Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

Аватар
bojinov_86
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Фев 15, 2013 12:50 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от bojinov_86 »

Сигурно пак са измислили някаква поредна европростотия от рода на щастливи кокошки и т.н !
Не се страхувай от врага,който те атакува, а от фалшивия приятел,който те прегръща!
zlati973
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 887
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 6:56 pm

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от zlati973 »

Колегите от София които посещават платения на Враждебна познат като 777 да имат предвид че миналата седмица беше проверен от ИАРА за билети. Собствениците на водоема казват че не носят отговорност за риболовци без билети. Така че които ходи на 777 да си завери билета и не само 777 сигорно в скоро време ще проверяват и Богров и другите около София.
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от delio-haidutin »

zlati973 написа:Колегите от София които посещават платения на Враждебна познат като 777 да имат предвид че миналата седмица беше проверен от ИАРА за билети. Собствениците на водоема казват че не носят отговорност за риболовци без билети. Така че които ходи на 777 да си завери билета и не само 777 сигорно в скоро време ще проверяват и Богров и другите около София.
а много ми е чудно ,какво ще стане ,като им кажеш че сопите са на пазача или на собственика,или ако са окажат че са безстопанствени ?дали ще ги конфискуват???
ДА ОТИВАТ ПО ДЪРЖАВНИТЕ ДА ВАРДЯТ МРЕЖАРИТЕ,НЕ ДА СИ ПИШАТ САМО АКТИВИ :finga: :finga: :finga: :butthead: :butthead: :axe: :axe:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от delio-haidutin »

krokibg написа:До миналата година нямаше никакви изисквания,всеки я караше както му е кеф.От тази година,всички си правим регистрации и други неща,за да може да се изнася риба дори и в чужбишна.За да стане това,нали сами разбирате че трябва фирма,трябва да се издават фактури и т.н.Аз тази година рибари няма да пускам,не ми се занимава с билетчета и глупости,ще гледате язовира от далече.Само толстолоб ще зареждам и ще продавам,не ми се занимава повече с изисквания и т.н.Що се отнася до това,иска ли се билет или не,всеки риболовец трябва да има билет,нали няма да ходи само на един водоем,все веднъж щеиска да отиде и на свободен,там билета е задължителен.На частен водоем - арендован,няма такива изисквания и ИАРА няма за какво да идва там и да проверява.Наистина,когато те хванат с повече риба в багажника,може да си имаш главоболия,но ако кажеш че си ми бил на гости и аз съм ти дал рибата,няма сила на земята която да ти направи нещо,никои не може да ми забрани да си подарявам рибата на които си искам - нали :?: :?: :?: След последните изречения,мисля че спора е безмислен,не си напъвайте картуните и да се тормозите за глупости,но си вземете билети,за да подпомагате зарибяванията в България,и ще е добре да си взимате билети към Сдружения,защото на този етап,единствено те зарибяват реално и мислят за рибната популация. !!!
КРОКИ,всичко което казваш е 100% истина,нека всеки сам си направи сметка кога ходи за
риба ,на какви водоеми и как му е изгодно :idea: след 1 седмици е забраната,и след нея е
точно половин година-който е устискал до сега да не ходи на държавни ,ще спести някой лев :lol: ,а който ходи мн. рядко на такива ,може да си взема и седмичен ,когато му се наложи.
а ,що се касае за призива ,да си вземаме билет ,че така подпомагаме зарибяването,изобщо не съм съгласен:ако имаше добра воля и контрол на приходите ,всяка година ,всяка област можеше поне да зариби с няколко хиляди рибки поне по ЕДИН язовир.а нали се сещаш че и всяка година си плащаме винетки и акциз за горивата ,но все си караме през дупките.така че ,стига сме били "добрите самаряни"на някои "бедни"господа :twisted: .
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
badema
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Сеп 02, 2010 9:26 pm
Местоположение: Кричим
Обратна връзка:

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от badema »

