флаконите в комп. магазини ми се виждат бая силнички.
Ей от майтап не разбирате.Нали ако го духна с този компресор ще ме отвее и мен заедно с апарата :lol: :lol: :lol:
То зависи. ако си държал този пневматичен пистолет, трудно ще те отвее :wink: .
Иначе намерих фино масло и лекинко смазах пластините, за сега при определено положение/полегнало/ се отваря нормално, а тръгне ли веднъж кара нормално.
Ще карам така па да видим до къде ще я докарам. А и започвам да си събирам финанс за друга машинка/ма не "сапунерка"/. Та ще видя за по нататък. :wink: :drinkers:
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Проблем с апаратчето

Мнение от lusienn »

Е същата простотия направих и аз-смазка.После бърсах ама не можеш я избършеш,без сервиз-там познаха веднага че съм смазвал-техника се почиства в специялна фото вана.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Проблем с апаратчето

Мнение от antivik »

Ще поживеем - ще видим. Като казвам смазване , това не значи, че съм къпал техниката в масло.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Публикувай отговор

Обратно към “Фотография”