Билет

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

mert
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 8:12 pm
Местоположение: Momchilgrad

Билет

Мнение от mert »

Нужно ли е на билета да се запише улова?
Аватар
del71
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Юни 10, 2012 5:32 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Билет

Мнение от del71 »

да
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Билет

Мнение от bobo_33333 »

del71 написа:да
НЕ
Никъде в билета не пише
,,нужно е да се пише улова,,
Аз там съм пораснал...
сирака
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Чет Авг 19, 2010 8:59 pm
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Билет

Мнение от сирака »

Нищо недей писа,че иара-та само това чакат,като видят,че някой писал,че хванал и баам мрежите.... :axe:
Изображение
В тоз гьол,риба няма!
Аватар
del71
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Юни 10, 2012 5:32 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Билет

Мнение от del71 »

bobo_33333 написа:
del71 написа:да
НЕ
Никъде в билета не пише
,,нужно е да се пише улова,,
На практика те задължават да върнеш рибата в язовира, ако не си я записал. Виждал съм такива случай на яз.Ивайловград. Ставаше въпрос за трофейни екземпляри.

А е и редно при няколко дневен излет да отразиш уловената риба по дни.
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Билет

Мнение от bobo_33333 »

На практика ,в билета има място за 35 излета и ако отразяваш всеки вид,брой и кг ,както е редно ,за един месец си попълнил формата и редно ли е да носиш тогава тетрадка голям формат с дебели корици да пишеш сяка рибка :D
Аз там съм пораснал...
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Билет

Мнение от Красимир Атанасов »

Нашите докога ще държат сегашния вид на риболовния билет?
По-голяма глупост от това няма.Тук във Швеция е просто един хвърчащ лист както се вика и е с размер на визитна картичка.Дори може и да не го носиш,стига да си знаеш номера на билета те си те проверяват в системата.И няма такава глупост да ходиш да си го купуваш от разни ИАР-и и да се съобразяваш с работно време и снимки и ала-бала.Купуваш си го от рибарския магазин наравно със стръв,захранка и.......
И най-важното билета е семеен!!!
И още по-важното!С него получаваш и карта-упътване с легенда от долу в кои водоеми,къде и кога и какво може да хващаш.
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Билет

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Колега,Красимир Атанасов,такива правила,като в Швеция,в БГ няма да има скоро (никога).Там явно всичко се случва на друго ниво.А що се отнася до семейния билет:Каква му е цената? - риторичен въпрос.Предполагам,че тука като си вземеш билети за цялото семейство ще ти легне по - евтино отколкото там семейния.
Изображение
Изображение
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Билет

Мнение от Красимир Атанасов »

25 евро струва билета.Но не това е най-важното и не това ми беше идеята.Просто системата се е разтоварила тука и е направила всичко по-лесно за всеки.
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Билет

Мнение от С.Върбанов »

Така е ! За това е Швеция , а не България :lol: Скоро очаквайте поскъпване на риболовните билети - 40лв за годишен билет :wink:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
New fish
новобранец
новобранец
Мнения: 67
Регистриран на: Вто Май 14, 2013 10:21 am

Re: Билет

Мнение от New fish »

Красимир Атанасов написа:Нашите докога ще държат сегашния вид на риболовния билет?
По-голяма глупост от това няма.Тук във Швеция е просто един хвърчащ лист както се вика и е с размер на визитна картичка.Дори може и да не го носиш,стига да си знаеш номера на билета те си те проверяват в системата.И няма такава глупост да ходиш да си го купуваш от разни ИАР-и и да се съобразяваш с работно време и снимки и ала-бала.Купуваш си го от рибарския магазин наравно със стръв,захранка и.......
И най-важното билета е семеен!!!
И още по-важното!С него получаваш и карта-упътване с легенда от долу в кои водоеми,къде и кога и какво може да хващаш.
В България също можеш да си купиш билет от риболовни магазини. Много от тях са свързани директно със системата на ИАРА, а имат и сайтове, от които можеш да си купиш билета. Не защитавам ИАРА, просто искам да кажа, че и тук го има това улеснение. И за подновяване не искат снимка.
А пък за картата-упътване - нали тук си имаме форуми? :)
Аватар
del71
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Юни 10, 2012 5:32 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Билет

Мнение от del71 »

Няма проблем и да е повече, стига да виждаш че тези пари отиват по направление - опазване, зарибяване ...т.н. а не както сега.
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Билет

Мнение от bobo_33333 »

В България също можеш да си купиш билет от риболовни магазини. Много от тях са свързани директно със системата на ИАРА, а имат и сайтове, от които можеш да си купиш билета. Не защитавам ИАРА, просто искам да кажа, че и тук го има това улеснение. И за подновяване не искат снимка.
Ама не може ,да ми налагат ,от къде да си купя или заверя билета,от кой магазин,ами ако в магазина са спрели тока или няма нет временно-принтера се скапал.
И кво ,ша ми казват ,че днеска няма да ида за риба ,щото не могат да ми извадят билет.Ами ако е в петъкили събота и така 3 дена няма да ходиш за риба :evil:

а и от сайтовете не става веднага ,ами поне на другия ден...
Аз там съм пораснал...
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Билет

Мнение от chirusa_bg »

Тока спира навсякъде по света и никой нищо не ти налага. Може да си купиш билет от хиляди места по 101 начина. Дали да издават билети или не е решение на собствениците на магазина, а ако си се сетил в последния момент и не успееш да си подновиш билета, грешката си е изцяло твоя.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Билет

Мнение от bobo_33333 »

ivo13 написа:карай без билет
Карам ,ни ма бърка :lol: :lol: ,по 2-3 деня карам
Аз там съм пораснал...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовен билет и документи”