Създаване на клип.

Как да направим възможно най-добри снимки от излета.

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Създаване на клип.

Мнение от antivik »

Вуйчо-Ваньо написа:
antivik написа:Ако не си на ти с техниката, НЕ ПИПАЙ РЕГИСТЪРА :evil: .
Май ще е по - добре да не пипам!!! :oops:
"РЕГИСТЪРА" Казано на по човешки език е място в паметта:/на още по-човешки език - чекмеджета, където/ компютъра си запаметява настройки които са му нужни при работата.
Има команда с която се отваря регистъра, при отваряне изглежда така
Изображение.
В левия прозорец са местата на компа за които има запаметени настройки/повечето служебни(сам си ги прави при инсталации и настройки от контрол панел и при други бърникания)/ ако ще работиш с някоя трябва да отвориш съответната папка. Става това:
Изображение.
И тука вече требе да си бая вътре в нещата, щото една буква или цифра да смениш и работата може да се згомняви :twisted: ако не знаеш какво правиш.
Та моя акъл, де ти давам е :idea: - ПЪРВО СЕ НАУЧИ ДА СИ ПРАВИШ ВСИЧКАТА ПРЕИНСТАЛАЦИЯ С НАСТРОЙКИТЕ НА МАШИНАТА И АРХИВИРАНЕТО на нещата де си ти трябват и чак тогава бърникай ако решиш :!: . Иначе може да се стигне до носене на машината при майстори :wink: :drinkers: .
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Създаване на клип.

Мнение от JettroniX »

JettroniX написа:Намери си програмката TuneUp Utilities 2011 и изчисти регистрите на компа. Мое някъв бъгясал да е останал ;)
Вуйчо-Ваньо написа:
antivik написа:Ако не си на ти с техниката, НЕ ПИПАЙ РЕГИСТЪРА :evil: .
Май ще е по - добре да не пипам!!! :oops:
В случая програмката ще поправи или премахне бъгавия рег ;) и няма да съсипе операционната система ;) С нея съм от 6 год. ;) и ми е вършила много работа.
За целта е хубаво да се ънинсталне мувимейкъра да се мине с програмката и после да се инсталне наново мувимейкъра. Ако ти се вижда сложно по-добре Вуйчо-Ваньо не го прави :smt024 Ти си преценяш де ;)

Ето за какво иде реч на този линк :)
Успех :smt023
Изображение
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Създаване на клип.

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Пробвам да изтегля Сони Вегас и АВИРА-та ми намира вирус.Май ще се отказвам. :?
Изображение
Изображение
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Създаване на клип.

Мнение от Garbolino »

Вуйчо Ваньо :)

Ако искаш да си ползваш WMM, пробвай това:
= Ако си с Windows XP инсталирай Windows Movie Maker 2.5
= Ако си с Windows Vista инсталирай Windows Movie Maker 6.0 (първо пробвай с версия 6.0 и тогава ако не сработи, пробвай с версия 2.6). Тук може да се наложи да инсталираш/преинсталираш допълнителни видео кодеци. Обикновено има проблеми при импортирането на AVI файлове - най-лесното заобикаляне на този проблем е като предварително конвертираш (със програмка за видео конвертиране/или онлайн през сайт за видео конвертиране) AVI файловете в WMV.
= Ако си с Windows 7 инсталирай Windows Movie Maker 2012

Поздрави,
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Създаване на клип.

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

С Windows XP съм.Ще пробвам и това,че не знам вече какво остана.

ПП:Пробвах предварително да конвертирам видеофайла във WMV,но и така се получи пак същото.

ПП2:То и няма как да не се получи същото,защото и като сложа снимка в клипа,пак не я виждам в прозореца,в който трябва да се вижда клипа,който правя в момента.
Изображение
Изображение
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Създаване на клип.

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Приятели,изтеглих и инсталирах Sony Vegas Pro 9.0.Програмата изглежда доста добра и с много възможности,но е доста по - сложна. :evil: С муви мейкъра се работи много по - лесно а тази направо ме шашна. :lol: Сега ще има да се уча,уча,уча..... :lol:
Изображение
Изображение
Аватар
franky
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 555
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 11:04 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Създаване на клип.

Мнение от franky »

Безумно е да се използва сложен професионален софтуер само и единствено за такива елементарни дейности... В това число всякакви програми, съдържащи думите "Power", "Adobe", "Pro" и т.н... :lol:
Още повече от човек, който тепърва трябва да ги разучава...
Без да искам да обидя някокого, не разбирам манията на всяка цена да се инсталират най-многофункционалните, най-тежките , най-новите, най-платените и изобщо най-про програмите, когато няма да се използва пълната им функционалност. Като например, най-новата версия на Фотошоп да се използва за рисайзване и въртене на снимки :lol:
Разбира се, тук не визирам ентусиастите, които искат да учат и да се усъвършенстват, а само потребителите, които искат бързо и лесно да си свършат някаква работа.

Има достатъчно елементарни и леки програмчета, създадени специално за търсените действия, включително и онлайн туулчета, голяма част от които - безплатни.

