Проект за забрана на щука и бяла

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

poyalnik
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Нед Юни 12, 2011 8:37 am

Re: Проект за забрана на щука и бяла

Мнение от poyalnik »

С.Върбанов написа:Истината е само една - ПОСТОЯННА забрана за ВЗИМАНЕ на каквато и да е риба поне за 3г :idea:
+1 Взимането на риба наистина трябва да се забрани за няколко години и да започнат да се правят по-чести проверки по водоемите. Имаш ли живарник-тряскат ти една голяма глоба и да видим дали ще повториш!
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: Проект за забрана на щука и бяла

Мнение от daniel defoe »

С.Върбанов написа:Истината е само една - ПОСТОЯННА забрана за ВЗИМАНЕ на каквато и да е риба поне за 3г :idea:
ПОДКРЕПЯМ НАПЪЛНО :drinkers:, останало е бошлаф!
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Проект за забрана на щука и бяла

Мнение от delio-haidutin »

а сега да не би да няма" ПЪЛНА ЗАБРАНА" на дадени язовири?и какво! да не би да пръщят язовирите от риба :?: "КАМЧИЯ" до миналата(2011) година като беше "забранен " с мрежи сигорно не сее ловяло,а???а и служителите си пускаха когото си искат.тази год.пак ще е същото :!:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
zorod
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 277
Регистриран на: Нед Авг 10, 2008 6:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Проект за забрана на щука и бяла

Мнение от zorod »

И пак се връщаме на проблема ! Не е важно какви нови забрани ще се наложат, а как се спазват и прилагат тези, които вече ги има. Защото и новите ще се спазват колкото старите.
Проблема ни е ............... Тук темата е дълга.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Проект за забрана на щука и бяла

Мнение от Vid »

С.Върбанов написа:Истината е само една - ПОСТОЯННА забрана за ВЗИМАНЕ на каквато и да е риба поне за 3г :idea:
Това е истината, ако искаме да имаме риби във водоемите с оглед на тотално намалялата рибна популация.., и така, за да продължаваме да се кефим на любимото си хоби.
Д.Граховски написа:Аз мисля че щуката трябва да се забранява от декември месец,защото още от тогава има хайвер в много екземпляри в нашия край.
Логиката е абсурдна, защо? Че, щуките от ноември, дори октомври и пак си имат много хайвер. А, тези които ловим през лятото без хайвер и после пържим...., ако си бяха останали във водоема щяха да имат хайвер и да се размножават....... Нали?
Затова съм за пълна забрана за прибиране на риба, освен плевелна, щото като ида на риболов искам да има тръпка-удари, а не да бележа капо след капо....., но пусти му български манталитет..., това няма как да стане...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Батко Емо
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1087
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 1:25 pm
Местоположение: гр.Перник

Re: Проект за забрана на щука и бяла

Мнение от Батко Емо »

Пълната забрана за 3 години ще е-е май-та на рибаря-спортсмен/ловещ от брега/ИАРА реално само него може да контролира и ще облажи хората с лодки,браковците и ... арендаторите :D По принцип най-много споделям мнението на Кърцата,требе отнекъде да се почне!
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Проект за забрана на щука и бяла

Мнение от maranzika »

И пак всичко опира до КОНТРОЛА.
Ако отида по време на забраната и си ловя щуки(целенасочено) ,то не виждам кой ще ме спре.То проверките от ИАРА са като да уцелиш 6-ца от тотото.Пък нито един рибар по брега съм сигурен че няма да вдигне телефона и да сигнализира.Щото българите сме шубета и не ни пука какво става около нас..Гледаме само собственият си интерес.Та пак казвам,че с тази забрана нищо не се постига,защото не е направена както трябва и няма контрол.Само ще напълни джобовете на арендаторите... :evil: :evil:
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3643
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Проект за забрана на щука и бяла

Мнение от dantho.mihov »

maranzika написа:И пак всичко опира до КОНТРОЛА.
Ако отида по време на забраната и си ловя щуки(целенасочено) ,то не виждам кой ще ме спре.То проверките от ИАРА са като да уцелиш 6-ца от тотото.Пък нито един рибар по брега съм сигурен че няма да вдигне телефона и да сигнализира.Щото българите сме шубета и не ни пука какво става около нас..Гледаме само собственият си интерес.Та пак казвам,че с тази забрана нищо не се постига,защото не е направена както трябва и няма контрол.Само ще напълни джобовете на арендаторите... :evil: :evil:
Ей тук вече съм съгласен. Именно, защото няма контрол. Не съм съгласен с коментарите защо от тогава, а не от тогава. Забраната си е забрана и трябва да се спазва !
Аватар
jorro11
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Пет Яну 15, 2010 9:42 pm
Местоположение: Samokov/Sofia

Re: Проект за забрана на щука и бяла

Мнение от jorro11 »

maranzika написа:И пак всичко опира до КОНТРОЛА
Ето това е истината. Останалото са само фиктивни забрани на хартия.
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3643
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Проект за забрана на щука и бяла

Мнение от dantho.mihov »

Абе все някой ще изгори за поука за останалите. Колкото повече, толкова по-добре.
Аватар
Христо Рангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Съб Сеп 04, 2010 10:19 pm
Местоположение: Търговище

Re: Проект за забрана на щука и бяла

Мнение от Христо Рангелов »

Ще стане като забраната за пушене, пак си се пуши навсякъде - няма контрол , няма глоби , няма дяволи.. Пак ще си се ловят и ще се прибират.. Дано има някакъв ефект, но се съмнявам. Все пак трябва да се почне отнякъде - капка по капка - вир става!! :)
"The more you know, the less you carry"
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Проект за забрана на щука и бяла

Мнение от Красимир Атанасов »

:!: Забрана :!: без :!: Контрол :!:
Е като жена с малки цици,по-принцип ги има,но дефакто ги няма.
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Проект за забрана на щука и бяла

Мнение от С.Върбанов »

Добре , тогава забрана + засилен контрол :D И проверки на проверяващите също :idea:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Проект за забрана на щука и бяла

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Чета,чета в тази тема и взе да ми идва малко в повечко.Не е ли по - важно да се спазват съществуващите закони и забрани отколкото всеки да измисля нови такива?
По вашата логика аз предлагам:
1.Ако ИАРА заловят някой на по - малко от 50 метра от водата на която и да е река или язовир да го глобяват с минимум 1000 лева.
2.Всеки,който притежава въдица,каквато и да било,да се вкарва в затвора за 5 години без право на обжалване.
3.Горепосочените забрани да бъдат в сила поне 100 години
Резултат:
Майната им на сегашните риболовци.Важното е,че с тези правила в нашите водоеми риба ще има!!!

ПП:В този ред на мисли предлагам:
Шофирането в градски условия да се извършва с не повече от 10 километра в час.Извънградско - 15 км/ч,а на магистралите с максимум 30 км/ч.
Резултат:
С тези мерки със сигурност ще намалеят ПТП-тата по Българските пътища!!!
Изображение
Изображение
esho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 712
Регистриран на: Сря Юли 09, 2008 7:17 pm
Местоположение: Gent BE/ Ст.Загора BG

Re: Проект за забрана на щука и бяла

Мнение от esho »

Тук в Белгия риболова на щука и бяла риба е забранен от 1 Януари до 31 Май.
На всеки риболовец ловящ тези видове риба, забраната му идва доста дълга, ама иначе не е добре за рибите
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовен билет и документи”