Прочете докрай и ще намерите правилният отговор!
Извлечение от Закона за рибарството и аквакултурите
http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2135184393" onclick="window.open(this.href);return false;
Чл. 2. (1) Рибностопанските обекти са собственост на държавата и общините, на юридически и физически лица.
(2) Правото на собственост върху рибните ресурси в обектите по ал. 1, които са предмет на този закон, принадлежи на собственика на съответния обект или на лицата, на които са предоставени права за ползване на рибния ресурс по силата на договор или на друго правно основание.
(3) (Нова - ДВ, бр. 36 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 59 от 2012 г.) Правото на собственост върху рибните ресурси в обектите и съоръженията за развъждане и отглеждане на риба и други водни организми принадлежи на лицето, регистрирано по реда на чл. 25.

Чл. 3. (1) Рибностопански обекти са:
1. естествени води и водни обекти - по смисъла на Закона за водите; вътрешните морски води, териториалното море, прилежащата зона, континенталният шелф и изключителната икономическа зона на Черно море и българският участък на р. Дунав - по смисъла на Закона за морските пространства, вътрешните водни пътища и пристанищата на Република България; всички останали реки и стари речни корита, крайморските, крайдунавските и вътрешните езера и блата;
2. изкуствени водни обекти - язовирите, бентовете и изравнителите, каналите, баластриерните водоеми, хидропарковете, технологичните водоеми на електрическите централи и на други индустриални предприятия или земеделски стопанства;
3. (изм. - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 36 от 2008 г.) специализирани обекти за аквакултури - басейни и други съоръжения, изградени за тази цел.
(2) Рибните ресурси в рибностопанските обекти по ал. 1 се ползват от физически и юридически лица при условията и по реда на този закон и на Закона за водите, както следва:
1. (изм. - ДВ, бр. 59 от 2012 г.) за стопански и любителски риболов се ползват българският участък на р. Дунав, вътрешните морски води, териториалното море и изключителната икономическа зона в Черно море;
2. (изм. и доп. - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., доп. - ДВ, бр. 59 от 2012 г.) за любителски риболов се ползват и крайдунавските и крайморските езера и блата, вътрешните езера и блата, реките и старите речни корита, баластриерните водоеми, бентовете и изравнителите, гребните канали, хидропарковете и язовирите;
3. (изм. - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 59 от 2012 г.) обектите по ал. 1, т. 2 и 3 се ползват за аквакултури; същите обекти могат да се ползват и за любителски риболов при условия и по ред, определени от регистрираните по чл. 25 лица.
Чл. 22. (1) Любителски риболов извършват физически лица, които притежават билет за любителски риболов.
Чл. 23. (1) (Изм. - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) Физическите лица могат да извършват любителски риболов без билет във водите на Черно море при спазване изискванията на глава четвърта.
Чл. 25. (1) (Изм. - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 59 от 2012 г.) Развъждането и отглеждането на риба и други водни организми и производството на носители на генетичен материал от хидробионти се осъществява от еднолични търговци и юридически лица, регистрирани в ИАРА.
Чл. 32. (1) Във водните обекти по чл. 3, ал. 1, т. 1 и 2 се забранява уловът на риба и други водни организми през периода на тяхното размножаване съгласно приложение № 1.
Чл. 38. (1) Забранява се уловът, пренасянето, превозването и продажбата на риба и други водни организми от обектите по чл. 3, ал. 1, т. 1 и 2 с размери, по-малки от минимално допустимите, съгласно приложение № 2.
Аватар
chobaka_68
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2850
Регистриран на: Чет Мар 06, 2008 7:54 am

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от chobaka_68 »

Чл. 2. (1) Рибностопанските обекти са собственост на държавата и общините, на юридически и физически лица.

(2) Правото на собственост върху рибните ресурси в обектите по ал. 1, които са предмет на този закон, принадлежи на собственика на съответния обект или на лицата, на които са предоставени права за ползване на рибния ресурс по силата на договор или на друго правно основание.

