2 билета,колко въдици?

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: 2 билета,колко въдици?

Мнение от JettroniX »

bobo_33333 написа:
JettroniX написа:
kodek написа:Здравейте колеги ,не намерих подобна теми и питам в тази.
Теоретично казуса е следния:
аз и съпругата ми имаме билети от ИАРА, Аз съм сам на даден затворен водоем пуснал съм 3 броя дънни въдици, но виждам колеги ловят костур на бял, вадя мача и хвърлям и аз. Но мача вече е 4та въдица, нося белета на съпругата ми, но тя не присъства в момента.Законно ли е да хвърля мача при положение, че имам 2 билета, но съпругата в момента не присъства?
Не желая да нарушавам закона. Имам ли право да ползвам билета на съпругата си без нейно присъствие?
Колега аз правя в твоя случай така :
Вадя едната дънна,сгъвам я и си я оставям в колата ;)... :D
Чак пък да я сгъваш и в колата :roll: ,само да не е във водата-да не е действаща :wink:
Да това е идеята, но винаги си я сгъвам за да не ми пречи :) .
Изображение
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: 2 билета,колко въдици?

Мнение от delio-haidutin »

как е по-добре -с 3 въдици да заема площ от 8-10м или с 6 да се събера на 5 метра?
а за тези които са ,,стриктно спазващи законите,,да ги питам ОТ ДНЕС ДАЛИ ЩЕ ПУШАТ НА ОБЩЕСТВЕНИ МЕСТА.ИСКАМ ДА ГИ ВИДЯ С УЧИТЕ СИ ОСОБЕНО ПО СТАДИОНИТЕ. :lol: :lol: :lol: :drinkers:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: 2 билета,колко въдици?

Мнение от С.Върбанов »

delio-haidutin написа:как е по-добре -с 3 въдици да заема площ от 8-10м или с 6 да се събера на 5 метра?
а за тези които са ,,стриктно спазващи законите,,да ги питам ОТ ДНЕС ДАЛИ ЩЕ ПУШАТ НА ОБЩЕСТВЕНИ МЕСТА.ИСКАМ ДА ГИ ВИДЯ С УЧИТЕ СИ ОСОБЕНО ПО СТАДИОНИТЕ. :lol: :lol: :lol: :drinkers:
А за тези , които не пушат изобщо помисли ли ? Ако не гледат мачове и не ходят по стадиони помисли ли ? Имаш билет ( ако имаш разбира се ) и в него е опоменато какво имаш право ! Стига сте писали само простотии ! ! !
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kodek
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 7:42 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: 2 билета,колко въдици?

Мнение от kodek »

Здравейте колеги, в началото малко преиначих нещата за да видя как ще се развие темата, Истинския проблем дойде по-миналата година, когато без да размисля по този въпрос си закупих от колега, род-под стойка за 4 въдици. После закупих още една въдица + 3те дето имах и извадихме билет на съпругата.Дилемата е: или да преработя стойката за 3 въдици,(което ще развали стойката, мислех да резна крайните опори на бъзбаровете, но все седи накриво) или да мъкна половинката с мен, или да си закупя нова стойка за 3 въдици.

Та за това питах не може ли с2та билета си ползвам стойката? Разбрах Не може!
Или ще купувам нови бъзбарове или нова стойка.

Наслука на всички през новия сезон. :D :drinkers:
Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

Re: 2 билета,колко въдици?

Мнение от dunavski »

Два билета двама човека макс 6 въдици !!!! Ако единия от тези двамата не е до пръчките съответно другия отнася глоба за превишени брой въдици. Ако двама ловят с един билет единия от тях отнася глоба за риболов без билет.
Лично за мен това си е чисто месарска история и начин за "законно" бракониерстване и за съжаление е доста разпространен сред "съвестните" по форумите колеги. Трябва да се въвъде закон да се глобява и този, който си предоставил билета на второ лице защото той е поименен.
Член на - Canal Lure Anglers, Birmingham Anglers Assoociations, Angling Trust, International Flyfishing Federation
Изображение
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: 2 билета,колко въдици?

Мнение от С.Върбанов »

Трябва дори да се направи разрешения брой въдици за 1 човек да е 2 ! Все пак нали е спортен риболов , а не месарски ? Защото много често повечето си мислят ,че , като метне 8 въдици и много риба ще хване с тях , а не е помислил за много по важни неща , като монтажи , храни , стръв и т.н. ! Не може да си опъвате директните до тях 1 фидер и малко по на страна 2 или 3 дънни - защото това е най-често срещаната картинка по всички водоеми в БГ , а това си чиста проба бракониерство ! ВСИЧКО Е НАПИСАНО ТОЧНО И ЯСНО В БИЛЕТА - ПРОЧЕТЕТЕ ГО !
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
thunderboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:07 am
Местоположение: София-Казанлък
Обратна връзка:

Re: 2 билета,колко въдици?

Мнение от thunderboy »

И аз така направих с жената, и тя ми приватизира телескопа :) че и почна да лови повече от мен, но така е като съм разпънал 3 въдици и не смогвам да ги обслужвам едновременно.
Парите не са най важното нещо в живота, но те ми трябват за да си го купя!
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: 2 билета,колко въдици?

