Проект за забрана на щука и бяла

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Проект за забрана на щука и бяла

Мнение от С.Върбанов »

Това е един омагьосан кръг ! Пишат се закони - не се спазват - пишат се нови наредби и закони - пак не се спазват :idea: Е как да стане :?: :roll: И да си пишем тук в случая е абсолютно безсмислено :idea: Това е проблем който никога няма да се реши освен , ако на всяка вада и локва няма инспектори - постоянно , ама такива средства няма :idea: Самата система е скапана и от там всичко останало . Някой може да каже - ама народа гладен и за това бракониерства ! Написали му акт на бедния човечец и после се почва една защита защо не се гонели мрежарите , а се пишат актове на бедните хора - просто е ЗАЩОТО НЕ СПАЗВАТ ЗАКОНА !!! Българина е чешит и никакви забрани и закони не са в състояние да го спрат да прави каквото си иска !
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Проект за забрана на щука и бяла

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Много лесно ще се оправят нещата във всяка една насока.Трябва просто да има глоби,ама яки глоби.Отишъл на реката да лови с 3 въдици - глоба,яка глоба без право на обжалване.Ако не я плати в определен срок - наказателна лихва без право на обжалване.На кой му пука,че човека бил гладен та за това ловял с 3 въдици а имало мрежари,бомбаджии,токаджии и не знам си кви още боклуци - това не им дава право да нарушават закона.Други хора от глад обират магазини,но те са престъпници,Такива са всички,които нарушават законите.
Изображение
Изображение
4ushi
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 8:26 pm

Re: Проект за забрана на щука и бяла

Мнение от 4ushi »

С.Върбанов написа:Истината е само една - ПОСТОЯННА забрана за ВЗИМАНЕ на каквато и да е риба поне за 3г :idea:

Много е прав колегата. Простата причина е, че тя рибата ще си хвърли хайвера нали това е ОК. Но кой ще спре мародерите :axe: които миналата година на Копринка след забраната, когато язовира беше излязъл по поляните масово ловиха бели рибета под формата на цаца за биричката разбириш ли :twisted: ????
Аватар
eroucma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 691
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 7:23 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Проект за забрана на щука и бяла

Мнение от eroucma »

maranzika написа:Пълен смях е тая заповед.Всеки който е запознат с размножаването на тези два вида знае за какво става на въпрос.....Явно е че ще си вадим билет само за 1/2 година.....Толкова остава за риболов след всичките забрани..А контрол никакъв.. :evil: :evil: :evil: Къде се чуло и видяло края на май месец щуката да хвърля хайвер...... :evil: :evil: :evil:
+1
И аз мисля, че времето на заповедта е прекомерно удължено. До края на април е доста по реално, съобразно това кога и докога се размножават дадените риби.
Изображение Изображение
Първата щука и първата кака винаги се помнят, независимо колко са големи и какви зъби имат
gergi762
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 741
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: Проект за забрана на щука и бяла

Мнение от gergi762 »

Тея забрани ако се направят както много хора искат,а именно за всяка риба различен период,се получава така :по всяко време да може да се ходи.Като знам колко са съвестни повечето рибари ще има "ма аз съм за костур,пък по случайност се хвана и шаранче,аз съм за таранки ма ми налитат и сулки" Може да се направи само ако има постояни проверки,които са някаква химера.
Остави само стъпки
esho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 712
Регистриран на: Сря Юли 09, 2008 7:17 pm
Местоположение: Gent BE/ Ст.Загора BG

Re: Проект за забрана на щука и бяла

Мнение от esho »

gergi762 написа:Тея забрани ако се направят както много хора искат,а именно за всяка риба различен период,се получава така :по всяко време да може да се ходи.Като знам колко са съвестни повечето рибари ще има "ма аз съм за костур,пък по случайност се хвана и шаранче,аз съм за таранки ма ми налитат и сулки" Може да се направи само ако има постояни проверки,които са някаква химера.
Може да се направи ако българина започне да мисли по различен начин. Всичко може да се постигне ако се промени манталитета на българина,ако хората искат да променят нещата...иначе колкото и проверки и закони да се налагат, докато не се промени нещо в главата на човек нищо няма да се промени, каквито и закони да излезнат.
Хората са казали "на сила хубост не става"
Един притятел (българин) ми разказа следния разговор, който е провел с друг рибар (белгиец)
Моя човек го пита:
–Рибата може ли да се взима?
–Ами не, неможе!
–Как не може, като в билета пише размерите на рибата която може да се взима?
–Да може да се взима, ама не трябва!