Не се занимавам с такива неща, но едно бързо търсене в Гугъл ми върна това:

http://techcityinc.com/2009/09/15/4-fre ... om-images/

и това:

http://www.makeuseof.com/tag/top-5-tool ... -for-free/

Към питащия:

Не съм разглеждал внимателно предлаганото в линковете, но ако не ти хареса, потърси с Гугъл "create video slideshow from photos" и със сигурност ще намериш нещо подходящо, безплатно и достатъчно лесно.

Лично аз, за любителска видеообработка използвам тази лесна и безплатна програмка:

http://fixounet.free.fr/avidemux/

Но дори и тя е прекалено сложна, ако ще бъде използвана само за описаното от теб.

Относно movie maker - виж това:

http://support.microsoft.com/kb/836021
Щастието се гради от малки радости, а не от хазартни попадения.
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Създаване на клип.

Мнение от antivik »

:) Мойто си мнение е по-различно от горното. Те сега ще видиш какво значи да се правят клипове и филмчета и с всякое монтиране и вкарване на ефект, ще ти става все по-лесно да изучаваш програмката, па и в гуглето може да се изровят доста урочета, де ще ти помогнат. Туй, че не трябва да се ползват сложни програми си е друга работа, мен поне винаги ми е по-интересно да поровя и науча нещо ново вместо да тъпча на едно и също, кога мога да изчовъркам нещо ново, а и с тези прости програмки единствено може да се праска нещо от рода на презентацийте та и от офис пакета може да се ползва програмата с нейните възможности, но няма да се научи нищо ново.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
franky
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 555
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 11:04 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Създаване на клип.

Мнение от franky »

Не виждам с какво ти е различно мнението и за да го докажа, ще се самоцитирам :wink:
Разбира се, тук не визирам ентусиастите, които искат да учат и да се усъвършенстват, а само потребителите, които искат бързо и лесно да си свършат някаква работа.
Аз също обичам да разучавам, да чета и т.н., но питащият няколко пъти спомена, че не му се занимава да учи нови, сложни програми, а предпочита нещо просто и лесно :idea:
Щастието се гради от малки радости, а не от хазартни попадения.
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Създаване на клип.

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Уфф.не мога да се оправя с тоя Sony Vegas.Как не мога да си оправя муви мейкъра,че да се "рахатясам"?
Изображение
Изображение
Аватар
franky
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 555
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 11:04 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Създаване на клип.

Мнение от franky »

Направи, каквото е описано на линка в "RESOLUTION" :

http://support.microsoft.com/kb/836021

Ако не разбираш английски, пиши, ще помагаме.
Щастието се гради от малки радости, а не от хазартни попадения.
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Създаване на клип.

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

franky написа:Направи, каквото е описано на линка в "RESOLUTION" :

http://support.microsoft.com/kb/836021

Ако не разбираш английски, пиши, ще помагаме.
Мисля,че до толкова ще се оправя с английския.Със сигурност ще опитам.А какъв се очаква да е ефекта от това действие?
Изображение
Изображение
Аватар
franky
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 555
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 11:04 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Създаване на клип.

Мнение от franky »

Очаква се да се оправи Movie Maker-a :D

От Майкрософт казват следното, като причина внезапно муви мейкъра да се затваря, както разбрах, че ставало при теб:
This problem may occur if you have the DivX Antifreeze filter (Divxaf.ax) installed on your computer, or if the hardware acceleration settings on your computer are set too high.
Което ще рече, че това се случва, когато има инсталиран DivX Antifreeze filter или хардуерното ускорение е сетнато високо.

И понеже, каза , че това е започнало да се случва, след като са ти преинсталирали виндовса, съм склонен да мисля, че това е причината.
Щастието се гради от малки радости, а не от хазартни попадения.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Създаване на клип.

Мнение от КИРО »

Вуйчо-Ваньо написа:Както си правя някакъв клип,стигам до някъде и изведнъж ми се затваря проекта.После почвам отначало и пак така,и пак така..... :(
Може би трябва да се ъпдейтне или не знам какво?
Вуйчо,я погледни колко ти е свободното пространство в С-то?
Ако е по-малко от това което вкарваш на Мейкъра,не се чуди.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Създаване на клип.

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Здравейте,колеги,За да не отварям нова тема,използвам старата да си излея новата мъка. :lol:
Преинсталираха ми УИНДОУС-а и проблема с муви мейкър-а се оправи. :smt041
Сега имам друг проблем :smt017 :като отворя някое клипче он-лайн го разделя с една лента и дели екрана на две.Ще се опитам да кача снимки за по - ясно.
Така изглежда клипа като го пусна:

Изображение

А като променя настройките за качество от тук

Изображение

се оправя,но в някои сайтове няма опция за тази настройка а пък и да има е много дразнещо на всеки отворен клип да променяш настройките за качество,за да може да се гледа.
Съжалявам,че отново ви занимавам с моите проблеми,но ще бъда благодарен ако някой помогне.
Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Фотография”