Мнение от jagger1 »

Ейййй, българина е страшно чудо. Върти, усуква, мрънка, пънка и все гледа да не се прецака. Прави се, че законите не са му ясни, защото така му утърва най-много.
Стршно племе сме. И 200 закона за едно и също нещо да се напишат, българинът пак ще мънка, пънка и аха, аха, пак ще иска да ги заобикаля.

А бе как ги обслужвате тези 4, 5, 6 въдици бе? Като ги нахвърляте през 3-4 метра, вие на бягане с препятствия ли сте отишли, или на риболов за да си правите кефа? Как ги зареждате, как ги обслужвате?
Ами ако ви удари едновременно на всичките въдици (дай боже да го преживеете), какво правите бе хора? С колко ръце ще ги вадите? И ако (дай боже да се случи) някой от удостоилите въдиците в този момент рибок реши да се поразходи ту в ляво - ту в дясно като на парад през всичките такъми, какво правите???

Я си спазвайте закона. А той е ясен и еднозначен. А и повече от 3 въдици нямате право така или иначе (за язовир), а за река - имате право само на ЕДНА ВЪДИЦА.

А иначе, вие си решавате, дали да се правите на хитрушковци и вечно незнаещи.

И ако често някой го навестява склерозката, то пак си има начин да си влезе в час и да си опресни паметта: ОТВАРЯ СИ БИЛЕТА, КОЙТО ТРЯБВА ДА Е В ДЖОБА МУ, И ТАМ СИ ГО ПИШЕ: С КОЛКО ВЪДИЦИ, КОГА И КАК, ПО КОЛКО РИБА И КАКВА РИБА. Ама трудно се сещате хитрушковци, нали? Че така е по-лесно и по-наивно, нали? Незнанието не е извинение., а хитруването често излиза доста скъпо удоволствие.

Еййй, страшна работа. Няма начин да се оправи тази държава, докато ние самите не се оправим.
Хайде наздраве на всички и поздрави.
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
SuperMario45
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 2:26 pm

Re: 2 билета,колко въдици?

Мнение от SuperMario45 »

Темата е стара, но след като я прочетох веднага ми изникна една случка от лятото.
Отидохме на яз. Батак 8 човека. От тях 3-ма сме запалените по риболова. Тоест имаме право на 9 въдици, но ако решим да дадем още 20 лева за останалите 5-ма за седмични може да разпънем още 15 въдици + 9-те = 24 пръчки... И няма как да ни кажат нищо, понеже всички сме си в лагера до пръчките (без значение дали са лични или не). Изглежда като бракониерство, но не е - законно е... А това е целия абсурд... Затова според мен най-добре е - 1 билет - 1 пръчка. Всяка допълнителна пръчка + 5лева.
Аватар
SBANKOV
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 386
Регистриран на: Сря Апр 10, 2013 12:03 pm
Местоположение: София - Разград

Re: 2 билета,колко въдици?

Мнение от SBANKOV »

Аз пък като изчетох темата ми хрумна следното нещо ако извадя билет за жена ми/ да не дава Господ да идва с мен за риба/ и после я заведа пред нотарус и тя ме опълномощи да да ползвам нейния билет мога ли да ловя с 6 бр. пръчки :rolleyes:

пп Всъщност сега ми хрумна да я взема лятото с мен на дунава на някой остров и да си ловя с 6 пръчки докато тя храни комарите :mrgreen:
Детето в мен продълажва да си играе с кибрит, но – странно – вече иска и пура, и Chivas...
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: 2 билета,колко въдици?

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Вместо само с жена ти,можеш да направиш това с още 9 човека и да си ловиш с 30 въдици!А може и с 50..... :!:
Изображение
Изображение
Аватар
pikata
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 12:05 pm
Местоположение: Лом

Re: 2 билета,колко въдици?

Мнение от pikata »

Дааааа,това е една мнооооого добра идея,но дали е осъществима на практика :?: едва ли :lol:
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: 2 билета,колко въдици?

Мнение от naskobo »

Moга да изкарам билети за целия IV Б клас на сина ми и да загащя половин язовир :idea:
Всъщност, колкото по-често ходя за риба се убеждавам, че ми е нужна само една въдица.Не съм шаранджия, там е малко по-друго, но повече от три си е чалга -риболов
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: 2 билета,колко въдици?

Мнение от аксел »

предлагам,да се направи експеримент,да се хвърлят 3бр.въдици и да се закачат едновремнно и на трите риби,да видим как сам риболовец,ще засече едновременно и трите въдици!!!!!!!пълна простотия е този закон.Трябва да е разрешено да се лови само с една въдица,така ще се решат доста проблеми,например-отива някой с три въдици хвърля ги така,че заема поне 50м от бреговата ивица,та другите хора да не могат да ловят.Специално изключение от това правило може да се направи само за колегите шаранджии,ловящи на косъм с по една кука,но според мене трябва да има ограничение на заеманата брегова ивица на водоемите!!!!
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: 2 билета,колко въдици?

Мнение от Павел Иванов »

SBANKOV написа:...ако извадя билет за жена ми/ да не дава Господ да идва с мен за риба/ и после я заведа пред нотарус и тя ме опълномощи да да ползвам нейния билет мога ли да ловя с 6 бр. пръчки :rolleyes: ...
Тц ! Просто ще си пред дилемата твоят или нейният билет да ползваш след като си сам на водоема :lol: :lol: :lol: Айде да ви помоля да се опитвате да вниквате в съответните разпоредби преди да ги ръсите едни ...
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Заключено

Обратно към “Риболовен билет и документи”