Тук в Белгия за 2 години не са ме проверявали. Така като гледам няма голям контрол върху водоемите, но като гледам мисленето на хората... няма смисъл да има проверки.
Със проверки и глоби може да се поограничат нещата, но това няма да промени нещата.
П.С това е моята гледна точка на ситуацията :)
сирака
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Чет Авг 19, 2010 8:59 pm
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Проект за забрана на щука и бяла

Мнение от сирака »

Да,и пак се стига до там,че хората са гладни в България и си ги имат за собственост водоемите...
Изображение
В тоз гьол,риба няма!
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Проект за забрана на щука и бяла

Мнение от bobo_33333 »

В сайта на ИАРА нищо ни пише :roll:
Аз там съм пораснал...
harry_lom
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 11:44 am

Re: Проект за забрана на щука и бяла

Мнение от harry_lom »

В "НОВИНИ"- Уведомления- Откриване на процедура...............................
Аватар
koci1
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 8:48 am
Местоположение: Първомай

Re: Проект за забрана на щука и бяла

Мнение от koci1 »

dimitar rashev написа:ЗДРАВЕЙТЕ
Колеги,това е поредната ГЛУПОСТ на този вносител.Ако си мисли ,че ще опази рибното "богатсво "на БГ,малко е СБЬРКАЛ.Тази забрана трябва да влиза в сила не от 15.02 .2013г.,а още от 01.12.2012г..ЗАЩО ??
В периода 01.12.12г..-15.02.13 г., споменатите хи.... оформят хайвера(а не само те) , групират се на зимовищата ,като в последствие ги напускат с цел вьзпройзводство. .Точно тогава се ловят и част от бьдещите "майки"и трофейни мьжки екземпляри-все едно да" хвьрляш вьдица "в рибарник. По отношение края на забраната на тези хи.... и другите(сом,...)е нормално да бьде 01.06 . ...Тоест 01.12 .12.-01.06.13г. ТОВА Е ЕФЕКТИВНА ЗАБРАНА !!!!
ПОЗДРАВИ

по тази логика да е забраняват завинаги :lol: :lol: :lol: ами с мрежата забраната е един гол х-й :axe:
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: Проект за забрана на щука и бяла

Мнение от pitcha »

http://iara.government.bg/wp-content/up ... %D0%B0.pdf
Заповедта е подписана и влиза в сила.
Поздрави
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Проект за забрана на щука и бяла

Мнение от С.Върбанов »

Бате Димо за всички водоеми трябва забрана не само за няколко ! И то пак не са ги проверили половината от тези , които са забранили дали изобщо имат вода в тях :idea: Цялостна забрана за ВЗИМАНЕ / ПРИБИРАНЕ на риба трябва и само тогава след поне 2г ще има пак живот в обезрибените ни водоеми :wink:

п.п. Не омаловажавам и тази забрана защото поне е нещо , като за начало :idea:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: Проект за забрана на щука и бяла

Мнение от pitcha »

Важи за следните водни обекти:
Чл. 3. (1) Рибностопански обекти са:
1. естествени води и водни обекти - по смисъла на Закона за водите; вътрешните морски води, териториалното море, прилежащата зона, континенталният шелф и изключителната икономическа зона на Черно море и българският участък на р. Дунав - по смисъла на Закона за морските пространства, вътрешните водни пътища и пристанищата на Република България; всички останали реки и стари речни корита, крайморските, крайдунавските и вътрешните езера и блата;
2. изкуствени водни обекти - язовирите, бентовете и изравнителите, каналите, баластриерните водоеми, хидропарковете, технологичните водоеми на електрическите централи и на други индустриални предприятия или земеделски стопанства;
Стефан
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Чет Юли 13, 2006 10:23 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

Re: Проект за забрана на щука и бяла

Мнение от Стефан »

Не коментирам това, дали тази заповед е правилна или не - предполагам, че е предложена на министъра от специалистите в тази област. Но не съм съгласен да влиза в сила същия ден, когато е издадена и без много-много да е разгласена. Аз се бях нагласил утре /16 февр./ да ходя за щука и съвсем случайно попаднах тук на тази тема и разбрах за забраната. Без да желая щях да стана нарушител. Трябва ли преди всеки излет да проверавам в медии, форуми и сайтове дали не е излязла някоя нова заповед? Мисля, че ще е най-точно ако всички забрани влезят в закона, с който всички риболовци сме запознати.
Благодаря на колегата, който ни запозна с тази заповед и не станахме неволно нарушители.
Направих успешен излет - не загубих нито една пръчка :)
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Проект за забрана на щука и бяла

Мнение от Бачо Илия »

Заедно с тази забрана и за същият период, трябва да се забраняват и лодките според мен...за да няма "случайни улови" и "трюмчета" ! :wink:
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовен билет и документи”