Проблем с апаратчето

Как да направим възможно най-добри снимки от излета.

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Проблем с апаратчето

Мнение от antivik »

Не съм сигурен дали мястото на темата е тук, но щом е въпрос за фотография дано има някой, който да може да даде акъл за този проблем :? .
Апарата ми е Canon SX130IS, та при последното ползване установих, че при включване, капачетата де са отпред не се отварят на цяло и обектива остава затворен. Като ги бутна лекичко си се отварят. От какво е това и има ли оправия, що не ми е кеф всеки път ръчно да ги отварям.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
dako71
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1311
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 3:14 am
Местоположение: Фидер отбор Пирдоп
Обратна връзка:

Re: Проблем с апаратчето

Мнение от dako71 »

Здравей колега. Сигурно им се е напрашила механиката. Пробвай с прахосмиката с приставката със стеснението при отворено положение и ако не стане на сервиз.
Ако е в гаранция прахосмукачката отпада. Веднага на сервиз.
Ако не знаеш кой е сервиза обърни се към търговеца от който си го купил.
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Проблем с апаратчето

Мнение от antivik »

:| Мисля не е в гаранция вече.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Roshav_Doktor
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 3:05 pm
Местоположение: Гр.Исперих/Варна

Re: Проблем с апаратчето

Мнение от Roshav_Doktor »

Продухай го със сгъстен въздух или го отвори и почисти механиката със спирт(ако си сигурен че ще го сглобиш отново),моят е Connon A550 и правеше такива магарии при смяна на дисплей му изчистих механика и няма проблеми ;) Успех
"Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен." Алберт Айнщайн
koko6oko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 195
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 2:13 pm
Местоположение: Сливен,Карлово

Re: Проблем с апаратчето

Мнение от koko6oko »

Mоя е сони и има същия проблем,чистих го пак същото..ще съм благодарен ако някой ми кажи как да си отключа картата памет.. :?
Аватар
nicko67
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 201
Регистриран на: Вто Апр 21, 2009 10:15 am
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Проблем с апаратчето

Мнение от nicko67 »

Имам BENQ.Същата история.Понякога се отваря понякога не.Продухвах го с помпата за надуване на дюшеци и имаше временно подобрение.Сега мисля да го занеса да го продухат на компресор ама от ония с които захранват пневматичните къртачи та дано се оправи :lol: :lol:
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Проблем с апаратчето

Мнение от lusienn »

Не пипай нищо сам-отиди в сервиз на Канон,само те имат всички части налични-примерно Пан-Сервиз.Най вероятно си счупил оптиката,едно зъбно пластмасово колело-сменява се цялата срещу-72лв. :arrow:
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Проблем с апаратчето

Мнение от antivik »

lusienn написа:Не пипай нищо сам-отиди в сервиз на Канон,само те имат всички части налични-примерно Пан-Сервиз.Най вероятно си счупил оптиката,едно зъбно пластмасово колело-сменява се цялата срещу-72лв. :arrow:
... :o Как ще съм счупил оптиката...? Апарата си снима и на фото и на клип. Зора е само, че леко трябва да бутна пластините отпред и си се отварят. За сега ще карам на ръчно, що ме е страх с отварянето и събирането след това. Във форума има примери/тема за един байтрънър/. Та докът снима ще го търпя, за компресор/промишлен/ за пневматични пистолети и чукове ще се въздържа, даже прахосмукачката и флаконите в комп. магазини ми се виждат бая силнички.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Проблем с апаратчето

Мнение от lusienn »

Я ми снимай нещо около теб сега да видим дали работи правилно.Правиш снимка и пускаш тука да е нещо снимано на фокус едно и също от 3 различни дистанции.Техника се оправя само в сервиз-имат едни машини къде струват към 25000 и нагоре,имат и вани и така нататък.Ти сам нищо не можеш да направиш.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Проблем с апаратчето

Мнение от antivik »

Ето снимка как изглежда обектива при отваряне
Изображение
Ето вид на дисплея
Изображение
когато ги мръдна леко си става нормално, а това е снимка направена преди 1-2 минути
Изображение
Ето и 1-2 от различни дистанции и размер.
Изображение
Изображение
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Проблем с апаратчето

Мнение от lusienn »

Направи още снимки,като се мръднеш 3 метра на зад,и от там приближаваш на зум на програма автомат.Така се проверява оптиката дали фокусира ясно,или размазва.Моя,е 120 is.И толкова ми взеха за ремонт.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
nicko67
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 201
Регистриран на: Вто Апр 21, 2009 10:15 am
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Проблем с апаратчето

Мнение от nicko67 »

Не съм специалист, но какво общо има отварянето на капачето на обектива с фокусировката?
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Проблем с апаратчето

Мнение от lusienn »

nicko67 написа:Не съм специалист, но какво общо има отварянето на капачето на обектива с фокусировката?
Значи че нещо не работи както трябва.Та да си кажа за моя апарат,купих го лъскав но с същия дефект за 50 лв.Оставих го за ремонт и платих 72 лв и имам вече Гаранция-тотал-122лв.Снимки с него има тук у форума.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Проблем с апаратчето

Мнение от antivik »

ЗНАЧИ - фокусировката си работи. Проблема е по-скоро механичен или леко деформиране на пластините или замърсяване. Да го отварям не смея/па и нема финанс за нов ако се наложи :twisted: /, в Кърджали не знам да има сервиз, та ще се кара за сега така, па за на татък ще видим... :wink:
Последно промяна от antivik на Пон Авг 27, 2012 6:17 am, променено общо 1 път.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Проблем с апаратчето

Мнение от lusienn »

На мен ми дадоха в пликче,частите които са сменени.Всяка заявка се приема на компютър,описва се всичко сериен номер и така нататък и твоя апарат си има история кое и кога е сменявано.Тия производителите виждат и как и колко искарват техните апарати.Във фотофорумите пък има статистика-колко снимки и с какви апарати са направени,всеки може да провери с какво най често снима Българина-ама горе долу от качващите снимки.Тия със скъпите фотоапарати са по малко.Което значи че не само на теб не ти стигат парите за фотохобито :D
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Публикувай отговор

Обратно към “Фотография”