2 билета,колко въдици?

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

Аватар
AL KAPONE
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3072
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 2:56 pm
Местоположение: от Село

Re: 2 билета,колко въдици?

Мнение от AL KAPONE »

:D Интересна тема...
Преди години харесвах много риболовът на плувка... взираш се във водата, чуваш шумът на листата.. кефлийска работа!
От известно време ненавиждам риболовът по язовирите... Защо! Ми защото отивам на язовира и какво да видя - десетки автомобили, петнадесет каравани, десетки огнища, боклук.. и всеки разпънал по десет въдици и заградил 50 метра все едно са му бащиния... детето на където и да тръгне все пречи на някой олигофрен, вдигало шум (нищо, че около всеки автомобил чалготека до дупка) спънала се в някоя от хилядите въдици не може да играе, не може и да си метне своята въдичка защото ще оплете някой...
Моето мнение е - МАСОВА ЛУМПЕЛИЗАЦИЯ НА ЕДНО ЧАЛГА ПОКОЛЕНИЕ!!!
Вече практикувам само спининг... и то все по рядко...
Жалко, че за децата няма нищо да остане.... Замислете се за броя на въдиците и боклука!
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
Аватар
ninastefanina
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2130
Регистриран на: Нед Юни 21, 2009 11:00 am

Re: 2 билета,колко въдици?

Мнение от ninastefanina »

Вуйчо-Ваньо написа: Ами имаш много лесно решение на проблема.Щом и така и така плащаш билет на съпругата си,просто я води с тебе на риболов.
Правилно.




AL KAPONE написа: Жалко, че за децата няма нищо да остане.... Замислете се за броя на въдиците и боклука!
Повечето го мислим :wink:
I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
"Колкото повече глупости правя,толкова по-популярен ставам"
xt33m33
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 431
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 5:44 pm
Местоположение: Габрово

Re: 2 билета,колко въдици?

Мнение от xt33m33 »

В крайна сметка всичко идва от нямането на риба по водоемите ни ... Смятам , че всеки бисе съгласил, че ако риболовът върви и е динамичен , на човек му стига да се занимава с 1 максимум 2 въдици - например фидер и плувка , а как стоят аджеба нещата ? - Хвърляш туй, хвърляш онуй не ти кълве искаш да пробваш 2-ра , 3 -та , 4 -та .... н-та тактика само и само за да имаш риболов на някакви риби от какъвто ида е вид ... затова не стигат въдиците... Аз като имам да си чеша крастата с дребосък на плувчица най-много да хвърля още една въдица... Но наистина всеки знае кофти момента когато не му кълве и почва професорската да търси кдъе бърка и да други видове риба , различни от първоначално планувания риболовен обект... Проблема е ,че няма риба и всеки хвърля 14124141 въдици с надеждата на някоя да мусе усмихне късмета :)
kaloyan Mladenov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 794
Регистриран на: Пон Авг 10, 2009 11:05 pm
Местоположение: Видин

Re: 2 билета,колко въдици?

Мнение от kaloyan Mladenov »

Когато преминаваш външна на евро съюза граница имаш право да внесеш в България две кутий цигари ...
Ако носиш задграничния паспорт на жена си ше те пуснат ли да влезеш с четири такива как мислиш???

П.П.тва сигурно е 110тата тема по тоя въпрос,аман от въдичари...
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: 2 билета,колко въдици?

Мнение от JettroniX »

kodek написа:Здравейте колеги ,не намерих подобна теми и питам в тази.
Теоретично казуса е следния:
аз и съпругата ми имаме билети от ИАРА, Аз съм сам на даден затворен водоем пуснал съм 3 броя дънни въдици, но виждам колеги ловят костур на бял, вадя мача и хвърлям и аз. Но мача вече е 4та въдица, нося белета на съпругата ми, но тя не присъства в момента.Законно ли е да хвърля мача при положение, че имам 2 билета, но съпругата в момента не присъства?
Не желая да нарушавам закона. Имам ли право да ползвам билета на съпругата си без нейно присъствие?
Колега аз правя в твоя случай така :
Вадя едната дънна,сгъвам я и си я оставям в колата ;) След това вадя мача или спининга или щеката или к'вато е там тоягата и си ловя пак с 3 въдици ;) . Никой няма да ти каже "копче" - пак си ловиш с 3 въдици :idea: Просто сменяш тактиката - вадиш единия коз и го сменяш с другия....пък дали ще имаш резултат си зависи от редица фактори :D
Изображение
Манастира
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 253
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 7:15 pm

Re: 2 билета,колко въдици?

Мнение от Манастира »

Чл. 22а. (Нов – ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) (1) (Изм. – ДВ, бр. 36 от 2008 г., изм. – ДВ, бр. 43 от 2008 г.) Билетите за любителски риболов се отпечатват от ИАРА и се разпространяват чрез териториалните й звена, държавните горски стопанства, организациите по чл. 11 и други лица при условия и по ред, определени с наредба на министъра на земеделието и продоволствието.

(2) Билетът за любителски риболов е личен и поименен и не може да се преотстъпва на трети лица.