(3) (Нова - ДВ, бр. 36 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 59 от 2012 г.) Правото на собственост върху рибните ресурси в обектите и съоръженията за развъждане и отглеждане на риба и други водни организми принадлежи на лицето, регистрирано по реда на чл. 25.

След като сьм собственик по договор не може да ми казват от Иара какво да правя на водоема за който плащам аренда,и аз зарибявам.Правото на собственост по закон на рибните ресурси е на собственика,в случаят на платен е на арендатора.Закона така гласи.Сега им е криво че не сьбират пари и се чудят как да сложат рька и на платените,но за сега не става,ако не изменят закона,но той няма как да важи с задна дата,тоест да може да е валиден за договори подписани преди 2,3-5 години и са за срок от 20г.
Аз съм много тъп.
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от delio-haidutin »

chobaka_68 написа:Чл. 2. (1) Рибностопанските обекти са собственост на държавата и общините, на юридически и физически лица.

(2) Правото на собственост върху рибните ресурси в обектите по ал. 1, които са предмет на този закон, принадлежи на собственика на съответния обект или на лицата, на които са предоставени права за ползване на рибния ресурс по силата на договор или на друго правно основание.

(3) (Нова - ДВ, бр. 36 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 59 от 2012 г.) Правото на собственост върху рибните ресурси в обектите и съоръженията за развъждане и отглеждане на риба и други водни организми принадлежи на лицето, регистрирано по реда на чл. 25.

След като сьм собственик по договор не може да ми казват от Иара какво да правя на водоема за който плащам аренда,и аз зарибявам.Правото на собственост по закон на рибните ресурси е на собственика,в случаят на платен е на арендатора.Закона така гласи.Сега им е криво че не сьбират пари и се чудят как да сложат рька и на платените,но за сега не става,ако не изменят закона,но той няма как да важи с задна дата,тоест да може да е валиден за договори подписани преди 2,3-5 години и са за срок от 20г.
абе е.. им мамата :ANAL: искат с чужда пита помен да правят.само се чудя как някои
колеги са като брашнян чувал-колкото ги тупаш ,повече пускат.сами се натискат да си плащат за нещо ,за което ИАРА НЕ Е ДАЛА И ЕДНА СТОТИНКА.като искат да си плащат и по
дарителска сметка може още да им превеждат.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
boreto1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 808
Регистриран на: Съб Мар 03, 2012 11:17 pm
Местоположение: Doncaster-UK
Обратна връзка:

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от boreto1 »

Билет си трябва за всякаде ,така трябва да буде а не да гледаме тоя оня .До като расъждавате тъка ще сме на дъното с мечтите си .Ама трябва да има и у главата нещо а не мухи .БЪЛГАРИНА е МУХА лайнарка без лайна неможе
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от delio-haidutin »

ДА ,на дъното сме защото,всеки се опитва от където те завърне да ти събира някакви си измислени такси или налози за неща за които няма ни най-малко никакво основание да се събират.
може ,като отивате за риба,да си платите и "паркинг" на "ПАРКИНГИ И ГАРАЖИ" :idea:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
chobaka_68
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2850
Регистриран на: Чет Мар 06, 2008 7:54 am

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от chobaka_68 »

А защо на платен паркинг собственост на общината,плащаш само такса на наемателят за паркиране,а не плащаш и за синя или зелена зона.Въпросът с билетите е съшият,и на платен язовир няма да им дам билет ако ще с полиция да дойдат.В договорите на арендаторите е упоменато че арендатора стопанисва и контролира водоема и риболова в него,затова си плаща аренда,Друг е въпросът че някои хора с магазини които вадят билетите искат много и бързо да се налапат с пари на наш гръб,без да полагат каквито и да е усилия,и без да пуснат една риба в някой водоем с парите моито получават от Иара за ваденето на билетите, а те не са никак малко като процент.От тях идват тези измислени проверки и слухове за билети по платените водоеми,защото хората спряха да си вадят билети,след като масово се ходи по платени.Другият им проблем е че масово почнаха да се вадят 6 месечни билети и от тях по малко се печели,затова се чудят какви слухове да се пуснат за да накарат хората да се бръкнат за 1 годишен билет.Трябва да се промени закона,и да се вадят билетите само в ИАРА,от там да се плаща по предназначение на хора за контрол,за зарибяване.След като ИАРА дават доста голям процент на магазините които вадят билетите,може да си направите сами извода как стоят нещата между тях,а ние балъците си траем и плащаме.Аз съм за това да се прекрати.
Аз съм много тъп.
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от С.Върбанов »

