риболовен билет в EU

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

значи нека обобщя:доколкото виждам,НАШАТА молба е,ако някой запознат прочете случайно този форум,да ни осветли по вьпроса за риболова в чужбина,как става,какви са изискванията,доколко важи т,нар. ни "билет" и пр.БЛАГОДАРИМ предварително
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мнение от Павел Иванов »

Начи само доколкото съм запознат :oops:

Гърция - реки , водоеми , море , ако ловиш от брега не ти трябва нищо !

Испания - ако водоема не е арендован и си си легализирал билета ловиш навсякъде без проблеми , включая и морски риболов на Канарските острови ако и там билета да идва по-евтино отколкото легализацията ( от 7 до 12 евра за 7 години :lol: ) . Ако имаш път до Канарите с удоволствие ще ти предостъпя моят който важи още 4 години ( няма снимки , имена и пр. глупости по него , мяза на карта за градският транспорт от едно време ) .

Германия - ако и да е яко затегнат риболовният контрол то пак с легализиран билет си ловиш на спокойствие ако си сал за малце там , виж ако си за по-дълго ще трябва да се явяваш на изпит !

Хървътска - почти навсякъде си цакаш та немаш ядове :wink:


Италия - колкото и да съм я посещавал не ми е оставало време за риболовстване ама предполагам че и там мое си ловиш с легализиран билет :wink:

Ми надявам се други колеги да продължат с това как , къде и със що дават да се рибоуловства по Юръпа :D
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

в гьрция сьм ходил на еднодневен риболов( :lol: :lol: :lol: ) още преди ЮРОТО и никой не ми направи проблем,освен простаците по митницата,още тогава ми направи впечатление,че са по-големи селяци и от нас,ама кви пьтища,кво чудо...това обаче е друга тема,значи конкретно,доколкото си запознат колега иванов-"легализация" что ета? може ли да се направи ТУК и КЬДЕ,ако не може тук,то как да се оправя в испания напр. дето сьщо са невероятни селяци и не знаят англииски,а мойте знания на испански се свеждат до "МИЕРДЕ" "уна червеса,пор фавор" и "джин кон спрайт,пор фавор" :lol: :lol: ми те не знаят кво е СОДА :shock: викат му "акуа цон газ" :lol: :lol: :lol: не е ли редно ИАРА да публикува някьде някакво обяснение за всичките тези нови за нас условия? :idea:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мнение от Павел Иванов »

Ми относно легализацията :

Тръгваш примерно по "Стамболийски" , оглеждаш се и виждаш поне десетина табели на които пише "Превод и легализация" , улиташ у некое от тех и им заръчваш да ти направят съответният превод и легализация на съответниот докимент на колко си щеш езика кеф ти английски , френски , испански и пр. :wink: Оттам натам ако си решил да похарчиш некой лев у вповече им заръчваш да доведат нещатат с легализацията докрай а по-евтинкият но за сметка на това доста нервен и времеотнемащ вариант е да обиколиш съответните посолства да подпечатат докимента и тъй :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

eee,elementarno уотсьн :lol: винаги сьм разчитал на теб колега иванов,по тия вьпроси,вьпреки,че имаме разл мнения по некои други вьпроси :lol: значи това е начина :idea: и кво сега излиза?вьпреки,че си е платил билет,вьпреки,че е европеец,бай Муйо от село Фуйо дето живее на 200метра от грьцката граница да иде барем до петрич и ако там няма,то до блград или софия,та да си легализира билето,всичкото придружено и с неколко пенсии в джоба,маса псувни и разправии,та та може да отскача до струма с бамбуковата прьчка...не че бай ти Муйо много сьм го зажалил,ама.... ЗАЕБИИИИ :shock:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Мнение от snegk »

Браво Павка бая си обикалял,кажи някой водоемче в Гърция близо до границата?НАСЛУКА.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мнение от Павел Иванов »

:lol: :lol: :lol: При бай Муйо е още по-бръза процедурата па и по-йефтинка :lol: :lol: :lol: Намира кой у селото да му преведе тескерето , отива увпосле при кмета / кметицата да парафира ( заместват секфите му нотариуси и пр. ) . Оттам натам праща с препоръчана поща сичко тва до еди коие си посолство , оттам натам му казват колко паре да им прати зер по пощатата , зер по банка , зер ако все пак е решил да се разсоди да им ги занесе и оттам натам ил да си го земе лично ил да му го върнат на него с препоръчано писмо :lol: :lol: :lol: Кофтито в случая че ако си поръча тия ми ти работи на 15.01. ще може да си ги ползва около 15.07. ама навъпреки насичко с гордост да се почуства европеец :lol: :lol: :lol:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мнение от Павел Иванов »

snegk за в Гърция мога да те пращам само по Струма и приходящите и гьолчета :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

lol: :lol: :lol: При бай Муйо е още по-бръза процедурата па и по-йефтинка :lol: :lol: :lol: ...да бе,да :lol: :lol: :lol: ами аз тия дни ако видя некой лев,ще взема да си,хм,ЛЕГАЛИЗИРАМ билета и после ще ви разправям :lol: ама кво се косим,като че ми мине?и некой пьт верно ще взема да разкажа вица за вьлка.лисицата,заека и шапката :lol: :lol:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Мнение от snegk »

МЕРСИ ПАВКА :lol: :lol:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мнение от Павел Иванов »

Ей ТОЗИ образ би ти дал пълно и достоверно инфо за риболова по Гречко :D
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

Изображение
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
gringo
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Мар 19, 2007 12:17 pm
Местоположение: Deutschland

Мнение от gringo »

Жоро написа:колеги от доста време на сам имаше питане дали можем с нашите билети в EU.просто нямах време да ви споделя разговорите си с немските за тази тема.питате за средната заплата. но за техният стандарт ,в края на месеца 0;0. мисалта ми беше ,че не вземаш билет, като за градски транспорт,а получаваш документ, като шофьорската книжка.иначе платени езера има много.3 еуро и ловиш шаранови и пастърва, като накрая ,я плашташ 7 еуро исчистена.есетрови и хишници 30 еуро. не се теглят, но имаш право на 1 от вид.бил съм на такива. яко кеф,ама на финала,ще ви се завие свят пт плащане. уловената риба не се пуска обратно.

средната заплата. не е 1600
това сичко е пална глупост

кирилица ниамам!
..ne sam naiasno,kakvo triabva da popalnia.??:(
Жоро
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Дек 20, 2006 10:26 am
Местоположение: Добрич

Мнение от Жоро »

да пиша глупости. не ми вярваите. ама и аз живея и работя в Германия, но сам регистриран като Български гражданин, и второ германецо разкажи на колегите за какво става дума. кажи им как вземаш 5000 евро нето и как се свиваш до другата заплата,и колко сме отворени ние българите в чужбина.
Жоро
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Дек 20, 2006 10:26 am
Местоположение: Добрич

Мнение от Жоро »

А ето и нещо ново,та било и то пълна глупост - значи във всеки град или село в Германия в кметството има отдел като нашата ИААРА кадето като се регистрираш и покажеш нашия билет, срещу 30 евро получаваш туристическо разрешително за 1 месец. Лепят ти марка на нашия билет ,и си ловиш на воля където поискаш.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовен билет и документи”