(3) Билет за любителски риболов се издава за срок една седмица, един месец, шест месеца и една година по образец, определен с наредбата по ал. 1.

(4) Лицата, които разпространяват билети за любителски риболов, превеждат на ИАРА 95 на сто от стойността на билета при условия и по ред, определени в наредбата по ал. 1.

Алинея 2 ти дава точен отговор.Аз ловя с 6 дънни,но жената е винаги с мен а е по-удобно да ти налеят бира,салатката,обяда да е направен дори и въдиците да наглежда като доде много :drinkers:
indzaghi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Май 10, 2009 1:53 pm

Re: 2 билета,колко въдици?

Мнение от indzaghi »

Колега,просто винаги води със себе си една жена да ти е мирна главата.
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: 2 билета,колко въдици?

Мнение от С.Върбанов »

2 билета,колко въдици? - Колко пише ,че е разрешено в билета ти за 1 билет ?
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: 2 билета,колко въдици?

Мнение от Павел Иванов »

kodek написа:...П.С. все пак не може ли някак да заверим нотариално пълномощно?
Не можеш , дори да си извадиш два билета на твое име пак нямаш право да ловиш с повече въдици . До миналата година не се обръщаше особено внимание дали всички са си до въдиците при наличност на билети за всичките , но от тая ще си има конфискации на такъми усилено . Това се налага щот "колеги" завземат огромни участъци благодарение на това че носят със себе си няколко билета . От тая година няма ли те при въдиците , взимат ги . После отиваш с билета , плащаш си акта и си ги взимаш обратно .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
valentin.ivanov7
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Дек 29, 2009 4:09 pm

Re: 2 билета,колко въдици?

Мнение от valentin.ivanov7 »

Нямаш право колега!Билета е на жена ти и на никой друг!!!Ако тя е там е друг вапроса. :drinkers:
Аватар
PlamenIvanov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 214
Регистриран на: Чет Мар 29, 2012 10:21 am
Местоположение: Варна

Re: 2 билета,колко въдици?

Мнение от PlamenIvanov »

Здравеите колеги.Възможно ли е като има6 билет и ловиш с една въдица и половинката ти да лови с друга дали се нарушава закона.
Когато човек иска нещо намира начин, а когато не иска намира причина.
Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

Re: 2 билета,колко въдици?

Мнение от dunavski »

d.n.mihaylov написа:
kodek написа:Здравейте колеги ,не намерих подобна теми и питам в тази.
Теоретично казуса е следния:
аз и съпругата ми имаме билети от ИАРА, Аз съм сам на даден затворен водоем пуснал съм 3 броя дънни въдици, но виждам колеги ловят костур на бял, вадя мача и хвърлям и аз. Но мача вече е 4та въдица, нося белета на съпругата ми, но тя не присъства в момента.Законно ли е да хвърля мача при положение, че имам 2 билета, но съпругата в момента не присъства?
Не желая да нарушавам закона. Имам ли право да ползвам билета на съпругата си без нейно присъствие?
Ами ако съпругата Ви има шофьорска книжка , карате ли колата си с нейната?
Точно !!!!! За мен най-фрапиращия момент когато бях продавач в риболовен магазин беше, когато един си изкара билет на 3 месечното си бебе зада можел да хвърля повече въдици.
Разберете го това нещо най накрая кълването на рибата не зависи от броя въдици. Ако искаш шаран мяташ за шаран ако искаш костур прибираш шаранските и мяташ за костур !!!
Член на - Canal Lure Anglers, Birmingham Anglers Assoociations, Angling Trust, International Flyfishing Federation
Изображение
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: 2 билета,колко въдици?

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

PlamenIvanov написа:Здравеите колеги.Възможно ли е като има6 билет и ловиш с една въдица и половинката ти да лови с друга дали се нарушава закона.
Мисля,че и това също е забранено.По принцип щом няма риболовен билет,няма право да лови риба. :smt102
Изображение
Изображение
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: 2 билета,колко въдици?

Мнение от С.Върбанов »

Още ли не е изтрита поредната малоумна тема по този въпрос ?
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: 2 билета,колко въдици?

Мнение от bobo_33333 »

JettroniX написа:
kodek написа:Здравейте колеги ,не намерих подобна теми и питам в тази.
Теоретично казуса е следния:
аз и съпругата ми имаме билети от ИАРА, Аз съм сам на даден затворен водоем пуснал съм 3 броя дънни въдици, но виждам колеги ловят костур на бял, вадя мача и хвърлям и аз. Но мача вече е 4та въдица, нося белета на съпругата ми, но тя не присъства в момента.Законно ли е да хвърля мача при положение, че имам 2 билета, но съпругата в момента не присъства?
Не желая да нарушавам закона. Имам ли право да ползвам билета на съпругата си без нейно присъствие?
Колега аз правя в твоя случай така :
Вадя едната дънна,сгъвам я и си я оставям в колата ;)... :D
Чак пък да я сгъваш и в колата :roll: ,само да не е във водата-да не е действаща :wink:
Аз там съм пораснал...
Заключено

Обратно към “Риболовен билет и документи”