Създаване на клип.

Как да направим възможно най-добри снимки от излета.

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Създаване на клип.

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Здравейте,колеги.Не знам дали точно тук е мястото на тази тема,но все пак става въпрос за снимки,така че...
Та имам следния проблем (въпрос):Преди си правех клипчета от собствени снимки и музика като това например:

[youtube1]<object width="420" height="315"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/A5XZxRZllDc?ve ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/A5XZxRZllDc?version=3&hl=bg_BG" type="application/x-shockwave-flash" width="420" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>[/youtube1]

За целта използвах уиндоус муви мейкър,само че преди известно време ми преинсталираха уиндоуса и сега тази програма нещо се "бъгна".Та искам да питам има ли някаква друга подобна програма,с която да мога да си правя подобни клипчета?
Благодаря предварително!
Изображение
Изображение
Roshav_Doktor
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 3:05 pm
Местоположение: Гр.Исперих/Варна

Re: Създаване на клип.

Мнение от Roshav_Doktor »

Сподели какво значи "се бъгна" ако умрял мейкъра от уиндолса може да се оправи или да се обнови иначe Sony Vegas Video...:)
"Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен." Алберт Айнщайн
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Създаване на клип.

Мнение от Garbolino »

Ето варианти за добри програмки за редактиране на видео, включително и монтаж на клипове от снимки:

Sony Vegas
Avid Studio
CyberLink PowerDirector
Adobe Premiere
Corel VideoStudio
MAGIX Movie Edit Pro
Videopad
Nero Video

Може би наистина Sony Vegas е по-интуитивен и user friendly от останалите програмки (лично мнение на база опита ми с няколко от алтернативите).
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Създаване на клип.

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Roshav_Doktor написа:Сподели какво значи "се бъгна" ако умрял мейкъра от уиндолса може да се оправи или да се обнови иначe Sony Vegas Video...:)
Както си правя някакъв клип,стигам до някъде и изведнъж ми се затваря проекта.После почвам отначало и пак така,и пак така..... :(
Може би трябва да се ъпдейтне или не знам какво?
Изображение
Изображение
Roshav_Doktor
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 3:05 pm
Местоположение: Гр.Исперих/Варна

Re: Създаване на клип.

Мнение от Roshav_Doktor »

Дава ли грешка като се затвори мейкъра?Ако не дава премахни го и го инстални на ново инсталация от майкрософт или контрол панел има опция да се добавят уиндолски програми...Успех и лека :)
"Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен." Алберт Айнщайн
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Създаване на клип.

Мнение от antivik »

Колегата Гарболино ти е направил добра извадка. От всичките съм виждал Сонито, а работя основно с Премиера и от части Киберлинка, в добавка Адобе Аудишън за обработката на звука. Програмите са добри, но новите версии искат доста ресурси от машината. Ако ти е слаба машината ще трябва да търсиш по стари програми. Ето как изглежда работния екран на премиера:
Изображение
И друга подробност - не знам как е с муви мейкъра, но при премчиера готовите файлове излизат с бая голям размер и се налага да се минат през конвертор, за да се свият :? .
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Създаване на клип.

Мнение от JettroniX »

Колега ако имаш време за разцъкване пробвай Сони Вегас. В Ютуб има много туториали, от които може да се научиш на "това онова". Аз с нея видеоредактирам. Има си един куп ефекти и глезотии :) Там можеш да рендваш крайния файл в един куп видео и аудио формати. При HD формат файловете стават големи наистина, но пък си заслужава ;) , а ако ги ъплоудваш в Ютуб няма значение,че са толкова големи. Те си имат видеоконвертор, който ти конвертира видеото в поне 5-6 размера, защото има все още части от света с по-бавни интернет връзки и хора с по-слаби машини. Ъплоудването на HD видео там, естествено на мен ми отнема от 30 мин до 1 час, а рендването на такъв клип със Сонито е от порядъка на 20мин - 2 часа - зависи от машината ти, продължителността и качеството на видеото, което създаваш ;) 2 часа си отиват при Full HD (1920х1080) и продължителност на видеото над 8 мин. Тия времена са ориентировъчни. Повярвай ми на Full HD просто си заслужава чакането :)
Както казаха колегите в по-горните постове вече има много и различни програми за видеоредакция. Пробвай някоя нова или си преинсталирай с по-нова версия Мувимейкъра. От време на време и при мен така е бъгвал, когато го ползвах и с преинстал се оправяше всичко.
Успех :smt023
Изображение
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Създаване на клип.

