Проблем с ИАРА и как да ги разпознаем?

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

krisch
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юни 20, 2018 2:12 pm

Проблем с ИАРА и как да ги разпознаем?

Мнение от krisch »

Здравейте :)
Интерсува ме това как изглеждат служителите на ИАРА? Имат ли униформи или някакви отличителни белези и по колко човека се движат.Възможно ли е да се прави проверка от един човек и ако се направи показват ли документи, че са служители и ако да какви? Случи ми се нещо нелепо и не си знам правата. На последният ми риболов дойде едно момче, което започна да рови по живарника и нареди ако има риба да се пусне. Не се представи и не каза какъв е, само бадж висеше от врата му. Отиде и при другите колеги и каза аз съм от тези които не обичате и които идват да ви тормозят...Попита ме имам ли билет и когато му казах да той се обърна и отиде надолу по водоема. Просто искам да си знам правата и това ли е типичния представител на ИАРА, макар и да не ми се беше представил като какъвто и да е?
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Проблем с ИАРА и как да ги разпознаем?

Мнение от Efimov »

Кое му е нелепото колега. Направи ли са ти проверка. Работата не е само да имаш билет, а да знаеш примерно и минимално допустимите размери на рибите. Ако си имал маломерни риби, нормално е да се изиска да се върнат във водата. Ако количеството е било над нормата също. Ако си бил редовен няма какво да те притеснява.
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Проблем с ИАРА и как да ги разпознаем?

Мнение от bobo_33333 »

Защо само ИАРА да прави проверка
Всеки рибар може да прецени дали има нарушение от недобросъвестни ,не знам как да ги нарека.
То и ИАРА по някой път правят грешки при проверките ,смисъл нарушават правомощията си ,ама и тях трябва да проверяваме
Аз там съм пораснал...
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: Проблем с ИАРА и как да ги разпознаем?

Мнение от gogibo »

Когато са ме проверявали от ИАРА,дали с лодка откъм водата или с джипка по суша,са били винаги екип от трима души.Проверяват ме и пишат протокол за проверката,на който се подписвам и аз.Единия екземпляр от протокола остава у мен.Така е и с колегите около мен.Пиша за проверки от ИАРА около София.
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Проблем с ИАРА и как да ги разпознаем?

Мнение от ianimar »

нормално е да са двама,два пъти са ме проверявали и единия път имаше и полицай с тях
indzaghi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Май 10, 2009 1:53 pm

Re: Проблем с ИАРА и как да ги разпознаем?

Мнение от indzaghi »

Нелепото е,че като дойде ИАРА на проверка е редно да каже едно ''добър ден'',да се лигитимира все пак,защото е възможно срещу него да седи някой изряден любител-риболовец с добро европейско възпитание.После да го уведоми все пак,че ще провери живарника за маломерни риби и ако има такива,да му отреже главата.Дори е хубаво служителят да се поразтърси наоколо за укрита риба и забранени уреди.Ако всико е наред,да пожелае ''наслука'' и да продължи проверките.
krisch
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юни 20, 2018 2:12 pm

Re: Проблем с ИАРА и как да ги разпознаем?дно

Мнение от krisch »

Здравейте, отново. При мен всичко беше изрядно - от пръчките, до билета и куките, а живарникът беше празен. Проблемът е в отношението към околните. Просто излезнах на риболов сред природа и такива хора, които видимо имат мутренско държание развалят цялото удоволствие. На водоема имаше и хора пенсионери, които не заслужават такова отношение. Това може да са вашите бащи или дядовци. Просто всичко беше грозно.
Исках да знам как изглеждат ИАРА, за да знам как протича една проверка, а не да ме проверят шарлатани и да ме обвиняват, че нещо не е наред, а всъщност всичко да е и да ми вземат въдиците.
Благодаря, че се включихте по темата!
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: Проблем с ИАРА и как да ги разпознаем?

Мнение от gogibo »

Проявяват ли МУТРЕНСКО поведение,звъниш веднага на 112 и казваш,че са те проверили представящи се от ИАРА,които определено лъхат на алкохол и се държат арогантно.Даваш точни координати и после се наслаждаваш на квото ще се случи.
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Проблем с ИАРА и как да ги разпознаем?

Мнение от fozi073 »

Когато ми се е случвало да ме проверяват надути повече от нормалното проверяващи ...след като мине всичко, просто и аз им искам документи. Действа.
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: Проблем с ИАРА и как да ги разпознаем?

Мнение от freako »

А доброволните сътрудници какви законови права имат? Май никакви, само да наблюдават и да извикат екип.
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Проблем с ИАРА и как да ги разпознаем?

Мнение от Martin Mihailov »

Много ми е чудно само тия доброволните (ренджьри) кои ги спонсорира :?: :lol:
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Проблем с ИАРА и как да ги разпознаем?

Мнение от Don4o_62 »

Като съм тролил,много мрежи съм закачал - ли с колега или без,спираме и се обаждаме на който трябва,викат чакайте и се въртете наоколо,никакво самоуправство,след малко идват по вода а от пътя жандармерия с шефа на проверяващите,красота...като гледаш как се задейства системата,представя се културно,и си свършват работа,даже един път съм ги снимал как пускат от мрежи уловена риба а тя си беше доста апетитна,бели по 2 - 4 кг. и сомчета около 5 -7 кг.
това с ходенето на групи доброволци е много добро решение,като може някой по нагъл да си го понабият малко, шмиргелите с много въдици и забранени средства където идват такива групи се постреснаха малко,гледам по нашия язовир,но не трябва да се правят на оторизирани проверяващи а назначените като дойдат трябва първо да се представят,не да почне веднага да рови като кокошка,живарници и т.н.
към колегата - другият път като дойде някой с голямо самочувствие проверяваш,малко го приземи като му искаш документи и може и забележка да му направиш,ако не се държи учтиво
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Проблем с ИАРА и как да ги разпознаем?

Мнение от Павел Иванов »

Martin Mihailov написа:Много ми е чудно ...
Айде да ти стане още по-чудно , задължително ли трябва някой да ги спонсорира ?
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: Проблем с ИАРА и как да ги разпознаем?

Мнение от freako »

Ми нека си гледат, ама не да ми се правят на тексаски рейнджъри и да искат да ми гледат билети и живарници. Като толкова ги интересува да си викнат официалните проверяващи.
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Проблем с ИАРА и как да ги разпознаем?

Мнение от Martin Mihailov »

Павел Иванов написа:
Martin Mihailov написа:Много ми е чудно ...
Айде да ти стане още по-чудно , задължително ли трябва някой да ги спонсорира ?
Познавам четрима лично.Неим се дава по едно левче за плувка та камоли за некаква операция по мащабна :lol: Иначе в крьчмата са наи великите :shock: Лично сьм им сипвал бензин за да отидат на проверка така че тия ги разправяи на некои друг :mrgreen: И как така па от единпьт у цела Бьлгария се явиха тия (ренджьри) :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовен билет и документи”