Редно би било да се правят билети онлайн на сайта на ИАРА - редно е и проверяващите да са свързани с базата данни постоянно за да могат да те проверят на момента дори и да нямаш хартиен носител в теб :idea: Магазинската мрежа е по скоро за улеснение на риболовците да не обикалят цял град за да си извадят билет от ИАРА и , ако няма клон на ИАРА в даденото населено място тогава от къде ? Трябва да се изчисти в закона това за паткарниците и билетите за да е ясно дали трябва или не трябва билет за там ! На ТЕЦ-2 по време на забраната редовно има джип с патрул на ИАРА и проверяват билети макар , че там е от години с концесия :rolleyes: Истината е някъде там :lol:

Щом си риболовец трябва да имаш билет без значение къде ходиш :idea:

п.п. На магазините не трябва да се дава процент от продажбата на билети ! Това е само в техен + , че ще могат да ги издават и така хората да им посещават и без това празните магазини :idea:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от Павел Иванов »

chobaka_68 написа:А защо на платен паркинг собственост на общината,плащаш само такса на наемателят за паркиране,а не плащаш и за синя или зелена зона.Въпросът с билетите е съшият,...
Защото по подразбиране би трябвало да си си платил данъкът на колата на общината , ако и да не се прави повсеместно , та както каза случаят с билетите е същият - вадиш си билет , па ако ти е зор само на платени ходиш и тъй .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
old fox
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 640
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:52 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re:

Мнение от old fox »

георги н. написа:Бе тука не е важно какво е билета . Аз билет имам . Въпроса е откъде накъде ще ти искат билет на платен гьол при положение че ИАРА не са дали 1 лев за рибата и поддържането на водоема . На такива водоеми хода през забраната и не виждам смисъл там да искат билет копелетиите :evil:

:oops: :oops: Абе те тия и Кръщелно ще ти искат - нали е за пари!
РИБОЛОВА Е КАТО СЕКСА - ИЛИ МОЖЕШ -ИЛИ ГЛЕДАШ 1 1 1Р
Аватар
chobaka_68
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2850
Регистриран на: Чет Мар 06, 2008 7:54 am

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от chobaka_68 »

Павел Иванов написа:
chobaka_68 написа:А защо на платен паркинг собственост на общината,плащаш само такса на наемателят за паркиране,а не плащаш и за синя или зелена зона.Въпросът с билетите е съшият,...
Защото по подразбиране би трябвало да си си платил данъкът на колата на общината , ако и да не се прави повсеместно , та както каза случаят с билетите е същият - вадиш си билет , па ако ти е зор само на платени ходиш и тъй .
Ами по тази логика си плащай за синя или зелена зона,и ако искаш паркирай.Защо на платен трябва да имам билет,да не би Иара или някой клуб или магазин да е зарибил или почистил водоема.Има и частни водоеми ,да имам и там ли билет.Проблема е ясен,понеже им падна оборота от билетите,защото хората спряха да си ги вадят за година,направиха няколко акции да се стресне българина и да си плаща,независимо дали е длъжен.
Аз съм много тъп.
Аватар
old fox
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 640
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:52 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Трябва ли ни билет за платените водоеми?

Мнение от old fox »

:axe: Е това е криворазбраната демокрация! Защо такива проблеми няма при ловците? :smt068 :smt067 :smt119

Весело да е на всички !
РИБОЛОВА Е КАТО СЕКСА - ИЛИ МОЖЕШ -ИЛИ ГЛЕДАШ 1 1 1Р
Заключено

Обратно към “Риболовен билет и документи”