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Имах желание да го ъпдейтна,но май го прецаках нацяло.
Изображение
Изображение
Аватар
djokoriboloveca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 656
Регистриран на: Пон Яну 14, 2008 7:11 pm
Местоположение: Русе

Re: Създаване на клип.

Мнение от djokoriboloveca »

Здравей колега,пробвай с Picasa 3. Работил съм с нея и съм доволен,и е на БГ.
За всеки отделен ден за риболов,Господ дава два..
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Създаване на клип.

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Пикасата я имам отдавна,но я ползвам за корекции на снимки.Даже не знам дали на нея може да се правят такива клипчета.
Изображение
Изображение
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Създаване на клип.

Мнение от antivik »

Мога да ти предложа, да си потърсиш Адобе Премиер 1.5/признавам, че работя само с адобе и за това мога да говоря само за него/. Версията е стара и се връзва и на по-стари и слаби машини.
Това са и минималните изисквания:
Intel Pentium III 800mhz processor, Microsoft Windows XP, 256mb of RAM, 800mb of hard-disk space, a Microsoft DirectX-compatible sound card, a CD-ROM drive, CD recorder (CD-R/RW), DVD recorder (DVD-R/RW+R/RW), 1280x1024 32-bit color video display adapter, OHCI-compatible IEEE 1394 interface, and a dedicated 7200 RPM UDMA 66 IDE or SCSI hard disk.
Проблемите са два - да се намери :? и да се научиш да я ползваш :wink:.
Имам я в къщи от едно време на диск, но не знам по какъв начин може да се праща, що по доксе то не и приемат размера, па и диска е пълен с папки и компресирани файлове, де при инсталацията си работят как те си знаят, а не знам дали, всеки ще се справи с приемане и разархивиране на отделните папки, като компресирани архиви и след това да си ги сглоби на диск.
Ако някой може да помага за Сонито, да заповяда, аз говоря за това което знам, но за филмчета и клипове това са програмите :drinkers: .
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Създаване на клип.

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Компа не ми е много слаб.Въпроса е,че съм работил с муви мейкъра и мисля,че е много удобен за такива цели та за това се мъча да си го оправя.
Сега се получи друг проблем.Деинсталирах го и го изтрих.След това го изтеглих и го инсталирах наново.Сега пък,като сложа клип,му чувам звука а не мога да му видя картината. :smt102
Изображение
Изображение
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Създаване на клип.

Мнение от JettroniX »

Намери си програмката TuneUp Utilities 2011 и изчисти регистрите на компа. Мое някъв бъгясал да е останал ;)
Изображение
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Създаване на клип.

Мнение от antivik »

Ако не си на ти с техниката, НЕ ПИПАЙ РЕГИСТЪРА :evil: . От такова пипане се стига до преинсталация на системата :twisted: ! Инсталирай си някоя от казаните програми :idea: и пробвай с тях ако е премиера, питай ще помагаме. Като свикнеш с тях няма да се сетиш за мейкъра - ЛИЧЕН ОПИТ :wink: възможностите имса, меко казано, огромни в сравнение с него.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Създаване на клип.

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

antivik написа:Ако не си на ти с техниката, НЕ ПИПАЙ РЕГИСТЪРА :evil: .
Май ще е по - добре да не пипам!!! :oops:
Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Фотография”